Golf v ČR

HinnerovaILKopřivnická rodačka, hráčka brněnské Kaskády Lucie Hinnerová má před sebou ostrý start ve své druhé sezoně golfové profesionálky. Své síly změří již od čtvrtku 26. března s nejlepšími evropskými hráčkami na turnaji série Ladies European Tour v Maroku na Lalla Meryem Cupu.

Celý článek...

Trunda-Donaldson-Ota-MrakotTradice pokračuje. A to je nejen pro české profesionály dobrá zpráva. Díky tomu v květnu vypuknou už počtvrté v historii na Kunětické Hoře boje v rámci Challenge Tour a těšit se můžeme i na srpnovou lahůdku v podobě prvoligové EPGA Tour na Albatrossu. Pod pokličku nejen těchto podniků nás nechal nahlédnout generální ředitel Relmostu David Trunda.

Celý článek...

SpilkovaCina2Klára Spilková úspěšně zahájila již pátou sezónu okruhu Ladies European Tour, a to 12. -15. března turnajem Mission Hills World Ladies Championship v Číně. I přesto, že vstup a konec turnaje ji nevyšel dle představ, získala zde zatím své nejlepší umístění. V prvních dvou kolech zahrála výsledky 75 (+2) a 74 (+1) ran, což stačilo na cut, který se ustálil na +4. Ve třetím kole zahrála již minusový výsledek 71 (-2), ve čtvrtém si však bohužel pohoršila na 76 ran (+3). S celkovým výsledkem +4, obsadila dělené 29. místo.

Celý článek...

Konference 2015V sobotu 14. března se v pražském hotelu Step uskutečnila pravidelná výroční konference České golfové federace, na které se sešlo 109 delegátů disponujících 87 z celkového počtu 125 možných hlasů. ČGF sdružuje golfové kluby a asociace a ve své činnosti se zaměřuje především na vytváření podmínek pro rozvoj českého golfu a na jeho důstojné zastupování v Evropě a ve světě.

Celý článek...

Calmels-FrancoisOd 28. do 31. května se na hřišti Kunětická Hora uskuteční 4. ročník D+D REAL Czech Challenge. Celkové odměny pro hráče se zvýšily na 170 tisíc Euro a turnaje se zúčastní i všichni předchozí vítězové – Dán Andres Harto, Francouzi Francois Calmels (na snímku s Petrem Dědkem) a Thomas Linard a také vítěz loňského D+D REAL Slovakia Challenge Skot Andrew McArthur.
„Letos těžíme z toho, že se ve stejném termínu hraje prestižní Irish Open, kam se nedostane řada hráčů s kartou European Tour. Proto je mezi přihlášenými na Kunětickou Horu mnoho zajímavých jmen. Už teď víme, že letošní D+D REAL Czech Challenge bude nejlépe obsazené v celé historii," říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Celý článek...

DedekZatím je Petr Dědek jun. ještě amatérem, ale přístup ke golfu a všemu, co s ním souvisí, by mohl být vzorem pro mnoho profesionálů. Na European Tour ho čeká třetí start v kariéře. Od 26. března si zahraje v Maroku o trofej Hassana II. Loni sbíral zkušenosti na D+D REAL Czech Masters a Russian Open, kromě toho absolvoval tři turnaje Challenge Tour. Od září se připravuje v Dubaji, kde má svůj druhý domov. Je členem Emirates Golf Clubu, kde se koná Omega Dubai Desert Classic. Do Česka si za poslední půlrok odskočil pouze jednou. Doma ve Vrchlabí strávil vánoční týden, a pak zase zpátky do Emirátů.

Celý článek...

Spilkova-bestdresNejlepší česká profesionálka se ze soustředění v Thajsku přesunula do Číny, kde zahajuje již pátou sezónu na LET turnajem na Mission Hills, který se hraje od 12. do 15. března 2015. V megalomanském golfovém resortu s dvanácti hřišti se zúčastní World Ladies Championship. Stejně jako minulý rok se turnaj hraje na hřišti The Blackstone golf course.

Celý článek...

Rajmont APrvním Čechem, který se v nové sezoně objeví na European Tour, bude Adam Rajmont. Člena Relmost ProGolf Teamu čeká turnaj Madeira Islands Open s dotací 600 tisíc ruro. Hraje se od 19. do 22. března na hřišti Clube de Golf do Santo da Serra a jde zároveňo společnou akci s Challenge Tour, které na Madeiře teprve začne sezona.

Celý článek...

LunackovaVelký úspěch si na Mezinárodním mistrovství Španělska žen připsala členka Czech Golf Teamu Marie Luňáčková. Po 15. místě v dvoukolové kvalifikaci na rány v jamkové hře postupně porazila Incii Mehmetovou z Anglie, Lauralii Migneauxovou z Francie a Xiaolin Tianovou z Itálie. Až v semifinále podlehla jedné z nejlepších hráček světa, Švédce Linnee Strom.

Celý článek...

Spilkova-BognerKlára Spilková, nejúspěšnější současná česká golfistka, zahajuje krátkou přípravou svou pátou sezonu na okruhu Ladies European Tour. Příprava proběhne díky partnerům v Thajsku, na ni pak navazuje první ostrý turnaj v Číně, ze kterého Klára hodlá dovést další alespoň top ten.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...