Golf v ČR

Lieser-Matus-250Ve vyrovnaném souboji na jamky, který se odehrál 19. května na libercké Ypsilonce, nakonec Ondřej Lieser zdolal svého vyzyvatele Stanislava Matuše a po 18 jamkách zvítězil v TIPSPORT Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku 2up. Souboj dvou českých profíků byl zpestřen možností průběžných sázek.

Celý článek...

Lieser-il-co-250Konec debatám o tom, kdo je vlastně nejlepším českým profesionálním golfistou přinese klání Stanislava Matuše a Ondřeje Liesera (na ilustračním snímku) pod názvem Tipsport Golf Challenge – výzva o českou golfovou jedničku. Hráči se utkají na hřišti Ypsilonka u Liberce v úterý 19. května v jamkovce o 150 000 Kč a vítěz se bude moci pyšnit tím, že je u nás opravdu nejlepší.

Celý článek...

progolfypsilon-250Jak se asi dalo očekávat, letošní ročník turnaje EXTEC Trophy by Atomic Drinks ze série Pro Golf Tour připravovaný na termín 13. – 17. května se na hřišti Ypsilonka u Liberce neodehraje. Důvodem je koronavirová situace a s ní související omezení jak sportu obecně, tak pohybu přes hranice. Turnaj je tedy pro rok 2020 oficiálně zrušen.

Celý článek...

Cafourek drah-250Turnaj WGM Czech Open, který se letos měl hrát v termínu 31. 7. - 2. 8. 2020 opět na hřišti v Berouně, se letos neuskuteční. Tradiční golfový podnik s dotací 600 tisíc korun prioritně určený pro české hráče, profesionály a i amatéry, se měl hrát již posedmé. Důvodem jeho zrušení není ale pouze aktuální koronavirová pandemie.

Celý článek...

agt-2019-win-250Šestý ročník tradiční zahajovací show Czech PGA Tour za účasti nejlepších českých profesionálních golfistů musel být letos kvůli vládnímu programu uvolňování restrikcí, který povoluje zahájení provozu restaurací, hotelů i pořádání sportovních akcí až od 8. června, přeložen na 13.–17. července 2020 (pondělí–pátek). V předcházejících pěti ročnících dokázal dvakrát zvítězit pouze Filip Mrůzek, po jednom titulu si odvezli Stanislav Matuš, Jan Cafourek a Michal Pospíšil (na ilustračním snímku uprostřed mezi Filipem Mrůzkem vlevo a Janem Cafourkem vpravo).

Celý článek...

ogs-black-250Kvůli vládnímu programu uvolňování restrikcí, který povoluje zahájení provozu restaurací, hotelů i pořádání sportovních akcí až od 8. června, jsme byli nuceni posunout zahajovací turnaj v Lázních Bohdaneč až na první povolený termín – to je pondělí 8. června. Teď už záleží jen na vás, zda si uděláte čas.

Celý článek...

il-kvety-250Po zrušení všech dubnových turnajů zveřejnila Sportovní komise ČGF i změny týkající se měsíce května, ve kterém dochází jak k rušení termínů, tak odkladům. S výjimkou jamkového šampionátu, pro který se hledá vhodný termín, se zrušily všechny individuální turnaje a také – s výjimkou třetí ligy - první dvoukola týmových soutěží.

Z důvodu chybějící možnosti hrát turnaje bylo rozhodnuto o „zmrazení" žebříčků ČGF. Až do odvolání tak budou započítávány všechny výsledky od 11. března 2019 a nikoli jen výsledky za posledních 52 týdnů, jak uvádí Žebříčkový řád ČGF.

Celý článek...

ilustrace-GMAno! Podle nových Pravidel pro hendikepy jsou nesoutěžní výsledky hendikepově přípustné pro všechny hráče, tedy bez jakéhokoli hendikepového omezení. To samé pak platí pro výsledky na 9 jamek. Je však potřeba dodržovat pokyny Hendikepové a normovací komise ČGF, které jsou uvedeny níže.

Celý článek...

Belac Radek 250V pořadí šestý ředitel golfového resortu Kaskáda byl záhy po svém nástupu vystaven doposud největší výzvě, která českou golfovou komunitu totálním uzavřením hřišť kdy potkala. Věřím, že i vás bude zajímat nejenom jeho vnímání současné situace, ale především vize blízké budoucnosti, vize budoucnosti týkající se nejenom hřiště, na kterém právě působí..

Celý článek...

Cafourek-Jan-250Vloni ovládl nejlépe dotovaný podnik české profesionální série – WGM Czech Open v Berouně, kdy za sebou nechal zbytek startovního pole o pět a více ran. V součtu s třetí pozicí na zahajovacím Czech Fund PGA Austerlitz Golf Magazine Trophy a děleným čtvrtým místem při tradičním závěrečném Grandfinále na Kaskádě to znamenalo, že si do svých statistik připsal i celkové vítězství v žebříčku české túry za rok 2019, třebaže se zúčastnil jen tří z celkového počtu šesti akcí této série.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...