Vincentka-golfinfo
Golf ve světě

Masters-12-Reuters-500Nejlepší golfoví hráči planety se už za měsíc sjedou do míst, která snad každý pořádný fanda už důvěrně zná, tentokrát je ovšem uvidí úplně jinýma očima. Slavné hřiště v Augustě bude letos hostit nejprestižnější turnaj světa v nezvyklou roční dobu, a změn bude na Masters kromě nezvyklého listopadového termínu samozřejmě ještě mnohem víc.

Celý článek...

OtaeVynikající vstup do turnaje v podobě bezchybného kola, při němž zapsal deset úderů pod par. Takovou vizitku svým soupeřům poslal na úvod Scottish Championship Španěl Adrian Otaegui. A i když o den později i v sobotu z tohoto trendu slevil v podobě 70 ran, na závěr si nachystal strhující finiš, v němž nechybělo málo, aby zopakoval výsledek z prvního kola. O ten jej připravila jen chyba v podobě bogey na desáté jamce, naštěstí pro něho jej však nepřipravila o titul.

Celý článek...

Ilustrace Globe-Media 750Sovětský svaz byl po dlouhá desetiletí místem, kde golf prakticky neměl právo na existenci. Kdy začal sport považovaný za ryze buržoazní konečně pronikat na Východ? A jaká je situace golfu v Rusku dnes?

Celý článek...

Hatton WentVlajkovou loď European Tour – BMW PGA Tour Championship – ovládl s náskokem čtyř ran Angličan Tyrrell Hatton a získal svůj pátý titul na okruhu a už třetí ze série Rolex. Druhý skončil Francouz Victor Perez, o další ránu pět dělili třetí příčku Hattonův krajan Andy Sullivan a Američan Patrick Reed.

Celý článek...

witworth-750O tom, že nejvíc turnajových vítězství (82) na nejprestižnější světové golfové šňůře mají Sam Snead a od loňska také Tiger Woods, ví každý jen trochu poučenější fanoušek. Jenže pozor: ve skutečnosti existuje někdo, kdo má výher 88, tedy ještě o šest víc. Že vás nikdo nenapadá? Možná proto, že jde o ženu, konkrétně Američanku Kathy Whitworth. Hráčka, která se může pochlubit absolutním historickým rekordem v počtu turnajových prvenství na LPGA Tour, oslavila minulý týden už 81. narozeniny.

Celý článek...

don-seyfried-750Golf je odvětvím, ve kterém jsou zkušenosti opravdu k nezaplacení, a často bývá také označován za sport, který se dá provozovat prakticky v každém věku. V americkém Ohiu ovšem mají golfového trenéra dobrovolníka, který obě tato tvrzení naplňuje opravdu měrou vrchovatou. Své bohaté poznatky související s hrou předává mladším už dobré tři dekády a sám se na hřištích pohybuje plných osmdesát let, letos v říjnu totiž oslaví stovku. Jeho práci s mladými golfisty pak nedokázala zastavit ani aktuální pandemie koronaviru.

Celý článek...

Rai ScottDramatický průběh včetně rozehrávky nabídlo Scottish Open, další z podniků Rolex Series, které se nakonec stalo kořistí Angličana Aarona Raie. Ten na první jamce rozehrávky zdolal zkušenějšího Tommy Fleetwooda, triumf zástupců Albionu podtrhl třetím místem Robert Rock, jenž skončil o ránu zpět za nejlepší dvojicí, třebaže měl před finále nejlepší výchozí pozici.

Celý článek...

winged-foot-750Majorová klání jsou i v golfu těmi vůbec nejprestižnějšími, a zákonitě by tedy měly být i náležitě obtížné. Výjimkou v tomto směru nebylo ani letošní US Open, spíše naopak. Ani na turnajích velké čtyřky se totiž rozhodně nestává často, aby par hřiště dokázal v konečném účtování zdolat jeden jediný hráč. Minulý týden jím ve Winged Foot byl Bryson DeChambeau, a areál ležící v městečku Mamaroneck ve státě New York tak potvrdil, že kdykoli hostí velký turnaj, mají se i ostřílení profesionálové nač těšit.

Celý článek...

Strana 1 z 140

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...