Golfiq
Golf v ČR

Klára Spilková na prvním turnaji sezony sedmá!

Klára Spilková, nejmladší hráčka Ladies European Tour v historii, fenomenálně zahájila svou profesionální sezonu na LET turnajem Lalla Meryem Cup v Marockém Agadiru, který se hrál na hřišti Golf du Soleil s parem 72. Neohroženě prošla cutem a po čtyřech kolech se umístila na děleném sedmém místě s výsledky 69, 77, 75 a 69 v posledním kole, celkově (+2). Klára je jedinou českou profesionálkou, která prošla cutem hned na svém prvním turnaji.

Více o LET

Více o Kláře Spilkové

ABF-interior

Ve třiceti členem The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews

Ve třiceti letech se generální sekretář ČGF Miroslav Holub stal po Hanuši Goldscheiderovi a Milanu Veselém teprve třetím Čechem, který kdy získal členství v nejstarším a nejprestižnějším golfovém klubu na světě, tj. ve skotském The Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews. Na začátku března obdržel dopis od sekretáře Membership Committee slovutného skotského klubu a po vyplnění a odeslání všech povinných formulářů dostal v závěru minulého týdne svou kompletní členskou dokumentaci včetně pravidel klubu. „Myslím, že to je významná pocta nejen pro mě, ale i pro celý český golf,“ uvedl Miroslav Holub. Připomeňme, že klub byl založen 14. května 1754 a že po víc než 250 letech své plnokrevné historie sdružuje zhruba 2 500 řádných členů z celého světa.
Zdroj: ČGF, foto: L. Klikar

Prezidentem Jan Jenčovský, novými členy výboru Zdeněk Kodejš, Jiří Pavlíček a Bronislav Cienciala

V sobotu 19. března po deváté hodině začala v pražském hotelu InterContinental 19. konference ČGF. Hostem byl prezident Finské golfové unie a od října tohoto roku i prezident EGA Antti Peltoniemi. Jednání vrcholného orgánu českého golfu bylo na začátku přítomno 130 delegátů ze 150 pozvaných subjektů ČGF, řada hostů a novinářů. Zprávu prezidenta ČGF začal Milan Veselý přednášet v 10.30, aby o půl hodiny později oznámil, že po 10 letech z nejvyšší funkce v českém golfu odstupuje. Na uvolněnou funkci prezidenta ČGF ohlásili kandidaturu Jiří Kovář a Jan Jenčovský. Michal Zahradníček z voleb oficiálně odstoupil. V prvním kole tajné volby byl nadpoloviční většinou 61 hlasů od 117 přítomných delegátů zvolen Jan Jenčovský, a to jako v pořadí čtvrtý prezident ČGF od roku 1993 po Milanu Moučkovi, Hanuši Goldscheiderovi a Milanu Veselém.

Již po šestnácté otevřel novou sezonu

Největší veletrh/výstava golfu, golfového vybavení a golfové turistiky ve střední Evropě znovu, již pošestnácté, otevřel ve dnech 11. – 13. března nový golfový rok. Po loňské premiéře opět v Pražském veletržním areálu Letňany. Počet návštěvníků (dle údajů PVA/ABF cca 10 tisíc) oproti loňskému roku mírně vzrostl, zatímco počet vystavovatelů (91, z toho 27 zahraničních) zůstal přibližně na úrovni předchozího ročníku. Ve stejné době se totiž konaly dva konkurenční golfové veletrhy – německý Rhein v Kolíně nad Rýnem a holandský Golf v Amsterodamu.

Více o Golf Show

Golfu prospějí úspěšní hráči a mezinárodní úspěchy

Kandidát na post prezidenta České golfové federace představuje na následujících řádcích svoji koncepci a cestu, kterou by se český golf mohl ubírat.
Níže uvedená koncepce je souhrnem jak některých aktuálně vyřešených úkolů, tak návrhem programu, kterým by se Výbor ČGF měl zabývat v následujících dvou letech. Dle svého rozhodnutí nebude Michal Zahradníček kandidovat na prezidenta ČGF v případě, že tato volba nebude vynucená okolnostmi. Zeptali jsme se proč?

O vizích a představách kandidáta na prezidenta ČGF

Sešli jsme se podruhé v jednom pražském indooru, kde mi doktor Kovář, kandidát na prezidenta ČGF, odhalil body programu, se kterým jde do boje o pomyslné prezidentské křeslo.
Za pár dní se bude volit nový prezident ČGF, s jakým programem předstoupíte před konferenci?

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...