Jak hrát golf

VitezPokud si ve sportu či osobním životě nebudeme věřit, že lze něco dokázat, nepovede se nám to. Vnitřní přesvědčení, že je má vize reálná, je základem k jejímu dosažení. Pochybujeme-li, je něco špatně. Je potřeba přehodnotit svůj cíl a zamyslet se, proč o něm pochybujeme. Je to přece náš cíl, tak ho můžeme přeformulovat, abychom se s ním úplně ztotožnili. Často nám přitom v jeho dosažení brání nedostatek sebedůvěry.

Celý článek...

Skola pitchGolf patří mezi sporty, které by ráda vyzkoušela řada sportovních nadšenců. A je to snazší, než se na první pohled zdá. Na začátku nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, vše si zapůjčíte na hřišti a můžete začít. Sami nebo pod vedením trenéra.

Celý článek...

chuzeDnešní trend velí vracet se ke kořenům, znovu objevovat zapadlá moudra, aby člověk nalezl ztracenou stabilitu. Snad proto je tolik populární retro. V tomto příspěvku hodlám odkrýt jeden ze záměrů matky přírody – řeč bude o chůzi, chodidlech a aspektech s tím souvisejících.

Celý článek...

Skola rotacePo dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a s chipem, který jsme následně procvičovali během třetí lekce, přichází ke slovu rotace. Tím se dostáváme k dlouhé hře. Při rotaci je důležitá práce celého těla. Zapojují se kolena, boky a nejvíc záda. Pakliže se některá část těla pohybu neúčastní, vzniká blok, v jehož důsledku ztratíte potřebnou energii.

Celý článek...

Kuchar MPokud bychom si položili otázku, který z předních profesionálních golfistů patří mezi nejkonzistentnější hráče na PGA Tour, vsadím se, že velká většina fanoušků i odborníků by na svém seznamu uvedla jméno Matta Kuchara.

Celý článek...

Mentalni treninkCo to vlastně tréma je? Je to strach z neúspěchu na veřejnosti, při kterém dochází k emočnímu napětí. Čím je pro nás událost důležitější, tím větší bývají projevy trémy.

Celý článek...

Chip golcGolf patří mezi sporty, které by ráda vyzkoušela řada sportovních nadšenců. A je to snazší, než se na první pohled zdá. Na začátku nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, vše si zapůjčíte na hřišti a můžete začít. Sami nebo pod vedením trenéra.

Celý článek...

mozekZdá se vám to nemožné či příliš náročné? Změna je těžká jen natolik, nakolik si to myslíme my! To je jasný příklad toho, jak můžeme negativně myslet, čímž omezujeme své myšlení a konání. Nebudu ale říkat, že měnit své myšlení a negativní hodnocení je snadné.

Celý článek...

Scott greenPaty se stáčejí k vodě nebo k údolí, více se stáčejí ke konci dráhy než na jejím začátku. Tolik pár poznámek, ale i bez nich mi jistě dáte za pravdu, že správné přečtení dráhy patu patří mezi nejdůležitější předpoklady, abyste si na greenech počínali úspěšně. Jak na to? Zkuste to jako Adam Scott.

Celý článek...

KoncentraceV minulém dílu jsme si naplánovali konkrétní a časově ohraničený cíl, takže přesně víte, kam se chcete v golfu posunout. Důležité je zaměřit pozornost správným směrem! Jistě o svém cíli přemýšlíte a hledáte různé způsoby, které vám pomohou v jeho dosažení. Doporučila jsem vám zapisovat si vše podstatné do „sportovního deníčku". Tato každodenní analýza vám pomůže k tomu, abyste dokázali jít na hranici svých možností a v budoucnu nelitovali toho, že jste pro dosažení maxima neudělali vše.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...