MunŘada hráčů má za to, že pokud jejich rána skončí ve fervejovém bankru, je na problémy a vyšší skóre zaděláno. Nicméně, nemusí tomu tak být. A to ani v případě, že váš míček leží u hrany, ze svahu nebo přímo uprostřed překážky. S několika drobnými úpravami vyváznete i z této „paseky" a stále si uchováte naději na slušné číslo. Dám vám pár tipů, jak si v některých typických případech počínat.

Hrana bankru
Klíčem k úspěchu je provést mělčí prošvihnutí, takže míček dostanete do potřebné výšky, aby hranu bankru překonal. Docílíte toho tak, že švihnete do míče více zevnitř cílové linie. Proto víc nakloňte ramena, aby se levé dostalo výš než pravé (v případě praváků). Nemějte obavy, když se těžiště přenese mírně na zadní nohu. Pokud jde o loft, volte takovou hůl, s níž máte jistotu, že hranu bankru přehrajete, i kdybyste měli obětovat trochu délky.

Střed bankru
Rovné místo uprostřed fervejového bankru v podstatě nepředstavuje hrozbu. Proveďte normální švih jako železem, avšak dbejte na dvě věci. Tou první je vzpřímenější postoj a nižší úchop, abyste holí nezajeli příliš hluboko do písku. Zadruhé se soustřeďte na místo jen kousek před míčkem na vaší cílové linii. Když šviháte, omezte v nápřahu jakýkoliv pohyb stranou od cíle a snažte se zasáhnout zvolený bod. Pokud i nadále není vaše rána v pořádku, ujistěte se, že hrudník je vycentrovaný nad míčkem.

Ze svahu
Pokud v branku hrajete míček ze svahu, plošší švih vám nepomůže, naopak. Zaujměte širší postoj, tlak přeneste na levou nohu a hůl uchopte o tři až pět centimetrů níž. V nápřahu hůl rychle zalomte a poté ji veďte do míče, přičemž dolní část těla udržujte v klidu. Buďte připraveni na to, že míček poletí po nižší trajektorii. Jde o složitou pozici, která vás často připraví o jednu ránu, tak učiňte všechno pro to, aby zůstalo jen u té jedné.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...