Golf ve světě

rory pumpNedělní výhrou na CJ Cup zaokrouhlil Rory McIlroy počet svých titulů z PGA Tour na jubilejní dvacítku. Severoirský golfista zahrál ve finále bezchybných 66 úderů a o jedinou ránu přehrál Collina Morikawu. Velmi podstatný krok k titulu udělal na čtrnácté jamce, kde proměnil bezmála jedenáctimetrový pat do eaglu. Už den předtím se 62 údery přiblížil k předním pozicím, aby v neděli své tažení dotáhl do zdárného konce. Popáté v řadě tak v sezoně získal alespoň jedno vítězství. „Ani jsem nevěděl, že mám před sebou dvacátý titul," dodal spokojeně po skončení bojů.

Celý článek...

Koepka-reuters-750Válka mezi Brooksem Koepkou (na snímku) a Brysonem DeChambeau? Je u konce, prohlásil ještě před letošním Ryder Cupem kapitán amerického výběru Steve Stricker, do jehož kompetence oba znesváření golfisté spadali. Pro USA dopadl duel s Evropou na výbornou, po suverénní výhře si fandové i novináři všímali vzájemného objetí obou mladých Američanů, a zdálo se, že tenhle úspěch hrany skutečně obrousil. Minulý týden se ale svět dozvěděl, že Koepka s DeChambeauem si proti sobě zahrají pátý díl exhibičního klání The Match. A kromě očekávatelného všeobecného zájmu se mnozí ptají: dělali si z nás tedy oba rivalové celou tu dobu vlastně jen legraci?

Celý článek...

RafOpen de España z kalendáře European Tour se stalo záležitostí dvou domácích borců, Adri Arnause a Rafeala Cabrery-Bella, kteří si bitvu o titul prodloužili o rozehrávku, konkrétně o jednu jamku. V ní byl nakonec úspěšnější druhý jmenovaný. Cabrera-Bello svou sbírku vavřínů obohatil už o čtvrtý přírůstek a ukončil tím čtyřletý půst na evropské sérii. Třetí místo s odstupem dvou ran dělili Grant Forrest, Shubhankar Sharma a Julien Guerrier.

Celý článek...

burns-750Ještě na začátku nedávno skončené sezony se Sam Burns pohyboval ve světovém žebříčku až za 150. místem, aktuálně už tam ale pětadvacetiletému golfistovi patří osmnáctá příčka. A vítězství, které si Američan připsal minulý týden na Sanderson Farms Championship, jinak celkově druhé v jeho kariéře na PGA Tour, je sice nejvýraznějším, ale rozhodně ne jediným příspěvkem k raketovému vzestupu.

Celý článek...

stricker-750„Nikdy v kariéře jsem nevyhrál žádný major, ale tohle... to je pro mě něco jako vyhraný majorový turnaj." Americký nehrající kapitán Steve Stricker neskrýval po letošním Ryder Cupu dojetí, a nebylo divu. Vítězství domácích barev bylo sice nakonec naprosto suverénní, ale nerodilo se až tak snadno - a lodivod zámořského týmu musel řešit už dlouho před soubojem o legendární trofej nemálo problémů.

Celý článek...

burnswinnersNick Watney skvěle finišoval za sedm pod par, ještě o úder lépe si ve finále Sanderson Farms Championship vedl Švéd Norlander, ani jeden z nich však nestačil v součtu čtyř kol na Sama Burnse. Ten celkovým součtem 22 ran pod par odrazil o ránu útok Younga, jehož na druhém místě doplnil zmiňovaný Watney (oba -21), Norlandera na děleném čtvrtém místě doplnili ještě Mullinax, Landy a Buckley.

Celý článek...

USA RCOdložený Ryder Cup se stal kořistí domácích Američanů, kteří svého soupeře drtili od úvodních duelů. 43. ročník vzájemného měření se tak stal jednoznačnou záležitostí, když „hvězdy a pruhy" dominovaly poměrem 19 ku 9.

Celý článek...

smuel-ryder-750Až se tento týden ve Whistling Straits utkají domácí Američané s golfovým výběrem Evropy na historicky jednačtyřicátém Ryder Cupu, dost možná jen málokterý fanoušek si už vzpomene na muže, který dal tradiční trofeji své jméno. Samuel Ryder (na úvodním snímku vlevo), řečený častěji jednoduše Sam, byl přitom zajímavou postavou golfových dějin - a nejen proto, že vdechl život jedné z největších rivalit v dějinách tohoto sportu.

Celý článek...

BroKristoffer Broberg vévodil turnaji po odehrání druhé rundy, v níž zapsal 64 ran. O den později pak soupeřům definitivně sebral vítr z plachet parádním výsledkem v podobě 61 úderů, a tak v závěrečném kole už jen kontroloval svou pozici. K výhře o tři rány před Němcem Matthiasem Schmidem mu stačilo zahrát v paru. Třetí místo bral s odstupem dalších dvou ran zkušený Španěl Cañizares.

Celý článek...

rydercup-2021-750Golfový svět se minulý týden dozvěděl kompletní sestavy obou týmů pro letošní Ryder Cup. Kapitáni evropského i amerického týmu totiž zveřejnili své dodatečné volby hráčů, kteří mají doplnit předem žebříčkově kvalifikované golfisty. A nutno říct, že se to přinejmenším v případě zámořského celku neobešlo bez kontroverzí.

Celý článek...

Strana 1 z 124

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...