CamiloVýkony jako na houpačce zažil snad každý golfista. A ani ti nejlepší nejsou vůči ztrátě formy imunní. Potvrzuje to i Camilo Villegas, jehož tělesné proporce vzbuzují obdiv. Z fyzických předností vychází i jeho švih, který je velmi dynamický, nicméně občas potřebuje učesat.

1. Nápřah
Chcete se pyšnit kompaktním švihem? V tom případě se snažte udržet paže blízko těla. Zejména začátečníci to přehánějí s nápřahem. Pokud jej zkrátíte, ušetříte si tím hned několik ran na kolo. Zároveň nechte horní část trupu rotovat, nastřádáte tím totiž energii. Využijte přirozené rotace ramen a otáčejte se do okamžiku, kam vás tělo dovolí pustí. Pokud se i poté snažíte rotovat pažemi, budou rány postrádat nejen razanci, ale i přesnost. Následně akcelerujte směrem k míči a dbejte na plynulý pohyb.

Základní rada je tak velmi prostá – všeho moc škodí. Odstraňte veškeré nadbytečné pohyby a usilujte o co nejjednodušší pohyb, který budete schopni provádět opakovaně. Pokud docílíte správného timingu (načasování jednotlivých akcí), vaše skóre bude pravidelně klesat.

2. Let míče
Jestliže se míč ve vzduchu stáčí příliš vlevo nebo vpravo od cílové linie, těžko budete mít hru pod kontrolou. Abyste získali přesnost, zkontrolujte si dráhu švihu ve vztahu k líci hole.
Pro snazší kontrolu můžete na zem umístit vodící hůlky, případně si vystačíte se zapíchnutými týčky, jimiž si vymezíte správnou dráhu švihu. Úkolem je švihnout podél hůlky nebo týček, aniž byste se jich dotkli. Pokud to zvládnete a líc k míčku přivedete kolmo vzhledem k cílové linii, pak vyletí rovně. V opačném případě míči udělíte příliš mnoho rotace, takže se začne stáčet a vaše údery ztratí přesnost.

3. Finiš
Všimněte si, jak rytmicky Camilo švihá. Jedna sekvence navazuje hladce na druhou. Ovládá každou ránu jakoukoliv holí, pouze v případě drajvru má občas tendenci končit vpravo. Stává se to ojediněle v případě, kdy má sklon kratší nápřah kompenzovat příliš rychlým švihem.
Plynulost a správné tempo švihu si snadno zkontrolujete pomocí finiše. Jestliže po odehrání rány dokážete krátce setrvat v závěrečné pozici, pak jsou vaše tempo i přenos váhy v pořádku.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...