Golf v ČR

skČeská golfistka Sára Kousková si na turnaji Belgian Ladies Open v Naxhelet Golf Clubu ve Wanze připsala další solidní umístění na Ladies European Tour. Po desátém místě na Floridě v minulém týdnu obsadila dnes v Belgii šestnácté místo s výsledkem -3. Turnaj ovládla s výsledkem -11 německá golfistka Patricia Schmidt, druhá skončila její krajanka Chiara Noja a Španělka Hernandez.

Celý článek...

austerlitz-2023-winners-750Šampionát Czech PGA Tour pro rok 2023 se odehrál 26. - 27. května v tradičních kulisách slavkovského resortu. V ženské kategorii zvládla předepsaná kola nejlépe Anika Bolčíková (73, 73, celkem 146/+2). Vítězný šek na 50 000 Kč vybojoval Filip Mrůzek (68, 66, celkem 134/-10) s náskokem šesti úderů před Šimonem Zachem a dalším úderem před Michalem Pospíšilem na třetím místě.

Celý článek...

fir-pohar-2023-750Generalist Capital Trophy, zahajovací turnaj Czech PGA Tour 2023, kterému patřil Golf Resort Austerlitz ve dnech 25.–28. května, otevřel tradiční Firemní pohár. Soutěž 2členných firemních týmů letos s pohodlným náskokem devíti úderů ovládli Dušan Hozák (na snímku vpravo) a Jan Hovězák (na snímku vlevo) hrající v barvách společnosti Etron Czech (75, 70, celkem145). Stříbrnou příčku si za výkon 79, 75, celkem 154 zasloužili Miroslav Borák a Petr Vacula z týmu Borák development. Bronz si za výsledek 74, 87, celkem 161 odvezli hráči Kreativního světa Miroslav Kment a Ondřej Bodlák.

Celý článek...

ilu-advice-750Golf je sport, který vyžaduje vytrvalost a spoustu tréninku a cvičení. Na druhou stranu je to hra, kterou si může vychutnat a užít každý. Žena, muž i dítko. Nezávisle na věku a vlastně i kondici, i když některá hřiště vaší fyzičku pořádně prověří. Pokud s golfem začínáte, nebo chcete začít, máme pro vás ve druhém díle několik tipů, které vaše první kroky golfové zjednoduší i zpříjemní.

Celý článek...

Spilkova-Aramco-usa-750Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky! Klára Davidson Spilková (na snímku) skončila na hřišti Trump International těsně druhá v individuálním pořadí, jen o ránu za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou, a zaznamenala své čtvrté top 10 umístění roku. Navíc její tým s Laurou Beveridge a Lisou Petterson skončil osmý v pořadí. V celkovém žebříčku LET se Klára posunula z devátého už na čtvrté místo!

Celý článek...

ogs-korenec-nearesty-750V pořadí pátý turnaj série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf se odehrál ve středu 17. května na Kořenci. Kvůli špatné predikci počasí se z něj postupně odhlásila většina přihlášených, a tak drobné mrholení, chlad a vítr, prostě vydařené skotské léto - stejně tak jako nevídaně zelený, homogenní a šťavnatý Kořenec - si nakonec užívalo jen šestadvacet opravdových golfistů. Tím nejlepším z nich se stal Ivo Pavelka. Na snímku výherci obou „nearestů": Jaroslav Smékal (vlevo) a Ota Hřebíček..

Celý článek...

pga-championship-750Něco málo přes měsíc trvalo čekání po dubnovém Masters, tento týden se ale golfoví fandové dočkají. Do Oak Hill Country Club v Rochesteru se totiž sjedou nejlepší hráči světa na druhý majorový turnaj letošní sezony, 105. ročník PGA Championship. Kdo patří tentokrát k favoritům?

Celý článek...

spilkova-aramco-Mark-750Po týdenním pobytu v chladné a deštivé Francii se Klára Davidson Spilková přesunula na slunnou Floridu. Čeká ji zde od pátku do neděle druhý z pěti turnajů vložené minisérie Aramco Team Series, ve které se hraje o finanční dotaci jeden milion amerických dolarů.

Celý článek...

speedgolf-750Již potřetí si milovníci speciální golfové disciplíny – speed golfu - dali dostaveníčko na liberecké Ypsilonce. Místní tým vedený kapitánem Ondrou Žáčkem nakonec udolal mužstvo promotéra Česká 1 a po zásluze zvítězil. Týmu Mens'Tour tentokrát nepomohl ani Roman Šebrle.

Celý článek...

Spilkova-jabra-let-750Úspěšný návrat do sezony Ladies European Tour prožily české golfistky. Jabra Ladies Open, které se hrálo ve Francii po více než měsíční turnajové přestávce, přineslo čtyřem ze šesti startujících Češek postup cutem do finále. Po něm nejlépe skončila Klára Davidson Spilková, a sice v Top 20. Dělené 17. místo se skóre +1 (77-70-67) zároveň znamenalo její posun do první desítky průběžného pořadí Race to Costa del Sol, kde je po pěti turnajích devátá.

Celý článek...

Strana 1 z 168

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...