Golf v ČR

McGoven-250Přestože je Challenge Tour především zastávkou namotivovaných mladíků cestou do European Tour, vypálil jim na turnaji, který se hrál 23. – 26. května na Kaskádě, rybník sedmatřicetiletý „stařec" Ross McGovan. Angličan vedl od prvního kola a po konzistentním výkonu 66, 66, 66 a 68, celkem 266/-18 si pro titul z Kaskády dokráčel s obrovskou rezervou čtyř úderů na stříbrného Španěla Ricarda Santose.

Celý článek...

PGA Janda 250Loni hrál Jiří Janda jr. dvoudenní Mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour v Berouně se sádrou, berlemi a na vozíku – a letos 20.–21. května se tu už na „svých" stal šampionem! Profesionál, který utrpěl vážný úraz nohy, strávil pět měsíců na vozíku a celkem třináct měsíců po nemocnicích, předvedl comeback snů.

Celý článek...

AGT-winners-all-250Přestože se zahajovací turnaj české profesionální série uskutečnil až v polovině května, kdy jsou již evropské túry v plném proudu, nechyběl na něm z aktuální české profesionální špičky žádný hráč. A tomu odpovídaly jak výsledky, tak napínavý průběh od začátku až do úplného konce. Dramatickou zápletku turnaje Czech Fund PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy – zahajovacího turnaje Moneta Czech PGA Tour, který byl dotován částkou 300 000 Kč a který se odehrál v Golf Resortu Austerlitz 16.-17. května, rozuzlil až posledním patem na poslední jamce vítězný Michal Pospíšil (na snímku uprostřed).

Celý článek...

FP-2019-pohar-il-250Soutěž dvoučlenných firemních týmů, která se odehrála ve Slavkově ve středu 15. května, se stala již tradičním zahajovacím turnajem, prověřujícím hřiště před ostrým startem profesionálů v rámci Czech Fund PGA Austerlitz & Golf Magazine Trophy – zahajovacího turnaje Moneta Czech PGA Tour 2019. Hrálo se na rány (na maximální skóre), pro vyrovnání se používala jen polovina hendikepu, a tak není divu, že pořadí v čele obsadily firmy reprezentované hráči se singlovým hendikepem. I tak tam ale byla tlačenice. V ní se nejlépe zorientovali František Ventura a Vladimír Fárek (reprezentující firmu Spedos) a Antonín Pešek s Daliborem Manďákem (hrající v barvách firmy Blachere Illumination), kteří museli díky shodnému skóre rozhodnout o  vítězi až v rozehrávce.

Celý článek...

challenge-mrakota-250Závěr turnaje zcela ovládnul šestadvacetiletý francouzský golfista Antoine Rozner, který dokázal zopakovat výsledek 68 z třetího kola a ani na chvíli v průběhu nedělního kola nedal svým pronásledovatelům šanci a zvítězil s náskokem sedmi ran. Za vítězství obdržel šek na 32 tisíc eur, stejně jako před týdnem za vítězství ve Španělsku.

Celý článek...

pgt-ypsilonka-250Složité povětrnostní podmínky neumožnily účastníkům finálového dne turnaje EXTEC Trophy 2019 by Atomic Drinks na hřišti Ypsilon Golf Resort příliš velké skórování. Pod par hřiště se dnes dostalo pouze 9 hráčů. Nejvíc se dařilo Němci Finnu Fleerovi, který si konzistentním výkonem po všechny tři dny nakonec zajistil celkové prvenství (-11) před dvojicí Robbie van West (NL) & Leonard Bem (F) (-10)

Celý článek...

Slapywin 01 250Ve čtvrtek 9. května se na perfektně připraveném hřišti slapského Golf Parku uskutečnil třetí turnaj letošního ročníku turnajové série pro předplatitel, čtenáře a příznivce časopisu Golf. Hrálo se ve dvou kategoriích, které ovládli Stanislav Paluda a Vladimír Procházka. Žolíka Gecco Nearest s hodnotou 55 cm získal na druhé jamce Richard Brümmer.

 Celý článek...

Ksirovka bsgNa dvě stovky zájemců dorazilo na historicky první Den Bav se golfem, který se uskutečnil v sobotu 27. dubna v brněnské Kšírovce. „Akcí podobného typu by měla federace pořádat více. Dnes naše hřiště navštívilo mnoho nových tváří a věříme, že si k nám znovu najdou cestu. Sami si vyzkoušeli, že golf je aktivita pro každého," s radostí konstatoval majitel Kšírovky Pavel Zeman.

Celý článek...

Cafourek 2280-250Hvězdou turnaje NÖ Open 2019, který se odehrál v Haugschlagu 24. – 26. dubna, se po kolech 69, 66 a 69, celkem 204/-12 stal český reprezentant Jan Cafourek, jenž si musel svůj premiérový triumf na Pro Golf Tour (včetně šeku na 5 000 euro) zasloužit až na první jamce v rozehrávky s Jeanem Bekirianem z Francie.

Celý článek...

kaskada-ogs-winners2 250V pořadí druhý turnaj otevřené turnajové série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu Golf byl na pořadu v úterý 18. dubna a dějištěm byl špičkově vyladěný resort Kaskáda. Hrálo se ve dvou kategoriích, které ovládli Pavel Andrýsek a Matěj Štochl (na úvodním snímku uprostřed). Cenu za Nearest to Pin si ze sedmičky železné odvezl výkonem 110 cm Zdeněk Máca.

 

 

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...