Golfiq
Jak hrát golf

Donald_zelezoCílem každého hráče je proměnit co nejvíce berdíků. Světová jednička Luke Donald vám proto poradí, jak na to… Kontrola. Není to zrovna slovo, které vyvolává kdovíjaké emoce, ale právě kontrola je naprosto nezbytná, pokud chcete hrát úspěšný útočný golf. Abyste získali absolutní vládu jak nad délkou, tak směrem svých úderů, musíte zvládnout několik faktorů. V prvé řadě je to odpovídající mechanika švihu, se kterou souvisí zaujetí správného základního postoje.

Celý článek...

ABF-interior

McGinleyHráči dobře znají těch několik nepříjemných signálů prozrazujících, že míč přistál v prohlubni po pěkně vyseknutém řízku. V takovém případě musíte míč trefit opravdu dobře, přičemž je nutné dodržet pár základních pravidel. Některá z nich vám odtajní zkušený „veterán“ a účastník několika Ryder Cupů Paul MacGinley.

Celý článek...

Kapoun_3Už dva měsíce máte možnost sledovat náš golfový pořad s irsko-českým přízvukem. Dva díly jsou na světě a zájem vás golfistů dokazuje, že je třeba natáčet dál. Je pravda, že úvodní díly byly určeny spíše začínajícím golfistům, nicméně rozhodli jsme se jít krůček po krůčku. V létě už na vás budou čekat lekce, které poradí i zkušeným hráčům.

Celý článek...

McIlroy_zelezoPokud bychom měli vybrat jednu z nejdůležitějších schopností, kterou dobrý sportovec nesmí postrádat, pak je to rovnováha. Ať už jste tenista, fotbalista nebo golfista, je to právě rovnováha, co harmonizuje vaše pohyby tak, aby vyústily v dokonalý mix síly a přesnosti. V případě golfistů jde rytmus ruku v ruce s rovnováhou, přičemž obě uvedené dovednosti můžete s úspěchem rozvíjet. A proč si za vzor nevzít aktuální světovou jedničku Roryho McIlroye.

Celý článek...

HowellZaujetí pevného a stabilního postoje je velmi důležité. David spoléhá na svou rutinu – jestliže a jeho sebevědomí pramení ze správného postavení k míči, pak může zahrát dostatečně silnou ránu. Snažte se být při zaujímání postoje maximálně přesní, sklidíte za to zaslouženou odměnu. Zde je pár tipů, jak na to.

Celý článek...

Garcia_driveDrajvy vždycky patřily k silným stránkám Garcíovy hry. Ideální mix síly a přesnosti mu dává šanci na birdie – a tak všichni, kteří se mohou spoléhat na své odpaly, na hřišti snáze zaútočí. Podívejme se na jeho přednosti, zejména na to, jak zlepšit kontrolu ran.
Udržet míč v dobré pozici a setrvat v dokonale vyváženém postoji – to jsou klíčové body Sergiovy techniky, na nichž neustále pracuje. Pozornost věnuje také počáteční fázi nápřahu a tomu, aby byl během švihu orientovaný ke středu.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...