Golf ve světě

matsuVelmi napínavé představení nachystali příznivcům golfu na Sony Open Russell Henley a Hideki Matsuyama. Zatímco prvně jmenovaný zvládl skvěle dvě úvodní rundy (62 a 63 ran), po nichž atakoval čelo, úřadující šampion z Masters zabral ve třetí rundě (63)a před finále dostal svého soupeře pod tlak. Dílem také proto, že Henley ze svého výkonu trochu ubral.

Celý článek...

kapalua-750Připomínalo to mýtickou dokonalou bouři, ovšem tak trochu naopak. Podmínky a počasí na Sentry Tournament of Champions v havajském Kapalua byly minulý týden nečekaně naprosto ideální - a nejlepší golfisté světa toho náležitě využili, takže se přepisovala historie a padaly rekordy. Spousta rekordů.

Celý článek...

camBok po boku šli do finále turnaje Sentry Tournament of Champions, jehož se účastní loňští vítězové z PGA Tour, Australan Cameron Smith a světová jednička Jon Rahm ze Španělska. Prvně jmenovaný se nejprve utrhl na čtvrté jamce díky berdíku a posunul se do čela. Do konce úvodní devítky svůj náskok navýšil na dvě rány. Rahm třebaže byl ve finále rovněž bezchybný a za celý turnaj se dopustil jediného bogey v sobotu, na druhé devítce finišoval, ale právě ono zaváhání mu v součtu čtyř kol nedovolilo jít do rozehrávky.

Celý článek...

Pravidla-ilu-750Konec kalendářního roku je za dveřmi a i golfový svět může bilancovat, co uplynulých dvanáct měsíců přineslo. Bohaté byly na skvělé rány, dramatické zvraty i překvapivé vítěze, my se ale tentokrát podíváme na některé kontroverzní či někdy spíš kuriozní golfové momenty uplynulého roku. A nebylo jich zrovna málo.

Celý článek...

woods-syn-750Už loni v prosinci ho jeden čas bylo všude plno, letos ale humbuk kolem golfisty jménem Woods dosáhl prozatímního vrcholu. Pozor, řeč ale tentokrát není o Tigerovi, byť jeho (zatím exhibiční) comeback byl minulý týden na PNC Championship samozřejmě jedním z hlavních a určujících témat turnaje. Skutečným králem sociálních sítí se ale letos stal syn legendárního golfisty Charlie - částečně proto, že na Tigerova potomka bude zkrátka vždy každý zvědavý, kromě toho ovšem i díky výbornému výkonu a parádním ranám, které na klání rodinných dvojic Woods junior předvedl.

Celý článek...

DalySamotný závěr roku přeje netradičním formátům hry. Jedním z nich je i turnaj PNC Championship, na němž hrají přední profesionálové se svými rodinnými příslušníky, otcem či synem, letos se pak zúčastnila i Nelly Korda se svým otcem Petrem. Hodně očekávaný však byl především start Tigera Woodse po jeho dlouhé odmlce způsobené zraněním po automobilové havárii.

Celý článek...

woods-a-syn-charlie-750Tak nakonec přeci jen ano. Šuškalo se o tom jen pár dní, než Tiger Woods oficiálně potvrdil, že se tento týden zúčastní turnaje PNC Championship. A přestože jde jinak o relativně tuctové rodinné exhibiční klání, najednou se v golfovém světě nemluví o ničem jiného - a zámořská média už v nadsázce přepisují pořadí letošních turnajů podle důležitosti.

Celý článek...

kokrak naBody do žebříčku z toho nejsou, ale solidní odměna v podobě 900 tisíc dolarů pro vítěznou dvojici se před Vánoci hodí. A jistě jí nepohrdli ani Kevin Na a Jason Kokrak, kteří v tříkolové soutěži dvoučlenných posádek zahráli dvanáct birdie z posledních třinácti jamek a den zakončili skóre -12. To jim nakonec zajistilo titul na QBE Shootout, turnaji hraném formátem fourball, o ránu před dvojicí Horschel – Burns. Třetí místo si rozdělili Kuchar s Englishem a Leishman hrající s Dayem.

Celý článek...

hero-duo-750Méně zkušeným rekreačním golfistům se občas na hřišti, které tak dobře neznají, stane, že zamíří na špatné odpaliště nebo popletou pořadí jamek. Aby se ale něco podobného přihodilo předním světovým hráčům, není právě obvyklé. O uplynulém víkendu ale přesně tenhle kousek předvedla na Hero World Challenge dvojice Jordan Spieth a Henrik Stenson: na jejich obhajobu je ovšem třeba dodat, že pořadatelé turnaje jim to úplně neulehčili.

Celý článek...

woods-driving-twitter-750Minulý týden na Bahamách přinesl víc novinek o Tigeru Woodsovi, než celý uplynulý půlrok. Celkem logicky, protože nejsledovanější golfista planety se opět ujal role hostitele na Hero World Challenge a při té příležitosti promluvil hned dvakrát s novináři o tom, jaký je jeho aktuální zdravotní stav po vážné únorové autonehodě. Jak už u legendárního Američana bývá zvykem, víc toho možná neřekl, než řekl, leccos zajímavého jsme se ale dozvěděli.

Celý článek...

Strana 1 z 127

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...