Rose puttKrátký pat vypadá jako formalita, avšak jeho neproměnění může pořádně nahlodat vaši sebedůvěru. Poradím vám pár cvičení, jak s jistotou proměňovat paty z kratší vzdálenosti, a dám vám i pár užitečných tipů.

1. Klidná hlava
Řeč teď nebude o klidné mysli, ale o tom, abyste při úderu hlavou zbytečně nepohybovali. Samozřejmě při patování musíte být uvolnění, nikoliv ztuhlí, nicméně pozor na zvedání hlavy. To má na úder negativní dopad, a proto se snažte hlavu držet v klidu, dokud míček nezasáhnete.

2. Stabilita
Stabilita hraje při patování velmi důležitou roli, zvláště pak u krátkých patů. Jeden z dobrých cviků na její rozvoj spočívá v tom, že se postavíte pouze na levou nohu (v případě praváků), zatímco pravé chodidlo lehce odlepíte od země. Cvičení podporuje dobrý zásah a zároveň brání rukám v přílišné aktivitě při úderu.

3. Krátký pat s brejkem
Pro nácvik krátkých patů, které se stáčejí, používám cvičení, kdy si z týček vytvořím několik malých branek, jejichž šířka je o něco větší než průměr míčku. Branky rozmístím kolem jamky. Pomáhá mi to soustředit se na počáteční dráhu patu a současně mi to umožňuje odolat svodu, že bych se díval na jamku. Buduju si tím sebevědomí pro zahrávání krátkých patů, ať už jsou rovné či nikoliv.

4. Bariéra z holí
Jde o cvičení usnadňující vedení patru po správné dráze. Ze dvou rovnoběžně umístěných holí položených na týčka si vytvořím tunel, kterým vedu patr do úderu. Pokud jej nevedu po správné dráze – buď jdu příliš zevnitř, nebo naopak zvnějšku – zasáhnu patrem jednu z holí. Cvičení je vhodné i pro hráče, kteří patr vedou po mírném oblouku.

5. Přílišná aktivita rukou
Poslední dril vám pomůže odhalit, zda ruce při patování nepracují až příliš aktivně. Na konec gripu připevněte týčko, aby leželo kolmo na grip, špičkou k předloktí přední (levé) ruky. Nyní odehrajte pat. Pokud se ruce přehnaně zapojují do úderu, týčko vás škrábne do předloktí. Jednoduchý, avšak účinný cvik tak snadno vylepší činnost rukou.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...