hyb micDlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to. PO vysvětlení základního postoje se posuneme k pozici míčku a celému pohybu.

Pozice míčku
Pro začátek si, stejně jako v předešlých lekcích, můžete míček natýčkovat, výška týčka se pro jednotlivé hole liší. V našem případě stačí umístit míček na týčko ve výšce 1–1,5 centimetru. Samotná pozice míčku při ranách hybridem se nachází mírně vpředu od středu (v případě praváků je tak blíže k levému chodidlu).

Vlastní pohyb
Do pohybu se zapojuje celé tělo včetně paží, pohyb je veden rotací těla. Rozsah pohybu vedeme v plném švihu. S nápřahem se současně otáčíme a přenášíme těžiště. Boky jsou ve finále vytočeny přibližně o 45°, ramena se vytáčejí dál, ve vrcholné fázi nápřahu mohou být vytočena až o 90°. Poté začněte spouštět hůl a váhu přesouvejte vpřed. Pravý loket tlačte k tělu. Do zásahu míče se nechte vést setrvačností hole, nesnažte se jí pracovat příliš rychle, dbejte na plynulý pohyb. Mám-li zmínit nejčasnější chyby, pak se jedná o snahu řídit hůl a dále příliš aktivní horní část těla, což negativně ovlivňuje let míčku, délku i směr.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...