Jak hrát golf

Fazovy modelUčení je základem jakékoliv aktivity. A naučit se učit se využijeme ve všech aspektech života, nejen v tréninku. Pojďme se spolu podívat na fázový model učení. Jak funguje a jak ho použít k vlastnímu zdokonalení, na golfovém hřišti i mimo něj.

Celý článek...

ReidSportovně nadaná Angličanka Melissa Reid posbírala na LET už pět titulů a dvakrát hájila evropské barvy v Solheim Cupu. Vidět jste ji mohli na vlastní oči na Albatrossu, kde v roce 2012 zvítězila. V kariéře ji dočasně zbrzdily i osobní problémy, ale dokázala jim čelit. A stejně úspěšně se umí postavit i překážkám na hřišti. Třeba se její tipy budou hodit i vám.

Celý článek...

Spieth zelezoNedávná světová jednička Jordan Spieth převyšuje konkurenty zejména na greenech. V jednopatech je takřka nedostižný. Ovšem i k úspěšným patům si musí cestu pečlivě připravit. Postrachem i pro zkušenější hráče bývá dlouhé železo.

Celý článek...

ZklamaniVe vrcholovém sportu, ale i v běžném životě, se někdy nacházíme nahoře, jindy naopak dole. Nikdo se nemůže neustále hřát na výsluní. Občas je potřeba spadnout, abychom dokázali vstát a být ještě lepší, výkonnější a spokojenější.

Celý článek...

Donald instrukceNěkdejší světová jednička Luke Donald sice momentálně hledá pohodu z dob, kdy se usadil na vrcholu, nicméně stále si z jeho hry můžeme mnohé vzít. Ne náhodou Angličan patří mezi nejlepší golfisty, pokud jde o krátkou. Jeho wedge i patr patří k nejpřesnějším.

Celý článek...

Rose svihPokud jednotlivé části hry do sebe zapadají jako skládanka, není těžké zůstat „v zóně". Těžší je udržet se v takovém stavu. Věřit své hře, kontrolovat emoce a hrát bez chyb – usilujeme o to všichni. Jak na to jde Justin Rose?

Celý článek...

Quiros odpalŠpanělský golfista Alvaro Quiros dlouhodobě patří mezi největší „ranaře" na European Tour. Není divu, že drajvr patří k jeho nejmilejším holím. Bezpečně s ní atakuje hranici tří set yardů. V čem spočívá kouzlo jeho dlouhých ran? Ve čtyřech krocích vám to odtajní.

Celý článek...

MytyPřipravte se, tento článek vás donutí přemýšlet! Často si golfisté myslí, že ví, jak vypadá dobrý švih, ale že jej pouze neumí provést. Proč jim to nejde? Protože jejich znalosti o dobrém švihu jsou mnohdy založeny na mýtech a otřepaných frázích, které jednoduše nefungují.

Celý článek...

Furyk swingFurykův neortodoxní švih patrně není krásný na pohled, zvlášť ve srovnání s klasickým švihem, kterým se pyšnili Bobby Jones nebo Ben Hogan. Jak se však zdá, je velmi účinný. Jinak by Američan sotva vybojoval už sedmnáct vavřínů na PGA Tour.

Celý článek...

detiMáte doma dítě, které byste rádi přivedli ke golfu? Podělím se s vámi o několik rad, kdy a jak začít, čeho se vyvarovat, aby dítě od golfu po pár letech neuteklo.

Celý článek...

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...