1 PichlarnJestliže je Česko středem Evropy, střed Evropy golfové leží velmi pravděpodobně kousek vedle, v rakouském horském údolí Ennstal. Řeka Enns vytvořila mezi obřími horskými masivy dlouhé a místy úzké údolí, v němž je ale naštěstí dostatek rovného místa na malebná městečka, pole, louky – a čtyři parádní mistrovská hřiště. Každé z nich je jiné, stojí však za to nevynechat žádné z nich.

Region jménem Schladming-Dachstein
Nejvyššímu vrcholu Dachsteinu chybějí čtyři metry do tří tisíc, zato golfu v údolí nechybí vůbec nic. Můžete si vybrat hřiště rovinaté, kopcovité, v lese, na loukách, u vody i na svahu. Celý region je navýsost turistický, nabídka ubytování i dalších služeb velmi pestrá. Spoustu atraktivních zážitků vám zpříjemní Schladming-Dachstein Sommercard, díky ní je na víc než stovku atrakcí a turistických zajímavostí přístup zdarma (i lanovky!), na dalších sto s výraznou slevou. Kartu dostávají hosté ubytovaní ve víc než 1 000 místních zařízeních zdarma. V oblasti najdete víc než padesát horských chat a nespočet hotelových i dalších restaurací se špičkovou kuchyní.

4 RadstadtGC Radstadt – golfklub roku 2018
Golfklub Radstadt nevyniká jen světoznámou golfovou lanovkou Birdie Jet. Jeho osmnáct jamek probíhá velmi idylicky po mírném svahu a rovince s jezírky pod ním, na nejvyšší bod hřiště do 996metrové výšky vyváží hráče zmíněná lanovka. Tam čeká hráče možná nejdelší drajv života směrem k o sto metrů níž ležícímu greenu třinácté jamky.
Kvalita, krajina s výhledem na vrcholky Dachsteinu, servis, přímo u hřiště dva golfové hotely Wiesenhof a Zum Jungen Römer, nová klubová restaurace – to vše vedlo organizaci Golf in Austria, aby zvolila Radstadt golfklubem roku 2018.
W: www.radstadtgolf.at

 

3 Schladming-DachsteinGC Schladming-Dachstein
Designérské dílo Bernharda Langera nazývají Pebble Beach Alp. Jedno z nejkrásnějších rakouských hřišť je zcela bez převýšení, velmi pohodlné na hru, ale dá zabrat svou obtížností. Ta se stupňuje od lehčích začátečních jamek přes několik tříparů přes vodu až k zajímavé finálové osmnáctce s poloostrovním greenem. Course management hraje zásadní roli. Úprava hřiště s jeho úzkými a lehce klikatými fervejemi je celou sezónu dokonalá. Míček nelze na krátce ostříhaných rafech ztratit, zato na něj číhá řada vodních překážek. Hřiště patří k elitnímu sdružení Leading Golf Courses Austria.
W: www.schladming-golf.at

2 EnnstalGolf- und Landclub Ennstal
Nádherný kontrast osmnácti nejrovinatějších fervejí celých Alp s kolem se tyčícími velikány. Třetí nejstarší golfklub Štýrska leží jako jediný v evropské zóně ochrany přírody „Natura 2000". Kolem fervejí se rozprostírají lesíky, jezírka, užijete si přírodních krás a pozorovat lze spousty druhů ptactva i živočichů. Oblibu si hřiště vysloužilo pro svou průchodnost, žádná jamka se nepodobá jiným. Velmi přátelská atmosféra, stylová hospůdka vedle klubovny je úplně jiná než nažehlené golfové restaurace.
W: www.glcennstal.at

1 PichlarnG&CC Schloss Pichlarn
Golfklub Schloss Pichlarn obklopující tisíc let starý zámek mnozí řadí k nejkrásnějším klubům střední Evropy. Oprávněně – přírodní kulisa je parádní, hřiště plné překvapení, velmi barvité jamky, každá má jiný charakter. Jamky ve svahu, v rovině, traverzy, vodní překážky, úzké ferveje lemované lesem. Víc než jinde se tady hodí používat hlavu. Příjemná jednoduchá klubová restaurace. Bugina není špatná volba, na některých jamkách očekávejte slušná převýšení. Zábavné, barvité hřiště.
W: www.schlosspichlarn.at

Golf in Ski amadé Card
Spolu s asi třiceti partnerskými hotely nabízejí čtyři ennstalská hřiště dokonalé podmínky pro golfovou dovolenou na špičkové úrovni. Hotely poskytují golfové balíčky, platí zde i karta Golf in Ski amadé Card, díky níž můžete mimo jiné hrát na jednom či více hřištích bez omezení celý den za jedno green fee.
W: www.schladming-dachstein.at/golf

Převzato z časopisu GOLF 1-2/2019
Text: Ivo Doušek, foto: prezentovaná golfová hřiště


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...