Vyuziti hybriduHybridy jsou velmi univerzální hole, ideální v případě, že si nerozumíte s dlouhými železy. Mohou tak sloužit jako náhrada za železo č. 5, což ocení zejména mnohé ženy, které pětku železo v bagu často opomíjejí. Hybridy se ovšem v poslední době stále častěji objevují i v bagu profesionálů, mimo jiné i pro širokou variabilitu použití. Dlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to.

Postoj hybridZákladní postoj
Rozkročte se přibližně na šířku boků či ramen, hmotnost je rozložena rovnoměrně na obě chodidla. Chodidla, kolena, boky i ramena jsou v jedné rovině a směřují rovnoběžně s cílovou linií. Paže přirozeně spusťte dolů. Levé rameno (z pohledu pravorukého golfisty) se může nacházet mírně výš než pravé. Vzhledem k tomu, že hrajeme delší holí, je úhel v trupu nižší.
Při tréninku není od věci používat zprvu vodící hůlky, které vám poslouží k ověření, zda jste správně vyrovnaní vzhledem k cíli.

Využití hybridu
Hybrid je velmi variabilní hůl, proto se určitě přikláním k jejímu zařazení do bagu. Uplatnění najde z odpaliště na středně dlouhých tříparech, standardně lze hůl používat pro delší rány z ferveje. Vzhledem k těžší hlavě může být dobrým pomocníkem při hře z rafu.
Časem byste si měli osvojit i hru hybridem z fervejového bankru. V takovém případě vždy posuďte vzdálenost míče od hrany bankru, pokud je hrana příliš vysoká, případně je nižší, ale míček leží relativně blízko hrany, je třeba volit jinou hůl.
Posledním druhem rány, který zmíním, je chip z okolí greenu. Je-li míček zabořený ve vyšší trávě a jestliže si nevěříte na klasický chip wedží, můžete použít hybrid. Uchopte jej níž a proveďte stejný pohyb jako při patování.
Samozřejmě je důležité osvojit si každou z uvedených ran na tréninkových plochách předtím, než ji zařadíte do svého herního repertoáru.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...