Rak Altentann 1 250Na hřišti Gut Altentann nenajdete dvě stejné jamky. Hned ta první nás zavedla na svah za příjezdovou silničku, čekala nás rozdvojená fervej a vyvýšený green. Další jamka – velice dlouhý čtyřpar, na jehož konci se fervej zlomí doprava. Na druhou ránu téměř nedosažitelný green. Pak přechod k hlavnímu jezeru, kolem něhož se vinou dlouhé jamky až po osmičku. Devítka třípar přes vodu...

Tak bychom mohli pokračovat až po osmnáctou jamku. Hřiště klubu Gut Altentann, jednoho z rakouské elity sdružené v klubu Leading Golf Courses Austria, je skutečně zajímavé, vypiplané, parádní, sportovně a technicky náročné. Jack Nicklaus tady působil osobně, rád jezdil do staré tradiční Evropy. Jeho rukopis s oblými okraji bankrů je nepřehlédnutelný.
Hřiště je jedním z nejstarších v Salcbursku a prvním, které slavný Jack designoval v Evropě, do města je to z něj jen pár minut jízdy, ale na okolí to nepoznáte. Klid, minimum provozu, lesíky a lesy obklopují plochu hřiště, rozdělenou na první plochou a druhou kopcovitější polovinu.

Rak Altentann 2 250Už brzy po otevření sem Rakušané směrovali velké turnaje, což vydrželo dodnes. Osmnáctka je hodně oblíbená, přesto se vždycky najde volný tee time. Našinci jsou považováni za příjemné hosty, hraje jich zde vcelku dost – ale ono to není daleko, z Prahy i z Brna kolem čtyř hodin.
Hrává se zde od dubna do konce listopadu, v létě nekteří golfisté hru spojují s kulturními zážitky v evropském hlavním městem kultury Salcburku. Klub za tím účelem nabízí i speciální balíčky.

Po hře čeká restaurant v klubovně se staletými klenutými stropy nebo na její terase s výhledem na hřiště. Pokrmy připraví a servítuje tým pod vedením Srbů Emira a Mahira, což zaručuje tradiční kuchyni s přesahem do jižní Evropy.

Gut Altentann je zapojen i do lokálních sdružení – je v Golf Alpin i v Mozartgolf. Na klubovém webu jsou vyjmenovány i partnerské hotely, kombinací hry a ubytování v některém z nich lze dosáhnout na zajímavé ceny.
Green fee je 75 euro ve všední den, od pátku odpoledne 100 euro, o prázdninách po všechny dny 110 euro. Ale ten zážitek za tyhle peníze stojí...

Převzato z časopisu GOLF 6/2019
Text: Ivo Doušek, foto: Gut Altentann

UŽITEČNÉ INFORMACE
GOLF&COUNTRY CLUB GUT ALTENTANN
Adresa: G&CC Gut Altentann, Hof 54, A-5302 Henndorf am Wallersee, Austria
Tel.: +43 621 460 260
Web: www.gutaltentann.com
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 103 (bílá) | 5 652 (žlutá) | 5 104 (modrá) | 4 587 (červená)
Green fee: 75 € (po–pá) | 100 € (so–ne) | 110 € (prázdniny)


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...