Golf v ČR

spilkova-ilu2-runnacles-750Česká profesionální golfistka Klára Davidson Spilková se po pěti letech vrací na místo, kde získala svůj první velký profesionální titul, když zde vyhrála turnaj Ladies European Tour. Do marockého Rabatu, na hřiště, které dobře zná a má na něj jen ty nejlepší vzpomínky. Nepovedený start do sezony v saúdskoarabském Rijádu je zapomenut a motivace uspět je pro ni o to větší.

Celý článek...

Zuska-Jiri-fotosluka-750Čtvrtým turnajem pokračuje od čtvrtka 22. února série Challenge Tour, tentokrát již za účasti české golfové jedničky. Díky své kategorii 14 se dostal Jiří Zuska na poslední chvíli do startovní listiny turnaje Nelson Mandela Bay Championship v Jihoafrické republice. Jiří Zuska tušil, že do některých turnajů druhé nejvyšší evropské série bude mít možnost letos nakouknout i bez divoké karty. Současně bylo jasné, že občas bude muset narychlo měnit i své plány. To se stalo právě nyní, kdy se připravoval na novou sezónu na Floridě. Ocitl se však na výhodné pozici mezi náhradníky, a tak odcestoval už o víkendu na jih Afriky.

Celý článek...

golf-new-ilu-750svižným krokem míříme vstříc sezoně 2024, třeba i proto, že bude mít o jeden vrchol navíc. Řeč je pochopitelně o olympiádě. Ta letošní nás zavede do Paříže, tedy do města, v němž golf zažil svou olympijskou premiéru. Nepřehlédnutelně bouřlivé období díky soupeření LIV a PGA Tour ale prožívá i mužský profesionální golf, a protože na konci již PGA Tour nebude jako dřív, rozhodli jsme se nahlédnout do její historie.

Celý článek...

Danek-Stepan-750Po zdárně zvládnuté kvalifikaci (druhé místo v první části a desáté místo ve finálové části) skvěle odstartoval v hlavní soutěži Professional Golf Tour of India, a to čtvrtým místem hned na jejím prvním turnaji Tata Steel PGTI Championship 2024 odehraném 13.-16. února na hřišti Tollygunge Golf Club v indické Kalkatě, za které bral šek na 4 800 euro.

Celý článek...

kouskova-rijad-tristan-750Sára Kousková si ze svého druhého letošního startu na Ladies European Tour odváží další cut. Na prestižním Aramco Saudi Ladies International, který přilákal díky dotaci 5 mil. USD do Rijádu nejen nejlepší hráčky Ladies European Tour, ale také širší světovou špičku z LPGA, vybojovala cenné 57.místo. To jí přineslo nejen šek na více než 15 tisíc euro, ale také body do žebříčku Order of Merit LET, kde jí nyní patří jako nejlepší české hráčce 24.místo.

Celý článek...

melichova-rijad-750První cut při druhém startu nové sezony na Ladies European Tour potěšil Janu Melichovou, která se dělila o 60. místo na elitně obsazeném turnaji Aramco Saudi Ladies International v Rijádu. Jana hrála proti TOP 50 přihlášených hráček z LPGA a 60 nejlepších hráček LET tour. V Saúdské Arábii se hráčce týmu Wings of Czechia podařilo za poslední rok projít cutem už potřetí.

Celý článek...

tips-pixabay-750Každý začátek bývá těžký. Pro hraní golfu to možná platí dvojnásob. Je takřka nemožné zvládnout okamžitě všechny nuance, které sebou golf přináší. Takže, pokud jste se rozhodli začít s golfem a chystáte se, že se začátkem jara vyrazíte na svou první rundu na hřiště, máme pro vás malého průvodce tím, co a jak na začátku golfové cesty plné nejistoty zvládnout.

Celý článek...

spilkova-let-tj-750Nejzkušenější česká profesionální golfistka Klára Davidson Spilková první turnaje sezony tradičně vynechává. Svůj čas věnuje přípravě a práci na fyzické kondici. Letošní rok pro ni bude nejen náročný, ale také svým způsobem výjimečný. Nejen kvůli předpokládané třetí účasti na 33. olympijských hrách, ale i proto, že plánuje odehrát rekordních 25 turnajů.

Celý článek...

sak

Česká golfistka Sára Kousková skončila na prvním turnaji Ladies European Tour v letošní sezoně šestnáctá. Magical Kenya Ladies Open ovládla Shannon Tan ze Singapuru s výsledkem -12. Kousková, která jako jediná z Češek postoupila do finálových kol, zahrála ve Vipingo Ridge jednu ránu pod normu hřiště a odváží si kromě důležitých bodů do světového a olympijského žebříčku, také šek na 5 100 euro.

Celý článek...

ogs logo 750-modraTradiční turnajová série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf má pro rok 2024 ve své základní nabídce 25 turnajů, které za zvýhodněných podmínek umožňují hru na vybraných golfových hřištích, z nichž první polovina je již na serveru ČGF otevřena pro přihlašování. Začínáme ve středu 10. dubna v Galerii Hostivař a protože Pyšely i Kaskáda jsou již plně obsazené, zlevnili jsme pro vás cenu již tak zvýhodněného startovného ve slovenských Malackách.

Celý článek...

Strana 1 z 182

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...