IMG 4440

Po dvou úvodních lekcích, ve kterých jsme se seznámili se základy patování a s chipem, který jsme následně procvičovali během třetí lekce, přichází ke slovu rotace. Tím se dostáváme k dlouhé hře. Při rotaci je důležitá práce celého těla. Zapojují se kolena, boky a nejvíc záda. Pakliže se některá část těla pohybu neúčastní, vzniká blok, v jehož důsledku ztratíte potřebnou energii.

Pro snazší zásah je vhodné si zprvu umísťovat míček na týčko. Teprve až si celý pohyb osvojíte a míček budete s jistotou odehrávat, můžete přistoupit k odpalování míčků z podložky nebo z trávy. Před nácvikem rotace můžete odehrát také pár chipů, s jejichž pomocí se zahřejete, rozcvičíte a poté plynule přejdete k další lekci.

Pozice míčku
Pro začátek si můžete míček natýčkovat, výška natýčkování se pro jednotlivé hole liší. V případě želez stačí umístit míček na týčko asi v centimetrové výši. Míček si v postoji posuňte mírně vpřed od středu (v případě praváků je tak blíže k levému chodidlu).

Nácvik
Rotaci lze nacvičovat s holí i bez ní. Začíná otáčivým pohybem, do něhož se zapojuje celé tělo, méně se uplatňují kolena, naopak v maximální míře pracují záda. Těžiště se otáčením přesouvá dozadu, v závěrečné fázi by záda měla směřovat na cíl. Poté se otáčíte zpátky a dopředu, přičemž současně přenášíte váhu na přední část těla, na levou nohu. Chcete-li si zkontrolovat, zda jste pohyb provedli správně až do konce, podívejte se na přezku opasku, měla by směřovat na cíl. Důležité je neměnit během rotačního pohybu výšku těla. Oči stále sledují míček.

Text: David Golc


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...