Jak hrát golf

McIlroy_patJak vypadá vaše předúderová patovací rutina? Snažíte se získat instinktivní cit pro optimální rychlost grínů ještě předtím, než dojdete k prvnímu odpališti? Pokud ne, pak věřte, že je to takřka klíčová záležitost. Jedině tak totiž můžete atakovat jamku každým patem. Rory McIlroy, vycházející hvězda světového golfu, vám proto prozradí pár cviků ze svého vlastního repertoáru.

Celý článek...

Ogilvy_prihraJamkovka vždy nabízí vzrušující představení a mnohdy i časté zvraty ve vedení, které jsou v turnajích hraných na rány méně časté. Nejinak tomu bylo i na turnaji World Golf Championships-Accenture Match Play Championship, na hřišti Ritz-Carlton GC, jehož modulované gríny není snadné zkrotit.
Geoff Ogilvy vám v několika krocích odhalí, co všechno je dobré zvážit, než svou ránu ke grínu vyšlete tak, abyste si vytvořili co nejlepší pozici pro další úder.

Celý článek...

SinghI když letos Vijya Singh rozhodně nezažil sezonu snů, dlouhodobě patří Fidžan ke stálicím světového golfu. Na výsluní ho vynesla i dobrá hra železy.
Jedním z důvodů je i osobitá dráha švihu, zejména pak bod, do něhož směřuje konec šaftu po zásahu míče. Ten se totiž v momentě, kdy je hůl na půli cesty mezi zásahem míče a finišem, nachází téměř rovnoběžně s pomyslnou přímkou vycházející ze spojnice obou ramen.

Celý článek...

GoosenJiž více než deset let je Retief Goosen proslulý svou konzistentní dlouhou hrou a právem se z tohoto pohledu řadí mezi nejlepší hráče planety. Právě v úderech z odpaliště až po atakování grínů spočívá podstata Retiefových úspěchů. V této škole vám odhalí vlastní teorie, stojící v pozadí jeho švihu, jež vám pomohou vylepšit dlouhou hru.

Celý článek...

PerryV mozaice rad světových hráčů a hráček minulosti a současnosti tentokrát představujeme zkušeného „veterána“ Kenny Perryho, který vám poodhalí, co stojí v pozadí jeho mocného švihu, který se v neděli dočkal svého prvního titulu na Champions Tour a již dříve čtvrnáctkrát triumfoval na PGA Tour.

Celý článek...

GarciaV loňské sezoně se španělský golfista potýkal se ztrátou formy. Dokonce proto sezonu předčasně ukončil .Kamenem úrazu pro něho bývá hra na grínu, zato na odpaly se mohl zpravidla spolehnout. Pojďme se proto na jeho drajvy podívat blíže.
Konkrétně na tři aspekty – bezvadné založení hole, zpoždění hole v počátku švihu a závěrečnou smyčku.

Celý článek...

Strana 53 z 56

53

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...