Slapy RRVýstava fotografií Radomíra Režného ve slapské Galerii sv. Jan aneb golfové hřiště z neznámých úhlů pohledu.

Radomír Režný není jen tak ledajaký fotograf! Jeho snímky golfových hřišť (ale nejen tyto) můžete najít na různých místech po celém světě – na obalech knih, v reklamních letácích cestovních kanceláří, bank nebo leteckých společností, používají se jako příloha k textům v magazínech nebo na webu.
Slapy RR2Jak sám říká, asi nejvíc ho potěší, když svoji fotku najde na obalu knihy. Svá díla nabízí i v největší fotobance. Týdně v ní přibývá přes milión nových fotek! Koncem loňského roku jich měla v nabídce už přes 110 miliónů a každé 2 sekundy se nějaká z nich prodá. A mezi nimi i ty Radomíra Režného.

Jaký nejkrušnější zážitek při „chytání fotky" zažil? „Nejhorší je takový, když vidím krásnou fotku, a nemohu ji z různých důvodů vyfotit. Před lety v Kanadě jsme večer projížděli kolem řeky Sv. Vavřince a hodně jsme spěchali, protože nám do dalšího místa pobytu zbývalo ještě skoro 200 kilometrů. V písku na pláži uhánělo několik jezdců na koních. Slunce bylo už hodně nízko, od kopyt koní stříkala voda a vytvářela zlaté gejzíry. Dodnes stále cítím ten pocit beznaděje a promarněné příležitosti."

Nouzi však nemá ani o veselé historky... „Jednou jsem fotil v zimě na horách a viděl krásného koně, který koukal přes ohradu. Napadlo mě vyfotit jen jeho oko a část hlavy. V batohu jsem měl pouze širokoúhlý objektiv, takže jsem musel opravdu hodně blízko. Když jsem si našel nejlepší úhel, tak kůň odfrkl a poprskal mi objektiv, takže jsem musel focení nechat, objektiv očistit, pomalu se přiblížit a začít znovu. Kůň mě trochu nezúčastněně pozoroval, a když už jsem se chystal znovu exponovat, tak zase prsknul. A tak to šlo stále stejně. Já fotil, on frkal, já čistil, fotil, on frkal, já čistil... Vyšlo to snad až na šestnáctý pokus...," vzpomíná fotograf.

Ten se kromě fotografování věnuje také golfu (HCP 23,4)! Výběr zhruba třicítky jeho nejzajímavějších a netradičních pohledů na golfová hřiště České republiky můžete od jara 2017 vidět i vy, a to v Galerii sv. Jan na slapském hřišti. Věřte mi, že to bude stát za to!

Převzato z časopisu GOLF 2/2017
Text: Pavla Charvátová, foto: Radomír Režný

STRUČNÁ VIZITKA
RADOMÍR REŽNÝ
Narozen: Na jižní Moravě, v hloubi minulého století
Nejoblíbenější místo v ČR: Stále ho hledám.
Nejoblíbenější místo ve světě: Spojené státy a Velká Británie. První pro zvláštní pocit svobody, volnosti a nádherné a neustále se měnící krajiny, druhé pro úžasné fotogenické světlo.
Nejoblíbenější denní/noční čas pro focení: Každý čas strávený focením je skvělý. Doufám, že se stejně jako rybaření do délky života nepočítá.
Ocenění (výběrově): Cena Grand Prix – Ekologie a věda v objektivu: fotografie Iron Man, 2008; 1. cena – Praha fotografická: fotografie Krása Prahy a její proměny, 2014


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...