Golf ve světě

WoodsReuters 2Rovných patnáct let uplynulo minulý týden ode dne, kdy skončila možná už trochu pozapomenutá, rozhodně ale mimořádná a hlavně stále platná rekordní šňůra. Obnášela plných 142 turnajů v řadě, na nichž jediný golfista dokázal projít cutem, a oním hráčem byl samozřejmě Tiger Woods, který na přelomu století zažíval bezpochyby vrcholné období své kariéry.

Celý článek...

baugh-laura-250Druhou květnovou neděli svět jako už každoročně oslavil Den matek, není tedy od věci připomenout si patrně nejslavnější golfovou maminku. Dnes už bývalá americká hráčka Laura Baugh navíc zrovna letos oslaví i půlkulaté životní jubileum, 31. května jí bude 65 let. Kdysi se ale stala nováčkem roku na dámské LPGA, a přestože na túře nikdy nevyhrála žádný turnaj, proslavila se jednak svými půvaby, a především tím, že profesionální kariéru řadu let úspěšně kombinovala právě s mateřstvím.

Celý článek...

Ancer GlobeMediaReuters 250Narodil se v USA, ale vyrůstal v Mexiku, které také reprezentuje na golfové mapě. Na PGA Tour sice dosud nevyhrál ani jeden turnaj, ovšem devětadvacetiletý Abraham Ancer má i tak spoustu fanoušků. Možná je to tím, že má svou vlastní značku tequily. A také si poprvé mohl zahrát na Masters... Na Instagramu Ancera sleduje více než 40 tisíc fanoušků. Na Twitteru má přes 13 tisíc followerů. A to na hráče, který ve své kariéře ovládl dosud jen dva turnaje, z toho jeden na PGA Tour of Australasia a druhý na Korn Ferry Tour, nejsou zrovna malá čísla. Že by za to opravdu mohla ta tequila? Anebo snad „spor" s Tigerem Woodsem, díky němu byl hodně na očích?

Celý článek...

pga-2-250Jedenáctý červen, Colonial Country Club, Texas. Tohle datum a místo zatím stále platí jako termín, kdy se má k fanouškům vrátit vrcholný soutěžní světový golf. Charles Schwab Challenge se jinak normálně hraje v květnu a loni jej mimochodem vyhrál Kevin Na. Letošní sezona na PGA Tour je ale kvůli pandemii koronaviru vzhůru nohama, už dvě měsíce stojí, a právě tenhle turnaj v posunutém termínu má být restartem nejprestižnější světové šňůry. O návrat k normálu ale samozřejmě ještě zdaleka nepůjde, a to ani za předpokladu, že se v červnu skutečně bude hrát - čemuž v tuto chvíli mnozí stejně nevěří.

Celý článek...

cedule1-250Hned na úvod malá hádanka. Na hřišti, o kterém bude řeč, slavil loni Brooks Koepka vítězstvím na PGA Championship zisk svého čtvrtého a zatím posledního majoru. Napřesrok by mělo hostit The Northern Trust, nedílnou součást FedEx Cupu dříve známou jako The Barclays, a v roce 2024 se sem (vůbec poprvé) podívá dokonce slavný Ryder Cup.

Celý článek...

masters-nw-250Nejsledovanější golfový turnaj planety se letos v tradičním jarním čase odehrát nemohl a je asi zbytečné připomínat proč. Pořadatelé Masters v Augustě prozatím počítají s náhradním listopadovým termínem, experti z webu Golf.com si ale řekli, že by byla škoda nezahrát si na spisovatele fan-fiction. Uspořádali proto 84. ročník už nyní, a čistě ve své fantazii. Bláhové? Možná, ale rozhodně zábavné, autoři si totiž se scénářem opravdu vyhráli, takže o zvraty nebyla v turnaji, který se nikdy nehrál, nouze. Ostatně, posuďte sami.

Celý článek...

Strana 1 z 180

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...