Golf ve světě

PostJohn Deere Classic, další z podniků PGA Tour, si dokonale podmanil J. T. Poston. Do čela se dostal po úvodní rundě, v níž zapisoval 62 ran, a své postavení v čele už do konce klání nepřepustil. Druzí Emiliano Grillo a Christiaan Bezuidenhout ztratili na vítěze tři rány.

Celý článek...

il-flag-750Jsou dny, kdy se nedaří, a jsou dny, kdy jde všechno tak nějak samo. Platí to i na golfu, byť těch prvních je vícero. Ale když se daří tak, jako americkému golfistovi Andrew Ruthkoskimu, je to jako splněný sen. Doslova. To když na hřišti Oak Ridge Golf Clubu zahrála neuvěřitelných 55 ran, 17 ran pod par.

Celý článek...

Koepka-getty-750Týden se s týdnem sešel, a zatímco jindy jsme touto dobou sčítali hlavně vítěze turnajů a body do FedEx Cupu, letos přibývají každým dnem golfoví defektoři. Tímhle termínem se totiž v časech studené války označovali špioni přeběhlí k nepříteli - a pokud jde o golf, jde samozřejmě o hráče, kteří oznámili přechod na konkurenční túru LIV Golf Invitational.

Celý článek...

SchauPo dubnovém triumfu na Zurich Classic of New Orleans slaví Xander Schauffele na Travelers Championship druhé vítězství v sezoně. To první vybojoval ve dvojici s Patrickem Cantlayem, shodou okolností svým parťákem z finálového flightu Travelers Championship. Poslední řádná výhra se tak datuje do roku 2019 a jak sám přiznal, tato skutečnost se možná i podvědomě projevovala určitou netrpělivostí ve hře.

Celý článek...

Fitzpatrick-Foster-Getty-750Dva nejvýše postavení hráči na světovém žebříčku bez jediného vyhraného turnaje na PGA Tour vstupovali minulý týden do finálového kola US Open na prvním místě. Vyhrát ale mohl jen jeden, a tím hráčem byl letos Matt Fitzpatrick. Sedmadvacetiletý rodák ze Sheffieldu se tak stal teprve druhým Angličanem za posledních padesát let, který se na třetím majoru sezony radoval z titulu. Zároveň je také prvním hráčem od roku 2016, který své premiérové vítězství na nejprestižnější túře světa urval právě na některém turnaji velké čtyřky - naposledy se takto razantně připomněl onoho roku Danny Willett na Masters.

Celý článek...

Fit USAngličan Matt Fitzpatrick je dobře známý evropským příznivcům a postupně čím dál tím víc vystrkuje růžky na PGA Tour, přesto by jej na vítěze majoru, zvláště pak US Open, tipoval málokdo. Nicméně, stalo se a Angličanovo jméno se premiérově objevuje mezi držiteli těchto prestižních titulů. Na hřišti Country Club v Brookline potřeboval k výhře uhrát v součtu čtyř kol šest ran pod par, aby za zády o jedinou ránu udržel Scottie Schefflera a Willa Zalatorise, který byl už několikrát velmi blízko triumfu, avšak dál čeká na svůj první major i výhru z PGA Tour.

Celý článek...

usopen-cc-2-750Už tento čtvrtek se pozornost golfového světa upře do Brookline: v tamním Country Clubu totiž začíná US Open, třetí majorový turnaj letošní sezony. A nutno dodat, že atmosféra slavného turnaje bude letos rozjitřenější než kdy jindy. Na vině je samozřejmě kontroverzní série LIV Golf Invitational, jejíž první podnik se konal minulý týden v Londýně. Konkurenční projekt zaštítěný ambasadorem Gregem Normanem a bohatě dotovaný saudskoarabskými finančníky přetáhl z PGA Tour několik známých jmen v čele s Dustinem Johnsonem a Philem Mickelsonem - a všichni účastníci také hned vyfasovali suspendaci z nejsledovanější túry světa.

Celý článek...

RoCParádní představení nabídli kanadským fanouškům golfu účastníci RBC Canadian Open. Příznivci byli o to spokojenější, že zvítězil hráč, který se těšil jejich obrovské podpoře. Rory McIlroy se spolu s Justinem Thomasem postaral o strhující drama do závěrečných okamžiků, kdy na posledních dvou jamkách rozhodl o své úspěšné obhajobě. Thomas po dvou chybách nakonec bral třetí místo, když se mezi něho a McIlroye vklínil jejich parťák ze závěrečného flightu Tony Finau.

Celý článek...

mickelson-globe-750Mluvilo se o tom bezmála rok předem, a tento týden se to stane skutečností. Golfová superliga saudskoarabských investorů rozjíždí svůj první turnaj, a pochopitelně je kolem toho poprask - tím spíše, když mezi hráči nechybějí opravdu velká jména. Tedy, přinejmenším pár velkých jmen.

Celý článek...

Hor MemMemorial Tournament, jenž je nerozlučně spojený se jménem Jacka Nicklause, patřil pro letošní rok Billy Horschelovi. Zkušený Američan zvítězil o čtyři rány před Aaronem Wisem, s odstupem dalších dvou úderů si třetí místo rozdělili Patrick Cantlay a Joaquin Niemann.

Celý článek...

Strana 1 z 132

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...