Golf v ČR

CIAC-winsLídři po dvou kolech - Rakušan Michael Ludwig a Hana Ryšková – se v sobotu 15. srpna v Čeladné stali vítězi MMČR ve hře na rány. I finálový den v Beskydech bohužel provázely četné bouřky, hra byla od 15.20 do 16.30 přerušena, ale nakonec se dohrálo. Stříbrné medaile získali Nicolas Schellong a Sára Kousková, bronz si odvezli Kristýna Frýdlová a Jakub Pokorný. Obrovské díky patří hostitelskému resortu za skvěle připravené hřiště a další služby.

Celý článek...

YpsilonNabitých deset dní čeká tým pracovníků libereckého hřiště Ypsilonka od 16. srpna, kdy se v tomto špičkovém severočeském resortu odehrají v těsném závěsu oba republikové šampionáty profesionálních golfistů – v jamkovce i ve hře na rány. Prize money jamkovky činí 250 000 Kč a u Oaza Energo PGA Strokeplay Championship pak 500 0000 Kč; na základě výsledků pak budou nominováni dva hráči na Mistrovství Evropy vyučujících profesionálů.

Celý článek...

BurkeBezchybná finálová jízda vynesla na Dýšině první titul na LET v kariéře Angličance Hannah Burke. V závěrečné rundě dokázala své skóre stlačit na sedm úderů pod par (64). Díky tomu stáhla manko čtyř ran a celkovým skóre rovných 200 ran (68, 68, 64; 200/-13) přeskočila o dva údery Dánku Nicole Broch Larsen, jež šla do finále z vedení spolu s Becky Morgan. Té se na Dýšině mimořádně povedlo úvodní kolo (62), ale ve dvou následujících hrála jen těsně kolem paru a v paru, načež spadla na dělené třetí místo, kde ji doplnila ještě Švédka Lina Boqvist.

Celý článek...

Novak-mcrPo kolech 64, 69, 73, 69; -13 skončil Vítek Novák na ME mužů, které se hrálo 5.–8. srpna ve slovenském Penati, na děleném 19. místě, čímž si splnil tři sny – projít cutem, skončit v top 20 a vybojovat kartu na EPGA na Albatrossu. Náročná čtyři kola si však vyžádala i daň v podobě Vítkova odstoupení z Mezinárodního MČR na rány, kde měl obhajovat loňský titul.

Celý článek...

Lucie1Lucie Hinnerová spojila své jméno s oděvní firmou UAX. Pětadvacetiletá rodačka z Kopřivnice, česká golfová reprezentantka, která je nyní druhou nejúspěšnější českou profesionální golfistkou, uzavřela s firmou UAX dohodu na dva roky spolupráce.

Celý článek...

Mruzek RopiceFamózním výsledkem 67 (-5) dnes v Ropici vybojoval celkové vítězství Filip Mrůzek. O jeho výsledku rozhodla série na 14. až 16. jamce, kde zapisoval eagle, birdie a birdie. Celkové skóre zaznamenal -7 a svým pronásledovatelům odskočil o dvě rány.

Celý článek...

spilkova-openV prvním kole ženského majoru RICOH Women´s British Open předvedla Klára skvělý výsledek 69 ran (-3), v druhém bohužel přinesla 85 (+13) a s celkovým výsledkem +10 zůstala za hranicemi cutu. „Jsou to neskutečné zkušenosti a já vím, že minulý týden a první kolo na British jsem hrála velice dobrý a solidní golf. Příští týden na Dýšině začínáme na novo a já se na všechny moc těším," dodává Klára.

Celý článek...

Spilkova-Aberdeen2Sedmý turnaj sezony, kterým byl Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open, přinesl Kláře Spilkové největší úspěch její čtyřleté kariéry profesionální hráčky nejvyšší evropské série. Zahrála 74, 69, 72 a turnaj skončila s výsledkem 215/-1 na celkovém čtvrtém místě, za které si domů přiveze něco přes 24 000 euro.
Zvítězila Australanka Rebecca Artis (-6), která měla do posledního kola o ránu horší výchozí pozici než Spilková, ale smrští osmi berdíků se jí podařilo smazat ztrátu šesti ran na vedoucí Norku Pettersen a zvítězit.

Celý článek...

Kask senVe dnech 20. a 21. července 2015 se na Kaskádě konalo jako nová soutěž ČSGA první Mistrovství republiky klubů ve hře na rány. U mužů soutěžily čtyřčlenné týmy, družstvo žen mělo dvě hráčky. První den se hrála utkání dvojic – Four Ball Better Ball – a druhý den probíhala soutěž jednotlivců na rány. Počítaly se všechny výsledky, žádný se neškrtal , což kladlo zvýšené nároky na všechny soutěžící, protože každé zaváhání a vyšší skóre na méně povedené jamce mělo velký dopad na celé družstvo. Zúčastnilo se celkem devadesát hráčů. Svoji kategorii měli i mastersenioři.

Celý článek...

Spilkova-aberdeenČeská profesionálka Klára Spilková má před sebou sedmý turnaj této sezóny. Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open se hraje od 24. do 26. července 2015 v městečku Troon na hřišti Dundonald Links s parem 72 a letošní dotace činí 500 000 euro.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...