jota
Golf ve světě

Hatton TurkDrama na Turkish Airlines Open – jinak ani vyvrcholení podniku EPGA Tour, který je součástí Rolex Series, nazvat nelze. Hned u šesti jmen totiž svítilo po odehrání dvaasedmdesáti jamek skóre dvacet úderů pod par, a tak o vítězi muselo rozhodnout play-off. V něm proti sobě stanuli Jihoafričan Erik Van Rooyen, Francouzi Victor Perez a Benjamin Hebert, Rakušan Matthias Schwab, Kurt Kitayama z USA a Angličan Tyrrell Hatton.

Celý článek...

ilustrace-emoceAnonymní průzkum serveru GOLF.com mezi hvězdami profesionální túry přináší každoročně řadu zajímavých výsledků, a jinak tomu nebylo ani letos. Organizátoři tentokrát oslovili plných 52 hráčů, mezi nimiž prý nechyběla velká jména: mimo jiné tři vítězové majoru a patnáct golfistů, kteří už si v minulosti zahráli buď Ryder Cup nebo Presidentský pohár. Co tedy z unikátní ankety vyplynulo? K nejčastěji citovaným výsledkům patří obvykle odpovědi na to, s kým přední světoví profesionálové rádi nebo naopak neradi chodí ve flajtu. Klíčem bývá samozřejmě hlavně přístup k rychlosti hry: však také řada respondentů odpovídala, že rádi hrají po boku „kohokoli, kdo hraje rychle".

Celý článek...

Rory HSBCŠanghajské hřiště Sheshan International GC servírovalo parádní drama, jež nakonec dospělo do rozehrávky mezi Rory McIlroyem a Xanderem Schauffelem. Z té posléze vyšel vítězně prvně jmenovaný a přidal do své sbírky čtvrtý letošní titul, zároveň má na kontě už výhry na třech ze čtyř podniků World Golf Championship. Oba hlavní protagonisté na WGC-HSBC Champions zahráli devatenáct ran pod par, třetí Louis Oosthuizen za nimi zaostal o dva údery.

Celý článek...

payne steward 250Vítěz jedenácti turnajů na PGA Tour včetně tří majorů a člen Golfové síně slávy, jehož úspěšnou profesionální kariéru přeťala tragédie v pouhých 42 letech - taková je vizitka Payna Stewarta. Dvacetileté výročí od jeho smrti si koncem října připomněla nejen jeho rodina, ale i tisíce fanoušků a odborníků po celém světě. A právem: hráč pocházející z Missouri, přesněji řečeno města Springfield připomínajícího svým názvem kreslenou rodinku Simpsonů, byl totiž golfovou ikonou, jaké se nerodí každý rok.

Celý článek...

Woods 82Nejprestižnější pánská profesionální série si odskočila do japonského Accordia Golf Narashino Country Club, kde byli všichni přítomní svědky historického okamžiku. Nejenže série poprvé zavítala do Japonska, ale především z výhry s náskokem tří ran před Matsuyamou se na ZOZO Championship radoval Tiger Woods, čímž do své sbírky přidal 82. titul z PGA Tour a vyrovnal se tím do té doby nejúspěšnějšímu Samu Sneadovi.

Celý článek...

howland reuters 250Jedna mimořádná golfová výsledková šňůra skončila uplynulý víkend na CJ Cupu v Jižní Koreji. Má ji na svědomí norský mladíček Viktor Hovland a týká se po sobě jdoucích turnajových kol na PGA Tour s výsledkem pod sedmdesát ran. Dvaadvacetiletý hráč si jich připsal plných devatenáct v řadě, což je nový rekord profesionální túry - jeho unikátní série skončila až sobotním kolem korejského klání.

Celý článek...

Strana 1 z 172

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...