Jak hrát golf

ImmelmanUrčitě jste už na hřišti zažili chvíle, kdy jste potřebovali hrát skvělý golf, přestože kvůli počasí a dalším vlivům se dosažení dobrého výsledku zdálo téměř nemožné. Ani v těchto chvílích byste se ale neměli vzdávat. Soustřeďte se na každou ránu a akceptujete i ty horší údery. I když nedosáhnete vysněného skóre, neznamená to konec nadějí. O tom se ostatně přesvědčil i Trevor Immelman na Masters v roce 2008, kde v závěrečné rundě zahrál 3 nad par, přesto svůj odstup od nejbližšího pronásledovatele ještě o jednu ránu zvýšil a nečekaně si došel pro titul.

Celý článek...

Gaggenau-Hanak

Glover_V mozaice rad světových hráčů a hráček minulosti a současnosti tentokrát představujeme Američana Lucase Glovera, vítěze US Open z roku 2008. A byla to právě přesnost z odpaliště, která mu zajistila tolik ceněný triumf. Podívejme se proto na některé z důležitých aspektů této části hry.

Celý článek...

Goosen_RŠance na birdie nespočívá jen v tom, že se snažíte poslat míček co nejblíže jamce. Pokud totiž nekontrolujete délku svých ran, pak ani rovná přihrávka nemusí skončit na greenu. Chcete-li získat vládu nad svými údery, je třeba provést pár úprav. Více už prozradí dvojnásobný vítěz US Open Retief Goosen.

Celý článek...

Watson_BuV průměrné délce drajvů na PGA Tour skončil vloni druhý, když lepší byl jen J. B. Holmes. Bubba Watson pálil v průměru k bezmála 315 yardům a dlouhodobě patří mezi přední ostřelovače. To už je pádný důvod, abychom odhalili tajemství, jež za tím vězí.
Čím delší budete z odpaliště, o to zpravidla kratší (a pravděpodobně přesnější) rána na green. Nicméně mějte na paměti, že delší odpal automaticky nevede k nižšímu skóre. Dlouhá rána však není jenom o technice, proto zde zmíníme čtyři aspekty, které stojí v pozadí úspěšných drajvů. Vědomě kontrolovat přitom můžete pouze tři z nich.

Celý článek...

McIlroy_chipŘada amatérských hráčů krátkou hru hodně podceňuje, přitom právě tyto údery mnohdy přispívají k záchraně slušného výsledku. I proto se zaměříme na jednoho z nejlepších hráčů současnosti Roryho McIlroye, jenž mimo jiné velmi dobře kontroluje intenzitu i délku úderů.

Celý článek...

Saadiyat_10Skvělá hřiště nabízejí nezapomenutelné jamky ve stylu risku a odměny. Stojíte na odpališti a před vámi se otevírá zajímavá výzva. Půjdete ve snaze skórovat přímočaře na green, nebo zvolíte bezpečné bogey? Roli hraje spousta faktorů, které v každé situaci musíte zvážit. Možná vám pomůže i přístup Geoffa Ogilvyho.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...