Golf ve světě

harrington-250Přední světoví golfisté byli přinejmenším v té fázi sezony zvyklí na hektické životní tempo. Jejich týdny se počítaly podle jednotlivých turnajů: v pondělí přesun z jednoho dějiště do druhého, v úterý a středu tréninková kola, od čtvrtka do pátku případně do neděle odehrát ta soutěžní, a zase znovu. Tohle všechno je teď kvůli koronavirové pandemii, která ochromila světové sportovní dění, samozřejmě úplně jinak, a profíci sedí doma stejně jako my obyčejní rekreační golfisté. A stejně jako my hledají, čím se zabavit. V některých případech je to podobné jako u nás doma, v některých... tak úplně ne. Posuďte ostatně sami.

Celý článek...

Els-Ernie-250Naučit se hrát golf není jen tak. Tento sport zkrátka nezvládne každý. Ale jak je to naopak? Jak se v jiných sportech daří hráčům, kteří vynikají v golfu? Pár z nich by se rozhodně prosadilo i v ostatních sportovních odvětvích. Spousta známých golfistů v mládí zkoušela i jiné sporty. Někteří je zase měli jako koníčky během své profesionální golfové kariéry. Třeba Arnold Palmer si vždy rád zahrál kulečník. A jak jsou na tom další? Doslova samostatnou kapitolou by mohl být Ernie Els (na úvodním snímku).

Celý článek...

Augusta 250Drtivá většina vrcholných světových golfových soutěží se kvůli pandemii nového koronaviru zastavila a jediné, co přibývá, jsou odložené turnaje. Fanoušci i samotní hráči si sice krátí čas žertovnými internetovými výzvami, případně archivními záznamy velkých akcí z minulých let, sílí ale spekulace o tom, kdy nucená pauza skončí, a zda letos vůbec na všechny majory dojde.
Nejprve stručná rekapitulace: nedohrané The Players a na neurčito odložené Masters jsou určitě těmi turnaji, které fandy zabolely nejvíc, v minulém týdnu ale přibyly další špatné zprávy. Americká PGA totiž oznámila, že odkládá i druhý major sezóny, kterým mělo být v květnu PGA Championship na TPC Harding Park v San Franciscu.

Celý článek...

ilustrace-250Dnes se to zdá být skoro jako dávná historie, ale nenechme se mást: ještě počátkem minulého týdne by nikoho nenapadlo, že epidemie nového koronaviru se zásadně promítne do průběhu letošního Players, a o ohrožení toho vůbec nejslavnějšího golfového turnaje, tedy Masters, se jen opatrně spekulovalo. Realita během několika dní ale opět jednou předčila veškerá očekávání, v tomto případě ty nejčernější scénáře, a golfový svět se - stejně jako téměř veškeré sportovní dění - prakticky zastavil.

Celý článek...

masters-vlajka-250Smutné prohlášení přednesl jménem Augusty její předseda Fred Ridley: „Z důvodu zvyšujícího se rizika spojeného s koronavirem jsme se po důkladné analýze rozhodli odložit pořádání turnaje Masters na některé pozdější datum."

Celý článek...

PlayersV pátek 13. 3. 2020 byla zveřejněna informace o tom, že se po prvním kole ruší prestižní podnik The Players Championship, který je součástí PGA Tour, nejvýznamnější golfový turnaj světa a zároveň úvodní major roku, Masters v Augustě, se odkládá na neurčito.

Strana 1 z 179

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...