Rafa driveTrojnásobný vítěz na EPGA Tour Rafael Cabrera Bello vám tentokrát prozradí, co se ukrývá v pozadí jeho drajvů. Konkrétně se dotkne síly i konzistence, které dosahuje bez zjevného úsilí.

1. Šířka nápřahu
Pro mě jedna z nejpodstatnějších věcí. V založení rozkládám váhu téměř rovnoměrně, důležité však je, abych ve vrcholné fázi nápřahu přenesl 95 % váhy na zadní nohu. Proto je šířka nápřahu klíčová. Soustřeďte se na široké odtažení a snažte se dostat tak daleko, jak jste schopní, aniž byste měnili sklon páteře. Spouštění hole z nápřahu pak startují boky.

2. Úhel ataku
Většina hráčů, kteří dobře drajvují, zasahuje míč v okamžiku, kdy už hůl stoupá. Pomáhá to docílit vysokého úhlu odpalu a snížení spinu. Abyste toho dosáhli, v založení si míček umístěte k levé patě a natýčkujte si jej výš. Moderní hlavy drajvrů jsou ostatně navržené tak, že mají vyšší sweetspot.

3. Jeden celek
Vaše práce během švihu musí probíhat synchronně. Ruce a paže pracují společně s rotací trupu. Spousta amatérů v honbě za délkou švihá příliš rychle a razantně, obvykle to ovšem vede pouze k tomu, že se paže opozdí za trupem. Proto raděj zvolněte a soustřeďte se na to, abyste míček odehráli správnou částí líce. Dosáhnete tím delších odpalů a míček bude po dopadu více poběží. Chcete zasáhnout více fervejí? Odpovědí je rytmus, nikoliv síla.

4. Cíl na očích
Častou chybou, jakou vídám, a to dokonce i u hráčů nižších hendikepů, je, že zapomínají na cíl. A neplatí to pouze pro drajvr. Zvolí si linii, podívají se na míč, ale už se znovu nepodívají na cíl. Orientace na cíl je nicméně velmi důležitá. Podívejte se proto na míč, na cíl, znovu na míč a poté opět na cíl, načež proveďte případně malé úpravy v postoji i zamíření.

5. Každý švih je jiný
Mám na mysli švih každého hráče, John Daly nebo Martin Kaymer se v nápřahu dostanou daleko, ale důležité je přivést hůl do pozice, kam vás tělo díky pružnosti pustí. Netrapte se tím, že se nedostanete do pozice jako nejlepší profíci. Jde o to, aby paže a ramena pracovaly synchronně s trupem. Podobné je to i s úchopem – někdo drží hůl pevněji, jiný ji svírá lehce. Nedržte ji příliš křečovitě, zároveň vám nesmí padat z rukou. Zásadní je svírat ji stejnou silou v průběhu celého švihu.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...