Jak hrát golf

Spieth patJordan Spieth patří mezi nejlépe patující hráče světa, kdo jiný by vám tak měl udělovat rady. Tentokrát se zaměříme na čtení dráhy patu.

Celý článek...

Poulter hybridDnes už najdeme jen málo hráčů, kteří nepoužívají hybrid, a platí to i pro nejlepší profíky. Let míče, jaký nabízejí, dovoluje atakovat greeny z dálky s možným zastavením míče i na tvrdém patovacím povrchu. Já sám jsem tak získal pět yardů carry k dobru při hře hybridem č. 4, který jsem zařadil místo čtyřky železa. A míč přitom zastaví výrazně rychleji. Na každý turnaj tak v bagu nosím dva hybridy, 20,5° a 23,5°, neboť jsou velmi univerzální. S jejich pomocí mohu útočit na vlajku z mnoha různých vzdáleností z ferveje, rafu nebo písku a mohu použít širokou škálu úderů. V tomto článku vám poradím, jak hybridy zvládnout za každé situace. Projdeme si mechaniku úderů, abyste z těchto holí učinili jeden z nejefektivnějších nástrojů.

Celý článek...

EmocePochopíme-li, jak emoce fungují, jak s nimi pracovat a ovlivňovat je, zjistíme, proč v určité situaci jednáme tak, jak jednáme. Charakterizují reakce na danou situaci, usměrňují aktivity a uspokojují potřeby. V praxi to znamená, že když jsme třeba na tréninku nebo soutěži a vyskytnou se nepředvídatelné okolnosti, emoce jsou v pozoru a buďto pozitivně, nebo negativně ovlivňují výkon.

Celý článek...

WieJsou čtyři věci, na které byste si při odpalu měli dávat pozor, abyste zasáhli každou fervej. Stačí naslouchat radám vítězky dámského US Open z roku 2014 Michelle Wie a vaše drajvy se nejen zpřesní, ale také prodlouží.

Celý článek...

Mentalita DayZa svoji letitou praxi jsem měla čest setkat se s mnoha sportovci, co dokázali vítězit ve svých disciplínách. Vyhrávali různé turnaje, závody, zápasy, ale chtěli vyhrávat dál. Pracovali na sobě tvrdě a neustále hledali způsoby, jak se ve špičce udržet co nejdéle. Přemýšlela jsem o tom a postupně si vytvářela základní profily těch, kteří dosahují skvělé výkony a dokáží opakovaně vítězit.

Celý článek...

West swingIdeální čas pro zhodnocení sezony nastává na jejím konci, ovšem i v jejím začátku máte příležitost vrátit se k základům, na kterých stojí dokonalý švih. Stranou soutěžního stresu, bez ohledu na to, zda jste amatér či profesionál, můžete odvést hodně práce a podpořit jí svou hru.

Celý článek...

Koepka driveNení nic lepšího, než jít po odpalu o dvacet metrů dál než soupeři. Přesně to si často dopřává jeden z největších příslibů současného golfu Brooks Koepka. Podívejme se na jeho drajvy detailně, třeba si z jeho hry něco vezmete i vy.

Celý článek...

Rock RPřed svým vstupem na EPGA Tour začínal Robert kariéru jako učící profesionál. Stejnou porci času, jakou trávil na místních turnajích, tak věnoval pozorování golfových švihů. Díky tomu se zařadil mezi nejlepší učitele. Jeho technicky dokonale zvládnutý švih patří k těm, které stojí za to kopírovat.

Celý článek...

MotivacePouhým okem ji nezachytíme, je neviditelná, a přece na ní tolik záleží. Je to právě motivace, co představuje náš základní hnací motor, ženoucí nás vpřed, vstříc vysněnému úspěchu. Pomáhá nám určit si priority, cíle a je naším nejvěrnějším přítelem na cestě k jejich dosažení.

Celý článek...

Stenson svih bigZ velkého počtu talentovaných Švédů je Henrik Stenson jedním z nejúspěšnějších hráčů, a když se podíváte na jeho švih, je jasné, proč tomu tak je. Při výšce 185 cm a váze 90 kg (většina z toho připadá na svaly!) má impozantní postavu a svůj tělesný aparát využívá dokonale k razantnímu švihu. Zároveň jde o technicky nejdokonalejší pohyb moderní éry, doložený i výbornými čísly – zasahuje 70 % fervejí a 75 % greenů.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...