jota
Jak hrát golf

Scott_skolaŘada amatérů se snaží dlouhé rány dosáhnout tím, že švihají tak rychle, jak jen to je možné, bohužel to vede pouze k narušení rytmu. Profesionální hráči přitom nikdy nepůsobí dojmem, že by se snažili švihat příliš tvrdě, přesto prolomí 300yardovou metu. Jak toho dosahují? Klíčem k pořádnému švihu je rotace kolem osy-páteře, provázená menším otočením boků a velkou rotací ramen. Podívejme se na pět klíčových bodů v podání Adama Scotta, s jejichž pomocí ze svých drajvů vytěžíte maximum.

Celý článek...

Quiros_driveŠpaněl Alváro Quiros vstoupil na evropskou sérii v roce 2006 a hned v následující sezoně přestřílel všechny borce. Celých pět se pohybuje na vrcholu statistiky hodnotící průměrnou délka drajvu, když se hravě dostal až za 300yardovou hranici. Zkusíme vám proto odhalit tajemství jeho dlouhých drajvů.

Celý článek...

McIlroy_patJak vypadá vaše předúderová patovací rutina? Snažíte se získat instinktivní cit pro optimální rychlost grínů ještě předtím, než dojdete k prvnímu odpališti? Pokud ne, pak věřte, že je to takřka klíčová záležitost. Jedině tak totiž můžete atakovat jamku každým patem. Rory McIlroy, vycházející hvězda světového golfu, vám proto prozradí pár cviků ze svého vlastního repertoáru.

Celý článek...

Ogilvy_prihraJamkovka vždy nabízí vzrušující představení a mnohdy i časté zvraty ve vedení, které jsou v turnajích hraných na rány méně časté. Nejinak tomu bylo i na turnaji World Golf Championships-Accenture Match Play Championship, na hřišti Ritz-Carlton GC, jehož modulované gríny není snadné zkrotit.
Geoff Ogilvy vám v několika krocích odhalí, co všechno je dobré zvážit, než svou ránu ke grínu vyšlete tak, abyste si vytvořili co nejlepší pozici pro další úder.

Celý článek...

SinghI když letos Vijya Singh rozhodně nezažil sezonu snů, dlouhodobě patří Fidžan ke stálicím světového golfu. Na výsluní ho vynesla i dobrá hra železy.
Jedním z důvodů je i osobitá dráha švihu, zejména pak bod, do něhož směřuje konec šaftu po zásahu míče. Ten se totiž v momentě, kdy je hůl na půli cesty mezi zásahem míče a finišem, nachází téměř rovnoběžně s pomyslnou přímkou vycházející ze spojnice obou ramen.

Celý článek...

GoosenJiž více než deset let je Retief Goosen proslulý svou konzistentní dlouhou hrou a právem se z tohoto pohledu řadí mezi nejlepší hráče planety. Právě v úderech z odpaliště až po atakování grínů spočívá podstata Retiefových úspěchů. V této škole vám odhalí vlastní teorie, stojící v pozadí jeho švihu, jež vám pomohou vylepšit dlouhou hru.

Celý článek...

Strana 52 z 56

52

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...