Golf ve světě

hat abuRory McIlroy a Tyrrell Hatton, dva hlavní protagonisté, kteří se v průběhu čtyřdenního klání Abu Dhabi HSBC Championship přetahovali o vedení. Nakonec uspěl druhý jmenovaný, když se mezi oba borce vklínil ještě druhý Australan Jason Scrivener.

Celý článek...

niemann-750Zpočátku trochu bez povšimnutí se během nedávného Sentry Tournament of Champions na Havaji přepisovaly dějiny. Ne tedy úplně, a především to měl paradoxně na svědomí hráč, který tohle klání nevyhrál, konkrétně Joaquín Niemann. Chilský mladíček, který bral počátkem roku na zmíněném turnaji druhé místo za vítězným Harrisem Englishem, totiž nasbíral během čtyř soutěžních kol plných jednatřicet berdíků, což je třetí nejlepší výkon celé golfové historie na PGA Tour!

Celý článek...

naDůležitý krok k titulu na havajském Sony Open učinil Kevin Na už v sobotní třetí rundě, kdy 61 ranami zaznamenal stejně jako Brendan Steele nejlepší výsledek dne, po kterém mohl atakovat nejvyšší příčku. Právě Steele šel do finále z pozice lídra, ale na rozdíl od Kevina Na svou pozici neobhájil, pouhá jediná rána pod par znamenala pokles na dělené čtvrté místo. To Na byl o čtyři údery lepší než Steele a v dramatickém souboji nakonec zvítězil o jedinou ránu před Chrisem Kirkem, který ve finále stejně jako ve všech předešlých rundách zahrál 65/-5 úderů, a Joaquinem Niemannem (66/-4).

Celý článek...

finau-750Jedním z hlavních motivů kolem výhry Harrise Englishe na letošním Sentry Tournament of Champions bylo minulý týden zákonitě to, že na třetí turnajový titul své kariéry musel čekat už od roku 2013. Na Turnaji šampionů jistě trochu paradox, způsobený loňskou pandemií koronaviru. Jak ale dokazují statistiky, ve skutečnosti není Američanův příběh až takovou výjimkou. Na turnajové prvenství se totiž nadře (skoro) každý - a dokonce i mnohé hvězdy z aktuální elitní dvacítky světového žebříčku, které jinak sbírají body poctivě a s železnou pravidelností. Něco jiného je ale sbírat body a něco jiného plnit domácí vitrínu trofejemi. Jak dlouhé je tedy čekání hráčů z TOP 20 na sladký pocit turnajového vítěze na PGA Tour nebo European Tour?

Celý článek...

HarrisNa svůj v pořadí třetí titul na okruhu PGA Tour musel Harris English čekat notnou chvíli, naposledy se totiž radoval v listopadu 2013. A rozhodně to neměl snadné, na Sentry Tournament of Champions se totiž o výhru přetahoval až v play-off s Joaquinem Niemannem, aby nakonec po první jamce rozehrávky zvedl ruce nad hlavu. Zdá se však, že tato sezona déle trvajícím čekatelům na další vavřín přeje a English navázal na Cinka, Lairda a Gaye, kteří rovněž ukončili svůj minimálně sedmiletý půst.

Celý článek...

Woods GMR-750Nadcházející kalendářní rok má jak známo číslovku 2021, nabídne tak hned několik kulatých výročí navázaných na památné či prostě jen zajímavé okamžiky z dlouhých dějin golfu. Zajímá vás, které historické či tak trochu kuriózní události se váží k letopočtům s jedničkou (nebo alespoň pětkou) na konci?

Celý článek...

midland-gcc-750Když v březnu 2018 seděl chlapík jménem Mike Manthey za stolem ve své kanceláři v prostorách golfového Midland Hills Country Clubu, všiml si, že za jednou ze skříní nedoléhá úplně přesně kazetové krytí stropu. Hlavní manažer zmíněného klubu v americkém státě Minnesota se nudil a tak se rozhodl prozkoumat to trochu podrobněji. A právě díky tomu učinil nález, který nadchl nejen jej, ale i ostatní členy klubu a vlastně i širokou veřejnost.

Celý článek...

barkley-750Nedávno byl součástí sledovaného exhibičního klání pod taktovkou Phila Mickelsona, láska někdejší basketbalové superstar Charlese Barkleyho ke golfu je nicméně dlouhá léta známou věcí. Stejně jako fakt, že bývalý hráč Phoenixu či Houstonu, držitel spousty ocenění v NBA a mimoto i dvojnásobný olympijský vítěz je zároveň skvělým bavičem. Jaké jsou ty nejlepší golfové historky spojené právě s jeho jménem?

Celý článek...

Strana 1 z 144

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...