Golf v ČR

Svoboda-Roman-750Český profesionální golf procházel vloni roce pernou zkouškou. Stejně jako jiné sporty se potýkal s covidovými restrikcemi, nicméně navzdory mnoha omezením se golf hrál. A paradoxně, v tom vrcholovém provedení zažil i dosud největší úspěch v podobě celkového vítězství Ondřeje Liesera na Challenge Tour, což mu vyneslo i kartu do první evropské ligy a jako bonus navíc téměř jistou účast na olympijských hrách v Tokiu. Jaký byl loňský rok a co přinese ten letošní na profesionální golfové scéně, o tom jsme hovořili s prezidentem české PGA Romanem Svobodou.

Celý článek...

casopis-g5-750Nikdy bych neuvěřil, že v polovině května ještě stále nebudeme hrát turnaje a že budeme každý čtvrtek odpoledne čekat, jaké že uvolnění některý z vládních úředníků vytáhne v rámci rozvolňovací „losovačky" z klobouku. Nad současným systémem se už nedá ani rozčilovat, ani plakat, ani smát. Tohle se prostě musí odžít. Nu což. Pojďme si alespoň číst o místech, kde je golfový svět v pořádku. A třeba hned v novém vydání časopisu Golf, který je na 108 stranách doslova nabit těmi nejnovějšími informacemi.

Celý článek...

ogs logo 750-modraZ důvodu covidových pravidel omezujících hru a zablokování turnajové agendy na serveru ČGF jsme byli nuceni přesunout turnaj Austerlitz Open s časopisem Golf ze středy 19. 5. 2021 na úterý 8. 6. 2021. Současně s tímto pohybem byl přeložen i turnaj v Telči, a to z úterý 8. 6. 2021 na pondělí 21. 6. 2021. Novou podobu kalendáře pro konec května a červen najdete níže.

 

Celý článek...

Beroun-Jamka-18-750Do kalendáře golfových turnajů v Česku se vrací i Czech Open, dotováno bude částkou 27 000 euro a odehraje se v Berouně 11. - 15. srpna.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Bryson Dechambeau vyhrál v březnu 2021 na Floridě ceněný turnaj Arnold Palmer Invitational. Skutečnost, že tento svérázný inovátor golfu dospěl k dalšímu vítězství, není sama o sobě překvapivá. Hlubší poučení z toho lze vytěžit pouze, když nahlédneme jeho vítězství v kombinaci s druhým místem veterána Lee Westwooda a to vše doplníme pohledem zpět, na časy, kdy Arnold Palmer vtrhl jako hurikán do prostředí uměřeného golfu, jehož veleknězem tehdy býval Ben Hogan.

 

Celý článek...

ogs logo 500-modraZ důvodu covidových pravidel omezujících hru a zablokování turnajové agendy na serveru ČGF jsme byli nuceni přesunout turnaj Ropice Open s časopisem Golf ze středy 12. 5. 2021 na úterý 25. 5. 2021.

Celý článek...

Slapy-il1-750Na Slapech se sice hraje, ale z důvodu překotného přístupu ČGF k turnajové agendě vedené na jejím serveru, včetně jejího zablokování ze dne na den, nelze ani omezený a hygienickým a covidovým pravidlům přizpůsobený turnaj upořádat v plánovaném termínu, a tak byl turnaj Slapy Open s časopisem Golf přeložen ze středy 5. 5. 2021 na pondělí 31. 5. 2021.

Celý článek...

stimpmetr-750-usgaGolfisté tu hlášku dobře znají: „Driving is funny, putting is money." Volně přeloženo, dlouhé rány jsou zábavné, ale na greenu jde o peníze. Proto se tak často hovoří o rychlosti greenů. Mluví o ní profesionálové, ale se stejným zápalem i ryzí amatéři. Jaké jsou obvyklé rychlosti greenů a jak se vlastně měří?

Celý článek...

cgat-750Prvními letošními vítězi Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se stali v Prague City Golf v ženské kategorii Denisa Vodičková z Beskydského GK (+2) a mezi muži Václav Tichý z Albatross GC (-5). Další turnaj se hraje od 7. do 9. května na Kunětické Hoře.

Celý článek...

Kasina-Ondrej-750Hlupáci mají svým způsobem snadný život. Významná část z nich přijme nějaký jednoznačný soubor názorů a hodnot a s tím si vystačí po celý život. Člověk moudrý, schopný sebereflexe a nezávislého pohledu na svět naopak trpí. Často je zmaten, protože zabloudí v labyrintech hledání, ve snaze najít nové odpovědi. Svět se mění a měníme se i my. Na nové výzvy nám často nestačí staré recepty. Proto jsem se rozhodl přijmout úlohu ďáblova advokáta a navštívit některé teorie golfu a nezávisle s nimi polemizovat.

Celý článek...

Strana 1 z 139

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...