BrysBryson aktuálně patří k nejsledovanějším hráčům na PGA Tour. Golfový nadšenec toužící posouvat své hranice každým dnem. A naštěstí pro nás se neváhá se svými tipy na hru svěřit. Snad se vám některé z nich budou hodit.

1. Přílišné draw i hook
DeChambeau často hovoří o širokém rozpětí svého pohybu při švihu. O co jde? Ve zkratce řečeno, šíře pohybu je dána tím, kam až vás pustí kloubní rozsah. Bryson má za to, že byste měli jít až do krajní polohy, kterou vám tělo umožní, pokud vás sužuje hraní až příliš silného draw či hooku. Přitom je důležité držet loket tak, že míří v impaktu na cíl nebo vpravo od něho.

2. Extra rychlost
Zatímco rozsah pohybu pomáhá docílit vyšší konzistence, zároveň ho trochu připravuje o rychlost. Pokud rozsah eliminujete, dosáhnete vyšší rychlosti švihu, u Brysona to činí zhruba 5 km/h. Je tak otázkou, zda zvolíte vyšší rychlost, nebo větší přesnost.

3. Kontrola zápěstí a paží
Důvodů, proč se DeChambeau zabývá rozsahem pohybu, je mnoho. Do švihu se také promítá řada proměnných, zejména zápěstí a paže hrají významnou roli. Pokud se je při celém pohybu naučíte kontrolovat, objevíte novou dimenzi hry.

4. Pozor na zaříznutí hole
Jestliže se vám příliš často stává, že hlava hole nejprve zasáhne zem za míčkem, prořízne ji a teprve pak vyletí míček (na kratší vzdálenost, než zamýšlíte), máte dvě možnosti, jak se s tím vypořádat. Buď se soustřeďte na pohyb trupu směrem k cíli ve fázi spouštění hole do úderu, nebo si jednoduše míček umístěte v postoji mírně dozadu (což ale může způsobit další potíže).

5. Jeden pohyb jako záruka rychlosti
Snažíte se zvýšit rychlost hlavy hole? Rada zní: Pomoci může vnější rotace pravé nohy. Rychlost tak můžete zvýšit až o 5 km/h.

6. Jak na rychlost pomocí sevření hole
I další způsob, jak docílit vyšší rychlosti, je jednoduchý. Sevřete hůl o trochu silněji. Získáte tak větší kontrolu nad holí a dovolí vám to švihnout větší silou.

7. Rovnováha
Poslední rada není žádné velké tajemství, všechno je o rovnováze, proto pracujte na svých dynamických schopnostech.

Foto: Cobra/Puma Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...