DetailUž jste ovšem nejspíš slyšeli, že s rostoucí výkonností bude do popředí vystupovat krátká hra. Právě na greenech a v jejich okolí hráč nasbírá hodně ran navíc, proto se přesuneme k přihrávkám do greenu. Z kratších vzdáleností, zejména pokud v cestě na green neleží žádná překážka, uplatníte chip, se kterým jste se seznámili v úvodních lekcích naší školy. Nyní postoupíme o krok dál a vysvětlíme si, jak zvládnout tzv. pitch, což je další varianta přihrávky. Lze jej využít ve vzdálenostech od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení.

Obvykle se hraje tzv. pitching wedží (PW), případně lze použít jinou wedge z bagu (50°–64°). Jakmile si úder osvojíte, zkuste hole střídat nebo zkracujte úchop, díky tomu získáte jistotu při hře ze všech možných vzdáleností. Vyzkoušejte si rovněž hru z různých míst, sami uvidíte, jak odlišná je třeba rána z husté vyšší trávy, do níž se míč zaboří, ve srovnání s případem, kdy míč leží na krátce střižené ploše.

PosZákladní postoj
Rozkročte se přibližně na šířku boků a zaujměte mírně otevřený postoj vzhledem k cílové linii. Paže opět přirozeně spusťte dolů. Vzhledem k tomu, že hrajeme kratší holí, je úhel v trupu větší. Při tréninku je dobré použít vodící hůlky, s jejichž pomocí si zobrazíte cílovou linii a zkontrolujete si otevření postoje.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...