jota
Jak hrát golf

BankrKaždá normální hráčka golfu a každý normální hráč, třeba i v kategorii začátečníků a rekreantů, mají legitimní touhu hrát nižší skóre. Normální golfisté rovněž mají zájem zlepšovat herní techniku, ovšem v amatérské kategorii na to povětšině nemají dost času. Proto si musí vybrat, do čeho v tréninku investují vzácný čas ukradený rodině, obživě a dalším oblastem života. Musí si vybrat, co je pro něj nejefektivnější. Proto doporučuji strategickou volbu, která každému rekreačnímu golfistovi zajistí vyšší úroveň spolehlivosti hry a lepší výsledky. Jedná se o tři klíčové rány, na kterých lze v součtu postavit vyšší konzistentnost výsledků.

Celý článek...

Sto metruKaždá normální hráčka golfu a každý normální hráč, třeba i v kategorii začátečníků a rekreantů, mají legitimní touhu hrát nižší skóre. Normální golfisté rovněž mají zájem zlepšovat herní techniku, ovšem v amatérské kategorii na to povětšině nemají dost času. Proto si musí vybrat, do čeho v tréninku investují vzácný čas ukradený rodině, obživě a dalším oblastem života. Musí si vybrat, co je pro něj nejefektivnější. Proto doporučuji strategickou volbu, která každému rekreačnímu golfistovi zajistí vyšší úroveň spolehlivosti hry a lepší výsledky. Jedná se o tři klíčové rány, na kterých lze v součtu postavit vyšší konzistentnost výsledků.

Celý článek...

KoucKoučink neboli mentální trénink je v současnosti nedílnou součástí sportovní přípravy úspěšných sportovců. O tom se již napsalo mnoho článků a byl vytvořen nespočet psychologických studií. Jeho dopad na výkonnost je jasný. Zamysleme se však nad otázkou, co když si sportovci platí mentálního kouče, posilují svoji psychickou stránku, a trenér jim neúmyslně škodí, aniž by si to uvědomoval. Někdy stačí nesprávné slovo, gesto nebo věta, jež vytvoří tlak. A i když jsme už psychicky silní, mohou se nám některé staré stereotypy vrátit a poškodit tréninkový výsledek nebo turnaj samotný. Psychika je velice citlivá a nikdy nebude připravena na sto procent. Člověk není stroj, a proto se tyto věci mohou stát, i přes její aktivní rozvoj a trénink.

Celý článek...

Shane LowryČtyřicetimetrová rána z bankru patří v golfu k nejobtížnějším úderům. Dokonce i jako profík, který si golfem vydělává, se spokojím s tím, když míček skončí pět metrů od jamky. Prozradím vám, jak na to jdu. Mám zažité, že uvedenou ránu hraju lob wedží a plným švihem. Amatérským golfistům bych však doporučil, pokud to hrana bankru dovolí, vzít si pitching wedge a otevřít úderovou plochu. Zasáhnete-li písek kousek za míčkem, docílíte ideální kombinace délky letu vzduchem a kutálení míčku po dopadu, aniž byste potřebovali plný švih. Čím delší nápřah totiž provedete, o to větší pravděpodobnost, že hůl nepřivedete k míčku správně.

Celý článek...

MatrixI když některé obchody své „Vánoce" zahájily už koncem léta, ty pravé Vánoce a sváteční období nás teprve čeká. Můžeme se nechat strhnout a nechat se semlít vánočním shonem nebo se od všeho toho humbuku oprostit a svobodně si stanovit nové a příjemnější rituály či zvyklosti nebo se vrátit k těm původním.

Celý článek...

Bjorn drajvOsmačtyřicetiletý Dán už sice neatakuje čelní příčky nejprestižnějších golfových turnajů, nepatří ani mezi nejdelší hráče na okruhu, přesto vám poradí, jak si na odpališti počínat, abyste z drajvru vytěžili maximum. Ostatně rady patnáctinásobného vítěze na EPGA Tour, někdejšího člena desítky nejlepších hráčů světa či úspěšného rydercupového kapitána určitě nejsou od věci.

Celý článek...

Strana 1 z 56

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...