Golf ve světě

Matsuyama-getty-750Až do minulého týdne platilo, že nejvíce titulů na PGA Tour mezi hráči narozenými v Asii mají ti, kteří vyhráli osm turnajů prestižní zámořské série, Hideki Matsuyama ale dokázal výhrou na Genesis Invitational tuhle metu posunout. S devíti trofejemi se tak osamostatnil na prvním místě a stal se v tomto ohledu momentálně nejúspěšnějším asijským golfistou dějin.

Celý článek...

HidTurnaj Genesis Invitational je nerozlučně spjatý se jménem Tigera Woodse, s o to větším napětím se očekával jeho start. V prvním kole Tiger pokazil závěrečnou jamku, nicméně stále mohl usilovat o postup do další fáze turnaje, stopku mu však nakonec vystavila nemoc, kvůli níž odstoupil v průběhu druhého kola.

Celý článek...

Jordan-Michael-getty-750Proslavili se tenisem, hokejem či basketbalem, jako Michael Jordan na snímku, po kariéře jsou z nich skvělí golfisté. O některých to určitě víte, o jiných možná ne. Výčet dnes už bývalých předních světových profesionálů z různých sportovních odvětví, kteří po ukončení svých aktivních kariér začali hrát golf, by pochopitelně mohl být prakticky nekonečný. I proto, že golf je považován za sport, který lze i na velmi vysoké úrovni provozovat klidně až do smrti – pokud vám jen trochu slouží zdraví.

Celý článek...

Phoenix-fans-getty-750Pořadatelé Phoenix Open sami rádi svůj turnaj někdy nazývají jako Peopleʼs Open s odkazem na to, jak moc si tady každý rok fandové užijí divoké zábavy. Ke klání v arizonské poušti patří neodmyslitelně pivo tekoucí proudem, šestnáctitisícový kotel tribun kolem tříparové šestnáctky, hlasité fandění a také bučení, když se divákům zdá, že někdo hraje příliš při zdi. Dlouhá léta to všichni považovali za milý místní kolorit, letošní ročník ale bohužel překročil podle mnohých odborníků i samotných hráčů přípustné meze - a v řadě ohledů se dá označit za vyslovenou ostudu.

Celý článek...

ntNakonec až rozehrávka mezi Nickem Taylorem a Charley Hoffmanem musela určitě vítěze WM Phoenix Open. Hoffman předváděl ve finále parádní představení, když sedm ran pod par ozdobil eaglem a šesti berdíky, ovšem ani Taylor za ním v tomto směru nijak výrazně nezaostával. Byl bezchybný a na každé devítce ukrojil ze skóre tři rány, včetně osmnácté jamky, kde si tak vynutil rozehrávku.

Celý článek...

ilu-cisla-pixabay-750Dlouhá léta bylo na turnajích světové golfové špičky velkou vzácností, když se některý z hráčů dokázal dostat na výsledek šedesát ran za kolo nebo dokonce pod něj, v posledních měsících ale takových kousků přibývá. V první řadě je to zásluhou rozředění elitních hráčů do dvou konkurenčních šňůr, k němuž došlo při vzniku LIV Golf Invitational. Právě na kontroverzní túře Grega Normana zahrál už loni Bryson DeChambeau dokonce kolo za 58 ran, minulý víkend jej pak v mexické Mayakobě napodobila chilská hvězda Joaquin Niemann výsledkem 59.

Celý článek...

claFinálové kolo v Pebble Beach slibovalo zajímavou zápletku, k té však nakonec nedošlo. S ohledem na počasí bylo „od stolu" rozhodnuto, že čtvrtá runda se už dohrávat nebude, a tak si titul odnesl Wyndham Clark, o jednu ránu před Švédem Åbergem a o dvě před Francouzem Pavonem.

Celý článek...

kim-getty-750Golfový svět bude mít možná v kalendářním roce 2024 novou atrakci. V zámořských médiích se totiž čile spekuluje o nečekaném návratu hráče, na kterého už všichni trochu pozapomněli, ale stačilo jeho jméno připomenout, a rázem jsou zase ve střehu: Anthony Kim. Ano, někdejší americký supertalent s korejskými kořeny, hráč považovaný (jako mnozí před ním i po něm) za nového Tigera Woodse, a golfista, který měl podle expertů potenciál rozpoutat v Asii podobné nadšení pro golf, jaké kdysi zvládl Tiger v afroamerické komunitě. I na našem webu jste si příběh Anthonyho Kima mohli přečíst, je totiž zvláštní a neschází mu nádech tajemna.

Celý článek...

olesS luxusním náskokem šesti úderů si dánský golfista Thorbjørn Olesen došel na Ras Al Khaimah Championship pro své už osmé vítězství na DP World Tour. Turnaj zahájil 69 ranami, zato o den později za to vzal, když zapisoval 62. A své soupeře nešetřil ani o den později, kdy šel kolo za 63. Ve finále nic neponechal náhodě a pěti ranami pod par nedal soupeřům šanci. Druhý skončil jeho krajan Rasmus Højgaard (-21), třetí příčku vybojoval Francouz Frederic Lacrois.

Celý článek...

Dunlap-nick-getty-750The American Express obvykle nebývá turnajem, který by vzbudil pozornost po celém světě, letos ale vzal situaci do svých rukou jediný amatér ve startovním poli, a jeho jméno zná od neděle každý golfový fanda. Nick Dunlap dokázal jako první od roku 1991 vyhrát klání na PGA Tour, aniž by měl status profesionála, a právem se tedy stal nejžhavějším tématem tohoto týdne.

Celý článek...

Strana 1 z 150

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...