IMG 4455Jak už víte z minula, pitch je další varianta přihrávky, uplatňovaná ze vzdáleností od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení. Obvykle se hraje tzv. pitching wedží (PW), případně lze použít jinou wedge z bagu (50°–64°). Jakmile si úder osvojíte, zkuste hole střídat nebo zkracujte úchop, díky tomu získáte jistotu při hře ze všech možných vzdáleností. Vyzkoušejte si rovněž hru z různých míst, sami uvidíte, jak odlišná je třeba rána z husté vyšší trávy, do níž se míč zaboří, ve srovnání s případem, kdy míč leží na krátce střižené ploše.

Pozice míčku
Pro začátek si můžete míček natýčkovat, výška natýčkování se pro jednotlivé hole liší. V případě želez stačí umístit míček na týčko asi v centimetrové výši. Míček se opět nachází mírně vpředu od středu (v případě praváků je tak blíže k levému chodidlu).

IMG 4551Vlastní pohyb
Do pohybu se zapojuje celé tělo včetně paží, velkou roli hrají zápěstí, pohyb je veden rotací těla, nicméně rozsah pohybu je ve srovnání s plným švihem kratší. S nápřahem se současně otáčíme a přenášíme těžiště. Postupně vedeme paže až do výše hrudníku. Dochází k výraznému zalomení (ohnutí) zápěstí (úhel tvořený zápěstím a loktem tak může dosahovat až 90°). Následně začnete spouštět hůl a váhu přesouváte vpřed. Pravý loket tlačte k tělu. Do zásahu míče se nechte vést setrvačností hole, nesnažte se jí pracovat příliš rychle, jinak míč vyletí příliš vysoko a rána bude kratší, než je žádoucí. Kontakt s míčem by měl být měkký.
Díky práci zápěstí rána vystoupá pěkně do vzduchu. Pokud byste zápěstí nezapojili, úder bude plochý. Paže by měly vystoupat do stejné výše jako v závěrečné pozici při nápřahu, tzn. do výšky hrudníku.
Hůl při švihu nesmí předbíhat tělo a pravou ruku (v případě praváků) byste ve finiši neměli pouštět z gripu, což je další z chyb, které u začínajících hráčů občas vídávám.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...