mba banner

Rooyen greenTřicetiletý Jihoafričan se vloni na Scandinavian Invitational dočkal premiérového titulu na okruhu European Tour a díky dobrým výkonům si vydláždil i první start na letošním Masters v Augustě. Nejen to ho pasuje do role rádce v oblasti hry na greenech a v jejich okolí.

1. Čtení greenů
Jako profesionálové máme tu výhodu, že můžeme využívat tzv. green books, ve kterých máme zaznamenány sklony greenů. Když tak víme, s jakým sklonem pracujeme, uzpůsobíme tomu úder. Nicméně je v tom kus umění, schopnost vnímat i praxe, což každý hráč dlouhodobě rozvíjí. Jde o to, abyste sklon cítili prostřednictvím chodidel. Zkuste jej proto vnímat a následně tomu uzpůsobit tvrdost zásahu míčku.

2. Čipování
Pracujte s menším loftem! Spousta amatérských hráčů často při čipování sahá po wedži s loftem 60°. Přitom kolikrát není třeba používat ani wedge. Třeba Francesco Molinari při výhře na BMW PGA Championship hodně používal pro přihrávky i patr. Neobávejte se ho použít jen proto, že jste netrefili green, někdy právě patr může být tou nejlepší možnou volbou.

3. Hra z bankru
Při hře z písečné překážky musíte využít spodní část hole, tzv. bounce. Otevřete líc tak, jako byste si na ni chtěli položit skleničku s vodou, a poté takto otevřenou holí zasáhněte písek zhruba tři centimetry za míčkem. Takové nastavení hole vám dovolí ránu odehrát dostatečnou rychlostí a míček vyletí vzhůru do potřebné výšky.

4. Jak na spin
Spin má co do činění s kontaktem. Abyste ho mohli využít, naučte se trochu otevřít líc hole. Jejím otevřením dosáhnete většího tření líce s míčkem. Soustřeďte se pak už jen na to, abyste jej odehráli středem úderové plochy.

5. Strategie
Já a můj kedík hovoříme o zónách. Máme zelenou, žlutou a červenou zónu, což mi pomáhá vytvořit si přesný obraz místa, kam chci úder poslat. Zelená zóna je ta, kam chci míček zahrát, žlutá zóna je ještě přijatelná, do červené se dostat nesmím. Zkuste si proto také představit, kam úder potřebujete umístit.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
interior 2020

Přihlášení Golf News



Poradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...