IMG 4454Přes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem se dostáváme k poslední lekci, a to ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů. Holí určenou pro tyto rány je sand wedge, obvykle označovaná jako SW či S. V případě začátečníků bývá součástí standardního setu. Pokud tomu tak není, poohlédněte se po wedžích s loftem mezi 52° až 56°.

Při pohledu na wedge si určitě všimnete odlišně konstruovaného spodku hole ve srovnání se železy, hlavní smysl spočívá v maximálním usnadnění průchodu hole pískem. Technické detaily ale ponechám stranou, nejdůležitější je uniknout z písku na první pokus. Vyslat míček do vzduchu, aby dopadl na green, přičemž se hůl v pohybu nesmí zastavit. Hrudník, trup i nohy se musí dostat k cíli.

PostZákladní postoj
Opět zaujměte postoj na šířku boků či ramen, váhu rozložte rovnoměrně na obě nohy, mírně se snižte v kolenou, úhel v trupu, vzhledem ke kratší holí, je větší. Mírně se otevřete vzhledem k cílové linii, v případě praváků tak bude levá noha směřovat vlevo. Otevřením postoje docílíte strmějšího nápřahu, který vám umožní vyvinout potřebnou energii pro vyslání míče do vzduchu. Zároveň ráně udělíte zpětnou rotaci. Držení hole je standardní. Pro lepší pocit i kontrolu se doporučuje zkrátit úchop, nicméně vyzkoušejte si sami, jaké držení vám bude vyhovovat nejlépe. Jestliže budete od míče příliš daleko, hrozí, že jej topnete (zasáhnete jeho horní část), a také ztratíte cit pro úder. V případě, že si jej umístíte příliš blízko, můžete zahrát tzv. socket (míč trefíte krčkem), případně se wedge zaboří do písku.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2025, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...