Golf v ČR

OGS2016-winnersPátý ročník turnajové série pro předplatitele a příznivce časopisu Golf, která se hraje již pátou sezonu napříč celou republikou pod názvem Open Golf Series, uzavřela letošní ročník tradičním utkáním šesti nejlepších hráčů průběžného žebříčku o hlavní cenu – golfový pobyt věnovaný cestovní kanceláří Alpin Media. Finálový duel, z něhož se omluvili Miroslav Marčík z průběžné čtvrté pozice a Roman Partl z šesté příčky, pak 32 netto stablefordovými body opanoval Aleš Hermann, jenž do souboje o vítězný poukaz vstupoval z průběžného třetího místa.

Celý článek...

Kouskova-Sara-MEDDalší významný úspěch z prestižního evropského turnaje zařadila do své sbírky svěřenkyně Slavíček Golf Academy. Na Mezinárodním mistrovství Francie, které se uskutečnilo 7. – 9. října na hřišti Golf De Belle Dune, se sedmnáctiletá hráčka Sára Kousková umístila na vynikajícím sedmém místě.

Celý článek...

Mruzek-AGT2016Je to jednoznačně nejlepší rok českého golfu za posledních 20 let! Filip Mrůzek 15. místem na turnaji Terre dei Consoli Open v Itálii posunul historickou hranici nejlepšího českého výsledku na Challenge Tour v této sezóně. O jednu příčku překonal maximum Jana Cafourka ze srpna a také mimochodem svého otce Petra, který skončil šestnáctý na Challenge Tour v roce 1996. Odolal tak letitý historický rekord Jiřího Jandy, kterým jsou dvě 6. místa v letech 1993 a 94.

Celý článek...

Pohar mistru 2016Za podzimního počasí se odehrály velmi dramatické souboje Tipsport Poháru mistrů 2016 – a to především v kategorii mužů. První den ovládli s výsledky 71 ran Marek Růžička a Vojtěch Dostál s výsledkem 72 ran. Ve 12. ročníku byl CUT byl stanoven hranicí 80 ran. Mezi ženami ovládly čelo Kristýna Frýdlová s 74 a Tereza Vavrušková se 75 ranami. A výsledek 83 ran pro nedělní CUT.

Celý článek...

Nic-PetrBývalý vícenásobný mistr republiky i několikanásobný šampion české PGA Petr Nič odmítl antidopingovou kontrolu, načež dva roky nesměl působit v golfu. Zažil odliv sponzorů i přátel, postihla jej závažná nemoc. Od letošního jara smí konečně hrát, poskytovat tréninky a účastnit se turnajů a podobně jako jeho vzor Tiger Woods touží po návratu mezi špičku.

Celý článek...

Uhlik-1Nepochybně ten pocit znáte. Nevěřícně zíráte na svoji skóre kartu a marně se snažíte pochopit, co se v uplynulých pěti hodinách stalo. Kde se tu vzala numera, která by potěšila snad jen střelce blížícího se ranami středu terče. Vedle vás kdosi plácá cosi o tom, jak se mu dnes hrálo skvěle, jak výborně připravené bylo hřiště a jak si to s celým flightem užili... Pracně potlačujete nával agresivity a škodolibě si říkáte, však ono na tebe také dojde. Strašlivý pocit bezmoci může u slabších jedinců vyvolat úvahy, zda by nebylo vhodné volný čas vyplnit něčím jiným.

Celý článek...

DGT-2016 FIN-winnersTéměř tři stovky hráčů, desítka turnajů v základní části, jedno finále a jediný vítěz – Petr Štursa ze společnosti Aireko. S odstupem 34 setin bodu končí na stříbrné příčce Marek Sklenář z firmy Vychopeň & Sklenář (na snímku vpravo), kterého dalších 36 setin bodu dělilo od bronzového Petra Šťastného z firmy Nerez Blučina (na snímku vlevo).

 

 

Celý článek...

cgf-muziV mexickém Cancúnu přišli 21.–24. září po děvčatech na řadu muži. Českou republiku zde reprezentovali Vítek Novák, Šimon Zach a Matyáš Zapletal (na snímku zleva). Hrála se čtyři kola na rány na dvou různých hřištích a týmu se počítaly každý den dva nejlepší výsledky. V konečném účtování obsadili Češi výkonem (+17) dělenou 44. příčku, takže obhajoba 22. místa z minulého mistrovství se nezdařila.

Celý článek...

Spilkova Spanelsko„Na Španělsko mám velice pěkné pozitivní vzpomínky, a i proto jsem se na turnaj do Marbelly velice těšila. Měla jsem ho skvěle rozehraný do druhého kola 12. jamky. Tam však bohužel přišlo zaváhání, na těžké dvanátce jsem vyklepávala balón z bankru a poté jsem z ferveje zahrála míč do vody. To mě bohužel stálo skvělé umístění v turnaji," posteskla si česká profesionálka.

Celý článek...

AMCR winnersDvacátý ročník MČR studentů vysokých škol, které je otevřeno i studujícím golfovým profesionálům, se odehrál 20. – 22. září v pražském golfovém resortu Black Bridge. Ve třech kolech pak tituly oslavili Martin Hromádka z Vysokého učení technického v Brně a Kateřina Sluková z Univerzity Karlovy, kteří svým vítězstvím navázali na triumf na loňském AMČR v Olomouci. Vítězství v soutěži týmů si odvezli hráči University Karlovy, kteří do soutěže nastoupily ve složení Kateřina Zdráhalová, Josef Karas, Jan Robin Vítů a Jan Kodeš.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...