Golf ve světě

ryder-cup-det-750Měsíce těšení utekly jako voda a už tento týden se do italské metropole sjeli nejlepší golfisté planety, aby se po dvou letech utkali v týmech Evropy a Spojených států o slavnou rydercupovou trofej. Obhajuje ji, jak známo, celek USA, který v září 2021 přejel konkurenty ze starého kontinentu poměrně drtivým výsledkem 19 ku 9. Letos tedy Američanům „stačí" nasbírat 14 bodů a odvezou si trofej zpět do zámoří, domácí Evropa musí vyhrát.

Celý článek...

sc23Drama se šťastným koncem, tak by se dal nazvat letošní díl Solheim Cupu, v němž proti sobě nastupují dámské týmy Evropy a Spojených států. Ačkoliv to po úvodních pátečních foursomech bylo 4:0 pro USA, takže slova evropské kapitánky Suzann Pettersen o tom, že má k dispozici nejtalentovanější tým, bral leckdo na lehkou váhu, děly se už odpoledne velké věci. Evropa zabrala a do druhého hracího dne si nesla už pouze dvoubodové manko.

Celý článek...

Theegala-getty-750Pomyslná rodina vítězů na PGA Tour se minulý týden rozrostla o nového člena. Na prvním turnaji nové fedexcupové sezóny se totiž z výhry radoval Sahith Theegala - a pro kalifornského rodáka s indickými kořeny šlo o premiérový titul na nejsledovanější golfové túře světa v jeho prozatímní kariéře.

Celý článek...

rfTurnaj BMW PGA Championship, považovaný za vlajkovou loď DP World Tour, ovládl s osmnácti ranami pod par Ryan Fox před dvojicí domácích borců, Tyrrellem Hattonem a Aaronem Raiem. Z pohledu Ryder Cupu, který je před námi, je pro kapitána Luka Donalda vedle Hattona potěšitelná i forma v turnaji čtvrtého Rahma, pátého Hovlanda, šestého Fleetwooda nebo sedmého McIlroye. Posledně jmenovaný předvedl vůbec nejlepší výkon finálového kola, když zahrál 65 ran.

Celý článek...

il-pgatour-750Sezóna 2022/23 na PGA Tour je definitivně u konce, a jak už jsou golfoví fandové dlouhá léta zvyklí, pečliví statistici po jejím vyvrcholení v podobě fedexcupového finále promptně vydali celou řadu zajímavých údajů zabíhajících do těch nejmenších detailů. Kdo tedy vévodil právě skončenému soutěžnímu období co do délky odpalů, patování nebo třeba krátké hry?

Celý článek...

NorrSedm ran pod par, nejlepší výsledek finálové rundy a posun o dvacet příček vzhůru až na samotný vrchol. Takové bylo závěrečné kolo Švéda Vincenta Norrmana na Irish Open, kde získal svůj druhý titul na okruhu. Až do šesté jamky šel přitom „pouze" v paru, ale pak odstartoval své parádní představení. Ve zbytku kola ani jednou nezaváhal a přidal sedm berdíků, takže se předehnal před Němce Longa.

Celý článek...

ryder-cup-det-750Golfoví fandové znají od pondělka kompletní složení obou týmů pro poslední vrchol letošní sezony, prestižní týmový Ryder Cup. Zatímco soupiska USA byla známá už minulý týden, nově přibyla také sestava Evropy, které se jednak zkompletovala šestice jmen postupující díky žebříčkovému umístění, dalších šest pak přidal svým výběrem nehrající kapitán Luke Donald.

Celý článek...

AbeTurnaj Omega Masters v Crans Montaně byl posledním dílem DP World Tour, z něhož se dalo vybojovat si přímou účast v rydercupovém týmu Evropy. Velkou šanci měl Matt Fitzpatrick, který mohl dokonce pomýšlet i na vítězství v turnaji. Toho se ale nakonec nedočkal a s šestnácti ranami pod par  dělil třetí místo. Vítězství totiž vybojoval Švéd Ludvig Aberg (-19), o dvě rány před svým krajanem Alexanderem Björkem.

Celý článek...

hovbmwSkvělou formu ze závěru sezony přetavil ve dva po sobě jdoucí triumfy v posledních dvou turnajích, což znamená jediné. Vítězem FedEx Cupu pro rok 2023 se stal sympatický Nor Viktor Hovland a zcela dostál pověsti jednoho z nejtalentovanějších mladých hráčů současnosti.

Celý článek...

hovland-750Seděl v klubovně, a zatímco závěrečné flajty ještě končily čtvrté kolo BMW Championship, Viktor Hovland čekal a prohlížel si na mobilu svůj výsledek. „Celkem slušné, co?" naklonil se s úsměvem ke svému kedíkovi a ten odvětil: „To byla naprosto parádní druhá devítka, kámo!"

Celý článek...

Strana 1 z 146

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...