Golf v ČR

il-kvety-250Po zrušení všech dubnových turnajů zveřejnila Sportovní komise ČGF i změny týkající se měsíce května, ve kterém dochází jak k rušení termínů, tak odkladům. S výjimkou jamkového šampionátu, pro který se hledá vhodný termín, se zrušily všechny individuální turnaje a také – s výjimkou třetí ligy - první dvoukola týmových soutěží.

Z důvodu chybějící možnosti hrát turnaje bylo rozhodnuto o „zmrazení" žebříčků ČGF. Až do odvolání tak budou započítávány všechny výsledky od 11. března 2019 a nikoli jen výsledky za posledních 52 týdnů, jak uvádí Žebříčkový řád ČGF.

Celý článek...

ilustrace-GMAno! Podle nových Pravidel pro hendikepy jsou nesoutěžní výsledky hendikepově přípustné pro všechny hráče, tedy bez jakéhokoli hendikepového omezení. To samé pak platí pro výsledky na 9 jamek. Je však potřeba dodržovat pokyny Hendikepové a normovací komise ČGF, které jsou uvedeny níže.

Celý článek...

Belac Radek 250V pořadí šestý ředitel golfového resortu Kaskáda byl záhy po svém nástupu vystaven doposud největší výzvě, která českou golfovou komunitu totálním uzavřením hřišť kdy potkala. Věřím, že i vás bude zajímat nejenom jeho vnímání současné situace, ale především vize blízké budoucnosti, vize budoucnosti týkající se nejenom hřiště, na kterém právě působí..

Celý článek...

Cafourek-Jan-250Vloni ovládl nejlépe dotovaný podnik české profesionální série – WGM Czech Open v Berouně, kdy za sebou nechal zbytek startovního pole o pět a více ran. V součtu s třetí pozicí na zahajovacím Czech Fund PGA Austerlitz Golf Magazine Trophy a děleným čtvrtým místem při tradičním závěrečném Grandfinále na Kaskádě to znamenalo, že si do svých statistik připsal i celkové vítězství v žebříčku české túry za rok 2019, třebaže se zúčastnil jen tří z celkového počtu šesti akcí této série.

Celý článek...

ogs-black-250Začínáme „až" 8. června v Lázních Bohdaneč, ale žádný turnaj z kalendáře Open Golf Series nezmizel. Pro všechny turnaje, které se měly odehrát v dubnu a květnu, se nám společně s rezorty podařilo najít nové místo. Teď už záleží jen na vás, zda si uděláte čas.

Celý článek...

logo czech pga tour 250Letošní turnajová série české PGA se neodkládá a dál pracuje se svým kalendářem s tím, že pokud by se z důvodu vyšší moci nemohl uskutečnit zahajovací květnový turnaj ve Slavkově, najde se pro něj náhradní termín ještě v rámci této sezony. (Na doprovodném snímku Jan Cafourek, vítěz Czech PGA Tour 2019)

Celý článek...

obalka-250x170Jako hodinky, již osmadvacet let, vždy začátkem kalendářního měsíce... Ano, mluvím o časopisu Golf, jehož dubnové vydání se právě dostává ke svým čtenářům. Protože rozumíme tomu, že z důvodu uzavření golfových recepcí může být obtížně získat jeho nejnovější vydání, rozhodli jsme se připravit pro všechny zájemce ochutnávku zdarma. A bez čekání.

Celý článek...

Kastner Jan 250Nenápadné převzetí golfového areálu v Ostravici slovenskou obchodní skupinou TMR (Tatry mountain resorts), které se odehrálo na sklonku roku 2018, ještě nenaznačovalo skutečné ambice nového hráče na českém golfovém trhu. Až převzetím Kaskády byl vyslán jasný signál, že své plány a vize myslí vážně. A protože expanze skupiny TMR brněnskou akvizicí určitě nekončí, možná i vás budou zajímat názory čtyřiatřicetiletého Jana Kastnera, který je u ní za rozvoj golfu zodpovědný.

 

Celý článek...

ted-pomahame-250Ve spolupráci s golfovými hřišti připravila společnost TeeTime.cz akci na předprodej green fee v rámci které se zavazuje z každé realizované objednávky poskytnou potravinové balíčky seniorům nebo jiným potřebným osobám v blízkém okolí hřiště. Podle slov Jana Loužeckého to dělá TeeTime zcela zdarma, bez nároku na jakoukoli odměnu či provizi. Naopak, na rozjezd hlavně balíčků v místech spolupracujících hřišť věnovali 525 000Kč.

Celý článek...

hcp-logo-250Hendikepy jsou změněny a pro každého, kdo by chtěl znát turnajovou historii, ze které se mu nový hendikep počítal, je připraven na portálu cgf.cz nástroj, který mu to umožní. Připravte si své registrační číslo a – pokud je potřebujete - brýle pro opsání 5místného kódu.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...