Jak hrát golf

Fowler wedgeV čem spočívá jeden z největších rozdílů mezi amatérskými a profesionálními golfisty? Profesionálové to samozřejmě umí pořádně napálit z týčka, zatímco většina amatérů se nedostane k 300metrové hranici, ale skutečný rozdíl je ve schopnosti kontrolovat délky ran hrané jednotlivými holemi, zvláště pak wedžemi.

Celý článek...

Woods pitchNa přelomu května a června se na prestižním podniku PGA Tour, the Memorial, prosadil podruhé v této sezoně Tiger Woods. Napínavé klání, v němž nakonec zvítězil o dvě rány, se rozhodovalo až v závěru. A jedním z nejdůležitějších okamžiků byl i Woodsův pitch z hustého rafu na 16. jamce.

Celý článek...

SorenstamLegendární švédská golfistka Annika Sörenstam vám poradí, na co se zaměřit, cestujete-li za golfem na neznámé hřiště. Vsadím se, že vyhledáváním zajímavé golfové dovolené stráví trochu času spousta hráčů. V tom případě se vám ale také vyplatí, zjistit si, jaké podmínky na hřišti panují, nebo co by vám mohlo pomoct, abyste na greenech nepřišli o dobré skóre.

Celý článek...

LucquinVšichni dobře patující hráči mají jedno společné: výborný cit pro kontakt s míčem. Pokud se příliš soustředíte na techniku, můžete ztratit cit, a tak si spíš než pomůžete ublížíte. Zkuste využít několika rad Jean-Francois Lucquina, možná si pak budete na grínech počínat zcela přirozeně.

Celý článek...

ImmelmanUrčitě jste už na hřišti zažili chvíle, kdy jste potřebovali hrát skvělý golf, přestože kvůli počasí a dalším vlivům se dosažení dobrého výsledku zdálo téměř nemožné. Ani v těchto chvílích byste se ale neměli vzdávat. Soustřeďte se na každou ránu a akceptujete i ty horší údery. I když nedosáhnete vysněného skóre, neznamená to konec nadějí. O tom se ostatně přesvědčil i Trevor Immelman na Masters v roce 2008, kde v závěrečné rundě zahrál 3 nad par, přesto svůj odstup od nejbližšího pronásledovatele ještě o jednu ránu zvýšil a nečekaně si došel pro titul.

Celý článek...

Glover_V mozaice rad světových hráčů a hráček minulosti a současnosti tentokrát představujeme Američana Lucase Glovera, vítěze US Open z roku 2008. A byla to právě přesnost z odpaliště, která mu zajistila tolik ceněný triumf. Podívejme se proto na některé z důležitých aspektů této části hry.

Celý článek...

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...