Jak hrát golf

wiesI když si Rakušan svým účinkováním na LIV Golf možná u mnoha fanoušků uškodil, nic to nemění na jeho herní zdatnosti. Rozhodl se vám osvětlit rutinu v pozadí lepšího vyrovnání při ráně z odpaliště.

Celý článek...

nohaI golfem nepolíbenému člověku je jasné, že golfisté nachodí mnoho kilometrů, což je dobré pro vybudování skvělé kondičky, ale jsou dny, kdy se může přidružit únava nohou. Obzvlášť v tomto parném letním období, kdy vysoké teploty ubírají na síle a přidávají na objemu dolních končetin. A právě o únavě nohou a jak s ní zatočit budou pojednávat následující řádky.

Celý článek...

slAmerická golfistka Stacy Lewis nepatří k nejdelším hráčkám LPGA Tour, řadí se ovšem k nejkonzistentnějším. Nejspíš i proto v minulosti dosáhla až na vrchol světového žebříčku. Významnou roli v tom sehrává úspěšnost na greenech a kvalitní hra kolem greenů.

Celý článek...

marrko 1Jak jsme slíbili v předchozím vydání časopisu, ve spolupráci s MARRKO CORE přinášíme seriál cvičení na posílení středu těla, posílení ochablého svalstva i na odbourání svalových dysbalancí a zlepšení koordinace pohybu.

Celý článek...

SluncePoslední dobou je vitamín D velmi populární, tak se na něho podíváme více do hloubky a odhalíme, co je vlastně zač, jak v našem těle působí, jak ho tělo získává, jaké procesy ovlivňuje, příznaky při nedostatku či předávkování, zda je suplementace přínosná apod. V každém případě lze o vitamínu D bez nadsázky říct, že je to takový všeuměl, a to se počítá. Zvlášť v dnešní době.

Celý článek...

ZalAmerický golfista Will Zalatoris sice zatím čeká na svůj vavřín z PGA Tour, přesto už můžeme tvrdit, že z komety přerost ve stálici čeřící hladiny vyšších příček výsledkových listin. A to jej určitě opravňuje k udělení několika zajímavých rad.

Celý článek...

An

Desetinásobnou vítězku majoru a někdejší světovou jedničku Anniku Sörenstam asi netřeba dlouze představovat. Třebaže už soutěžnímu golfu na vrcholové úrovní řekla sbohem, její rady určitě přijdou vhod. Velmi často se dostanete do situace, kdy míč dopadne přesně do takové vzdálenosti, že se před následující ranou musíte rozhodovat mezi dvěma za sebou jdoucími holemi. Co si v takovém případě počít? Zkuste se držet Anničiných tipů.

Celý článek...

DaBěžná předúderová rutina je v podstatě jakýsi soubor rituálních tanečních pohybů. Dayova rutina má navíc dvě důležité složky: 1) vizualizace, 2) dechové cvičení. Každý z vás, kdo v uplynulých letech sledoval hlavní golfové turnaje, si mohl této kombinace povšimnout. Zjevně se mu tímto způsobem daří odpoutat se od rušivých vlivů okolí a maximalizovat spolupráci mezi mozkem a svaly při následném úderu.

Celý článek...

Rahm pisObčas člověk zahraje ránu, po které míček letí mimo žádoucí směr. Následně si vyslechne jen zklamané vydechnutí fanoušků poté, co míček dopadne do písečné překážky. Je to svým způsobem pochopitelná reakce, neboť pro většinu z přítomných diváků tyto rány bývají postrachem. Řeknu vám proto pár věcí, kterých je dobré se držet.

Celý článek...

ilu-advice-750Prošel si tím každý, kdo kdy hrál a hraje golf. Na drivingu pálíte jednu skvělou ránu za druhou, pak přijdete na odpaliště první jamky plni sebevědomí, že si hřiště dneska podáte, jenže místo toho hned první rána letí daleko mimo plánovaný cíl. Místo nadšení žadoníte o mulligan. Možná vás tahle situace nepotká hned na prvním odpališti, ale třeba uprostřed čtvrté fairwaye. Ať tak, či onak, s tím, že některá rána nevyjde podle plánu, se musí počítat. A rozhodně se nenechte ovládnout zlobou a vztekem. Za prvé to nepomůže vašemu golfu a za druhé, nikdo nechce strávit s naštvaným a nadávajícím golfistou ve flightu třeba další čtyři hodiny. Rozhodně je lepší být dopředu připravený na to, že každý golfový úder nemůže být dokonalý. Co ale s tím, abychom se dokázali přenést přes ty nepovedené rány? Nabízíme tři triky, jak na to...

Celý článek...

Strana 2 z 46

2

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...