Jak hrát golf

Lefty prihraJak si počínat v situacích vyžadujících obezřetný chip nebo pitch? Nabídnu vám tři řešení, avšak buďte si vědomi toho, že kolikrát už půjde pouze o to zmírnit následky předchozí škody.

Celý článek...

jogaVstupte do nového roku jako noví. Připravili jsme si pro vás malou jógovou sestavičku, která je skvělá nejen pro zlepšení nálady, ale i pro větší ohebnost a dokonalejší kondici. Zahřejte se zdravě. Postupujte dle následujících šesti bodů.

Celý článek...

koucinkJak jste na tom s mentální připraveností vy? Zvládáte tlak a umíte v situacích pod tlakem podávat nejlepší výkony? Dokážete z něho vytěžit to nejlepší, nebo vám naopak působí problémy? Chcete se dostat před své soupeře? Využijte pět kroků pro získání větší mentální síly.

Celý článek...

1 QuirosKdyž se Alvaro Quirós v roce 2007 poprvé objevil na EPGA Tour jako její řádný člen, hned z toho byl titul. Už tehdy zaujal svými dlouhými odpaly. I díky nim v dalších čtyřech sezonách dokázal přidal alespoň po jedné výhře, takže jich má aktuálně na kontě sedm. Třebaže v posledních letech zaznamenal ústup z čelních pozic, stále patří mezi největší paliče. Dozajista vám tak jeho rady, jak si na týčku počínat, přijdou vhod.

Celý článek...

DustinNe z každého se stane podobný bombarďák, jakým jsem já, nicméně věřte, že téměř každý hráč je schopný svůj drajv o nějaké metry prodloužit. Poradím vám, co pro to můžete udělat. Na hřišti Kapalua Plantation Course jsem to na čtyřparové dvanáctce poslal skoro 400 metrů. Pro dlouhé odpaly mám zkrátka dobré předpoklady. Vy buďte ve svých přáních realističtí. Drtivá většina z vás na podobnou metu nikdy nedosáhne, můžete však míček lépe zasahovat a díky tomu jej odpálit dál. Pamatujte si však, že nejen délka, ale také přesnost hraje důležitou roli.

Celý článek...

zenA je to tady! Nový rok nám otevřel dveře a je na nás, jakou nohou vykročíme. Nebo necháme stranou pověry a zasadíme se o naše blaho sami. A co „oblíbená" novoroční předsevzetí, máte vybráno? Nebo spíše razíte motto: Do nového roku mám předsevzetí jediné, a to nemít předsevzetí žádné. Už jistě tušíte, že se první letošní článek bude týkat rovnováhy.

Celý článek...

G MacMožná má nejlepší roky už za sebou, stále však Graeme McDowell patří mezi nejlépe patující hráče na PGA Tour. Ostatně to byl on, kdo proměněným patem zajistil před osmi lety Evropanům zisk Ryder Cupu v Celtic Manor, když zdolal Huntera Mahana.

Celý článek...

Rory cvikJakákoliv sportovní aktivita vyžaduje uvolnění kloubů a zahřátí svalů, golf v tomto ohledu není výjimkou. Čím chladnější počasí panuje, o to důležitější roli rozcvičení hraje. Seznámím vás proto s několika základními cviky. Časy statického protahování patří minulosti, soustřeďte se na dynamický strečink, s jehož pomocí se postupně zahřejete a uvolníte. Každý hráč má svůj postup a své cviky, na které spoléhá, pokud se však dostanete do časové tísně, krev vám spolehlivě rozproudí pětice níže uvedených cviků. Díky nim uvolníte ramena, záda, trup, kolena a chodidla.

Celý článek...

CukroviRok se s rokem sešel a čekají nás opět vánoční svátky a Silvestr. S tímto obdobím si každý spojí ledasco, ale vykouzlit si pohodičku a netrpět s přecpaným žaludkem na gauči může být pro mnohé nadlidský výkon. Pokusím se lehkou formou nastínit, jak sváteční období prožít zvesela a bez skrupulí.

Celý článek...

Mentalni silaCo dělají úspěšní a duševně vyzrálí lidé? Proč jeden dosáhne úspěchu, zatímco druhý se snaží, a nepodaří se mu to? Naše zkušenosti z nás dělají ty osobnosti, jimiž jsme. Činí nás silnějšími a odolnějšími. Neexistuje však přesný návod, jak dosáhnout úspěchu a být vnitřně silný. Každý člověk to má jinak, nicméně existují společné věci, které úspěšní a duševně silní lidé nedělají. Celkem jich napočítáme třináct.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...