Kodejs-Zdenek-250„Zvykli jsme si v posledních letech na hodně dobré výsledky. A i letos pokračovaly, za všechny bych připomněl tři amatérské triumfy Terezy Melecké na profesionálních turnajích LETAS," prohlásil prezident ČGF Zdeněk Kodejš na tradičním setkání s novináři na závěr sezony.
Sportovní ředitel Luboš Klikar s ním souhlasí: „Nebyla to dramaticky lepší sezona, ale po třech letech stálého zlepšování to bylo i logické. Máme hráčku na LPGA, tři vítěze Pro Golf Tour, dva hráči pravidelně bojují o cut na Challenge Tour, výborně si vede v první profesionální sezoně Kateřina Vlašínová, velice solidní výsledky za sebou mají jednotlivci i týmy na amatérských šampionátech."

Národní Tréninkový Systém ČGF chystá drobné změny, Johansson ještě sezonu
Problémem nadále zůstává složitý přechod hráčů z juniorské do dospělé kategorie. Národním koučem zůstane i na příští rok Staffan Johansson, který se podílí na dalších úpravách Tréninkového systému ČGF.
„Větší důraz budeme klást na přípravu trenérů. Vznikne tým koučů, kteří budou přebírat stále větší spoluodpovědnost za systém i výsledky. Více se budeme věnovat jejich vzdělání, více zaangažujeme osobní trenéry. Rozšíříme koučink našich trenérů na mezinárodních akcích typu German Girls & Boys, na turnajích Challenge Tour, Pro Golf Tour... Budeme vystupovat více týmově," naznačil Klikar změny pro příští rok.

Turnaje CGAT a NGTM se budou překrývat
Největší změnou nového Oficiálního kalendáře ČGF na příští rok bude souběžné pořádání turnajů Czech Golf Amateur Tour a Národní Golfové Tour Mládeže. „Rozhodli jsme se tak i na základě konzultace s národním koučem. Chceme, aby nedocházelo k přetížení mladých hráčů, kteří objížděli v minulosti všechny možné turnaje. Mohou si vybrat, ve které sérii chtějí startovat, a budou mít dostatek času k regeneraci a přípravě," vysvětlil záměr generální sekretář Aleš Libecajt.

Také v příštím roce bude ČGF promotérem turnaje LETAS, termín zatím není definitivně potvrzen, nejpravděpodobněji se bude hrát od 31. července do 2. srpna. „Turnaj se nám osvědčil a nejde jen o to, jak výborně si především letos české hráčky doma vedly. Měli jsme současně k dispozici 25 karet pro starty v zahraničí, které pomáhaly jak profesionálkám, tak předním amatérkám. Získávání zkušeností v zahraniční konkurenci se osvědčuje," doplnil Klikar.

Turnaj série Pro Golf Tour pro muže v příštím roce ČGF pořádat nebude. „Jedná se o finančně příliš náročnou akci. V příštím roce však má privátní promotér (Czech One) pořádat opět dva turnaje této série na českém území, takže jednáme o možnosti získat určitý počet karet," vysvětlil Libecajt, proč turnaj Czech Classic z nového kalendáře vypadl.

Se školou na golf i Bav se golfem nesou pozitivní výsledky
Za významnou aktivitu vedení České golfové federace stále považuje projekty, které jsou cílené na získávání nových golfistů. „I v mezinárodním měřítku vidíme, jak federacím ubývají aktivní hráči. Proto považujeme za důležité, že naše absolutní počty se příliš nemění, ale naopak přibývá podíl mladých hráčů. V tomto ohledu považuji za důležitý projekt Se školou na golf, kde přibývá škol s výukou golfu, a podobné to je s projektem Bav se golfem. Ano, stojí nás to peníze, ale oba projekty jsou cesta, jak zviditelňovat golf v široké veřejnosti," vysvětlil prezident ČGF.

Během ledna přechod na nový HCP systém
Rok 2019 přinesl velmi inovovaná golfová pravidla, příští rok bude hlavním tématem přechod na celosvětový handicapový systém. „Všechny asociace mají termín přejít na nový systém do 31. prosince 2021. ČGF se rozhodla přejít hned v první vlně, v průběhu ledna bychom mohli mít všichni svůj nový HCP, který se nově oficiálně bude nazývat Prokázaná herní úroveň hráče," objasnil příchod nového systému do české praxe Libecajt.

Postaven bude na tom, že každému hráči se bude počítat 8 nejlepších z 20 posledních výsledků bez ohledu na časové rozmezí. ČGF chystá od října stejně jako u pravidel osvětové texty na federačním webu, které objasní hlavní zásady, podle kterých se bude od 1. 1. 2020 postupovat. Do konce března bude v českých podmínkách přechod ukončen.

Převzato z časopisu GOLF 11/2019
Text: Petr Halaburda, foto: Zdeněk Sluka


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...