Golf v ČR

Vecer-golfu-2014Vítek Novák podruhé a Marie Luňáčková poprvé (oba na snímku) byli v pátek 28. listopadu v Kongresovém centru v Praze vyhlášeni Golfistou a Golfistkou roku 2014 České golfové federace. Průvodcem večera byl Petr Vondráček a jeho kapela Lokomotiva.

Celý článek...

spilkova-xamien„Poslední den mi vůbec nevyšel podle mých představ. Bojovala jsem, jak včera, tak dneska, ale bohužel mi nebylo přáno," popisuje Klára Spilková své dojmy ze závěrečných dvou kol turnaje Xamien Open, který se hrál v čínském Orient Xiamen Golf & Country Clubu 21.–23. listopadu 2014 a ve kterém po kolech 72, 76 a 76 končila v poslední desítce hráček, jež prošly cutem. Z Číny se Klára Spilková přesunula do Dubaje, kde se připravuje na své poslední dva turnaje letošní sezony.

Celý článek...

Pastrnak-PetrSrdce každé turnajové série bije v Tour Office, kde se za pochodu musí vyřešit ale úplně vše. Nepřehlédnutelnou postavou tohoto „centrálního mozku" letošní Czech PGA Tour byl Petr Pastrňák, ředitel hřiště Ypsilon Golf Liberec (na snímku vlevo), kterému jsme po organizačně velmi dobře zvládnutém turnaji Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship (28.-31.8.) položili několik otázek.

Celý článek...

spilkova-il-xPo turnaji Sanya Ladies Open, ze kterého si po výkonu 214/-2 odváží dělené 23. místo, se Klára Spilková letecky přesouvá do města Xiamen, kde ji čeká další, již čtrnáctý turnaj sezony – Xiamen International Ladies Open, který se hraje od 21. do 23. listopadu.

Celý článek...

Jon-MichO českém a také „evropském" rozhodčím Michaelu Jonovi já i naše golfová obec víme hlavně oficiálnosti: je jedním ze čtyř stálých (!) rozhodčích na evropské nejvyšší ženské profi LET – prostě on a tři Angličané! „Pískal" oba dva turnaje (ženský i mužský) profesionální evropské ligy u nás na Dýšině a Albatrossu. A jako řádný rozhodčí zažil „českou" premiéru na letošním ženském British Open – tedy jednom z pětice ženských majorů...

Celý článek...

czech-masters-2015Promotér nejvýznamnější domácí golfové akce zveřejnil na svých stránkách promo video, na kterém jsou nejenom nejdůležitější momenty z golfového turnaje D + D REAL Czech Masters 2014, ale také průřez celým turnajem, kterého se zúčastnilo fantastických 19 200 diváků. Najdete se mezi nimi i vy?

 

Celý článek...

Belohuby-JanV rámci přípravy tohoto článku jsem si udělal soukromou anketu mezi desítkami známých. A výsledky jsou zcela očekávané: propadák amatérského golfu vyjma dětského, z mužského profi a až na výjimky (!) žádný zájem o „self-hvězdičky", které se předvádí, vymlouvají a málo dřou, slušný zájem o ženský golf a společenská prestiž golfu seniorského. A opovrhování komerčními loutkami typu moderátor Primy Šebrle, též prakticky nikoho nezajímá dříve protežovaný Němec Čejka. Tak takto vnímá většina z těch, kteří se v golfu pohybují mnoho let a golf milují. Koho naopak sledujete nejraději? To je přece jasné, kdo je česká královna – pardon, vlastně princezna!

Celý článek...

NovAm-FriedreichKdo jiný by vás mohl s novinkami na Nové Americe seznámit lépe než prezident klubu a majitel resortu Stephan Friedreich. I když je z jeho slov zřejmé, že se věnovali z velké části zázemí areálu, zdaleka to není konečná. V blízké či vzdálenější budoucnosti se větší díl pozornosti přesune zase na hřiště.

Celý článek...

Libecajt-rozhThe Open je nejslavnější a nejstarší turnaj světa, jediný major na evropské půdě. Přestože vypracovaný systém kvalifikačních turnajů napříč kontinenty umožňuje teoretickou šanci na účast kterémukoli golfistovi světa, že by se na něm v nejbližší době objevil český hráč, zatím nehrozí. Na úředním seznamu zúčastněných osob se však díky Aleši Libecajtovi pomyslná česká vlaječka objevila.

Celý článek...

Predplatne-bal-tri-250Nejnovější vánoční edice dárkových balíčků zahrnuje nejenom 12 výtisků časopisu Golf, ale v každé své verzi i zajímavé bonusy – ať již vouchery 1fee2hráči na sezonu 2015, knihu Jakuba Kučery „Cesta k perfektnímu švihu" nebo kredity na turnajovou sérii Open Golf Series 2015.

Celý článek...

Strana 100 z 160

100

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...