Golf v ČR

bav-se-golfemGolf hrají desítky milionů hráčů bez rozdílu věku, nadání a finančního zázemí. Drtivá většina z nich hraje pouze pro radost ze hry a totéž čeká nové zájemce, kteří objeví cestu na hřiště prostřednictvím platformy Bav se golfem, kterou dnes spustila Česká golfová federace ve spolupráci s Asociací golfových hřišť. Oslovovat nebude pouze nováčky, ale také ty, kteří kdysi už golf vyzkoušeli, ovšem z různých důvodů u něj nezůstali. Cílit bude na potencionální rekreační golfisty všeho věku.

Celý článek...

OGS-gecco nearest kruh 250Turnajová série pro předplatitele, čtenáře a příznivce časopisu GOLF začíná v polovině dubna beznadějně vyprodaným turnajem v Pyšelích, ale každý, kdo si bude chtít zahrát o zájezd do tureckého Beleku, bude mít ještě více než dost příležitostí odehrát potřebné tři výsledky. Mezi ty nejbližší patří Malacky (středa 2.5.), Slapy (středa 9.5.), Ropice (středa 23.5.) a Skalica (středa 30.5.)...

Celý článek...

CGF konference2018Sobotní konference České golfové federace v pražském hotelu Step zvolila novou tříčlennou kontrolní komisi, schválila rozpočet na letošní rok, představila delegátům novou platformu Bav se golfem a vyloučila ze svých řad Country Club Nová Amerika.

Celý článek...

Golfista roku-2017-250Absolutní vítězkou 4. ročníku ankety Golfista roku 2017, která se uskutečnila ve čtvrtek 8. března, se stala Klára Spilková. Třiadvacetiletá profesionální hráčka, která ovládla i tři předchozí ročníky ankety, má za sebou nejlepší, už sedmou sezonu na Ladies European Tour vyšperkovanou premiérovým turnajovým titulem v Maroku. O vítězství Spilkové rozhodli svým hlasováním výkonnostní hráči, trenéři, sportovní novináři a zástupci golfových resortů.

Celý článek...

wernerČlánek je o pár statistikách a co z nich plyne. Na první pohled pro golfové odborníky, manažery hřišť a stratégy. Neznamená to, že by nemohl zaujmout i běžné golfisty, neboť to, jak se golfu u nás daří, se týká všech, zejména našich peněženek. Nebudou-li přibývat noví hráči, budeme muset my ostatní sáhnout hlouběji do kapsy.

Celý článek...

il dlouhovekostGolf je, ve srovnání s jinými sporty, výjimečný zejména tím, že je možné ho provozovat do vysokého věku. Podívejme se na tento známý fakt z poněkud jiného úhlu. Jedna věc je chodit na golf v osmdesáti letech, druhá věc je být ještě schopen hrát bez zásadních omezení a hru si naplno užívat. Co můžeme objektivně udělat pro to, abychom toho byli schopni?

Celý článek...

1 ilustraceISS 8946 12012Z mé dřívější žurnalistické zkušenosti vím, že redaktoři mají tendenci spíše nečíst vlastní tiskovinu. Já však i po více než 15 letech přispívání čtu dosud pozorně každé vydání časopisu Golf. Kriticky se zamýšlím nad vlastními články a čerpám inspirace od ostatních autorů.

Celý článek...

Belohuby-JanHlasitý zpěv a golf? Ani omylem! Viděl snad někdo někdy, aby se v souvislosti s golfem – snad mimo hymny při mezinárodních akcích – hlasitě zpívalo, či dokonce aby spontánně zpívaly davy? Já myslím, že zpěv naopak potřebujeme, speciálně jedné písně.

Celý článek...

dzurenda 1Přestože se v českém golfu zjevila jako neznámá kometa teprve před patnácti lety, září poslední dobou tak intenzivně, že ji nelze přehlédnout. Když se navíc na sklonku minulého roku objevila na pultech knihkupectví její prvotina, bylo jasné, co bude předmětem našeho rozhovoru.

Celý článek...

kasinaondrejHned na začátku předesílám, že se v článku nebudu snažit vyřešit, zda se Tiger Woods do vrcholového soutěžního golfu vrátil na chvíli nebo na delší dobu a co tento návrat přinese pro příští turnaje. Tohle vše nám ukáže čas, nad kterým nemáme moc. Jen se chci ohlédnout za kusem života onoho výjimečného člověka, který – ať chceme nebo ne – zásadně ovlivnil podobu a vnímání našeho sportu.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...