Golf v ČR

Dedek-jun-ilu-750Po sezoně, ve které covid doslova „vyplenil" turnajový kalendář European Tour a jednou z „obětí" byl i turnaj D+D Real Czech Masters, se letos golfový život téměř vrátil k normálu. Slovo téměř je však na místě. Na Albatrossu se odehrál po roční odmlce sedmý ročník Czech Masters a v režii společnosti Relmost i dva podniky Challenge Tour v Česku, nicméně strašák jménem covid stále vstupoval do hry. Jaký byl rok 2021 očima Petra Dědka juniora, který měl organizaci a vše kolem turnajů takříkajíc na triku?

Celý článek...

ilu-advice-750Začátek nového roku bývá obdobím, kdy si dáváme všelijaká novoroční předsevzetí. Golfisté nejsou výjimkou. Většinou se zaměřují na snížení handicapů, nebo zvýšení tréninkových dávek včetně pravidelných návštěv drivingu. Ale existují i trochu jiná novoroční předsevzetí, která stojí aspoň za zvážení. Tady je pár tipů...

Celý článek...

il-graf-up-750Nejnovější čísla z roku 2021 ukazují, že golf si drží trend zvyšujícího se zájmu o hru. Zatímco v roce 2020 se odehrálo celosvětově přes 500 milionů kol golfu, první výsledky z roku 2021 naznačují, že právě skončený rok byl ještě lepší. První data National Golf Foundation ukazují, že počet odehraných kol narostl zhruba o dalších 5 procent ve srovnání s loňskem.

Celý článek...

ilu-advice-750Tuhle situaci zažil téměř jistě každý golfista. Čeká ho rána přes vodu, nebo po předchozí nepovedené ráně záchrana v podobě rány přes stromy, přes nepříjemné bankry. A v tu chvíli dochází k tomu, že si většina hráčů začne představovat, jak musí přestřelit vodu, nebo ony stromy. A to je chyba. Většinou potom ona záchranná rána skončí v některé ze jmenovaných překážek. Co s tím?

Celý článek...

Spilkova-il3-750Jako jednu ze svých lepších sezon vidí Klára Spilková rok 2021, byť si závěr představovala jinak. Profesionálka, která znovu obhájila titul Golfistka roku v anketě ČGF, chce v roce 2022 hrát převážně ve Spojených státech, ale myslí rovněž na evropské turnaje.

Celý článek...

Janda-750Ke svým 56. narozeninám dostal dárek v podobě zvolení novým prezidentem České golfové federace. V době, kdy vznikal tento rozhovor, měl za sebou téměř čtyři měsíce na pozici prvního muže českého golfu, takže už skončilo i těch pověstných sto dní hájení. A protože se blížil konec roku, byl to ideální čas ohlédnout se a popovídat si s Vratislavem Jandou o prvních měsících prezidentování.

Celý článek...

ilu-graf-750Golfu se daří. Navzdory covidové pandemii. Potvrzují to čísla a statistiky, které zveřejnily The R&A a Sports Marketing Surveys. Od roku 2016 se zájem o golf na celém světě výrazně zvýšil. Natolik, že přibylo přes pět a půl milionu nových golfistů. Celkový počet golfistů na celém světě tak narostl během pěti let z 61 milionů na 66,6 milionu.

Celý článek...

kouskova2-750Vlastně jen dvě. Přestože závěr kvalifikace zvládla nejlépe Sára Kousková na děleném šestém místě, kartu prozatím nedostane, protože prioritu dostalo dokončení studií, pro které je nezbytný amatérský status. O něco méně šťastnými, přesto úspěšnými, se staly Tereza Melecká a Kristýna Napoleaová, které se umístily na sedmadvacátém, respektive devětatřicátém místě, což jim sice garantuje kartu kategorie 15, ta však nezaručuje hrací místo na každém turnaji LET 2022.

Celý článek...

golfista-roku-750Nejlepší golfisty a golfistky vyhlásila Česká golfová federace na již 26. Večeru českého golfu v pražském Slovanském domu, který se uskutečnil v sobotu 18. prosince a stejně jako minulý rok bez diváků. Zatímco jména nejlepších českých profesionálů se nezměnila a na trůnu opět usedli Klára Spilková a Ondřej Lieser, účastníci olympiády v Tokiu, jména v obou amatérských kategoriích se obměnila:
nejlepší amatérkou je po roční pauze znovu Sára Kousková, nejlepším amatérem talentovaný Filip Jakubčík.

Celý článek...

ilu-advice-750Golfový míček je jediným vybavením, které použijete při každém úderu během hry. Takže logicky vzato, vyplatí se najít takový, který bude pro vaši hru ten nejlepší. Na trhu existuje spousta značek a bezpočet druhů míčků, takže nalézt ten pravý není zase až tak snadné. Proto je dobré něco o míčcích vědět, abyste měli náskok, ještě než sáhnete pro hotovost do své peněženky, nebo pro platební kartu.

Celý článek...

Strana 1 z 147

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...