Korenec-1Kořenecký klub má vrcholů sezóny hodně, v podstatě každý víkend, ale tentokrát šlo o skutečný vrchol: 14. ročník Turnaje hvězd. Na tento víkend se do Kořence pravidleně sjíždějí týmy současných i bývalých sportovců, doplňují je firemní týmy a další jednotlivci, kteří si nechtějí nechat možnost setkat se se sportovními osobnostmi, ale také zahrát si v uvolněné atmosféře turnaje, který je pověstný široko daleko. Turnaj se liší od všech ostatních, prestižní záležitost, zároveň velmi zdravá akce.

Cannon start byl stanoven na dvanáctou, aby to stihli i ti, kdo cestovali z daleka. Turnaj začal tradiční kořeneckou snídaní včetně proslulých koláčů, ale občerstvení bylo rozmístěno i na hřišti: tu se grilovaly klobásky, tam zase hodná paní smažila lívance. K „občerstvovacím stanicím" se každý flajt během hry dostal celkem sedmkrát...O nápojích sice raději zprávu nepodávám, ale proti dřívějším ročníkům panovala mnohem klidnější atmosféra, mnohem víc se hrálo než pilo.
Donedávna soustřeďoval turnaj jen týmy sportovců. Těch letos hrálo třicet – hokejisté, lyžaři, fotbalisté, volejbalisté, tanečníci... Marně se čekalo na lyžařského mistra světa Jana Hudce, Kanaďana, který žije vždy část roku u nás a byl ohlášen. Ale nechyběl další sjezdař Ondra Bank, jeden z tradičních účastníků a tvář turnaje. Bankovými se to na Kořenci jen hemžilo, ve startovní listině jich bylo pět a to ještě nebyl konečný počet přítomných příslušníků této rodiny. Hokejisté měli zase v čele týmu mistra světa Petra Vampolu... a firemních týmů bylo ještě víc než sportovních, celkem čtyřicet lidí.
Korenec-2Pro Vlastimila Štefla, manažera hřiště a duši akce, je tento víkend organizačně mnohokrát náročnější než jakýkoli jiný turnaj. Spousty osobních pozvání, korespondence kolem účasti a ubytování, a tím to teprve začíná. Je třeba říct, že na průběhu samotného turnaje nebyla ta složitá organizace poznat, všechno šlo jak mělo, jen tempo hry mohlo být vyšší, ale to je obecná nemoc českých turnajů.
Ještě před vyhlášením výsledků proběhla každoroční scénka: jistý flight se pokaždé sází a dvojice, která prohraje, musí předvést divákům scénku, kterou jim vítězové určí. Tentokrát zpívali duet na melodii „Čau lásko", ovšem s textem, který hbitě vytvořil Tomáš Bank – týkal se samozřejmě všeho, co poražení během hry pokazili. Tomáš Bank je rýmováním proslulý, vytváří rýmy na všechno, někdy krásné hříčky.
Pak čekala na hráče spousta pohárů a tekutých odměn, pět prvních v každé ze čtyř kategorií si přišlo pro potlesk: v podstatě nikdo neodjel před vyhlášením, což taky v našich zeměpisných šířkách nenastává každý den. Příjemný večer pak pokračoval nočním turnajem, i na ten se sešlo přes třicet účastníků.

Text a foto: Ivo Doušek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...