Jak hrát golf

KoncV čem se liší šampion od ostatních sportovců? Hledání rozdílů v danostech, jako je talent, fyzické schopnosti nebo jejich intelekt, jsou jen jedna část vlastností, které dělají šampiona šampionem. To, co je skutečně odlišuje od jiných sportovců, je jejich myšlení! Jednou z klíčových schopností šampionů je, jak dokáží reagovat na nepříznivé situace. Když se do takových situací dostanou, a oni s tím již počítají, mají schopnost se s nimi vypořádat a zůstat koncentrovaní. Dokáží dokonce zvrátit situaci ve svůj prospěch. Jak to dělají? Připravují se na ně, trénují je!

Celý článek...

Mick chipKrátká hra patří k pilířům hry Phila Mickelsona. Vše, co potřebujete k dobrému chipování, shrnuje do dvou slov – čistý kontakt. Žádné přehnané pohyby, žádné „dloubání" míčku do vzduchu. Pokud teprve začínáte, nemějte přehnaná očekávání. Začněte jednou holí a držte se hesla, že je lepší vrabec v hrsti.

Celý článek...

Ror puttUčíte-li se techniku patování, která bude vhodná právě pro vás, je potřeba zohlednit dvě věci. Tou první je vyslat míč po křivce, kterou jste si zvolili, druhá spočívá v dobré kontrole rychlosti. Rorymu v turnaji obě tyto záležitosti do sebe zapadly. Kromě toho se vrátil k patru typu blade, se kterým získal čtyři majory, a přestal být příliš zaměřený na techniku – spoléhal na přirozený instinkt. Je to podobné jako při nadhazování míčku v baseballu nebo při střelbě v basketbale – také se soustředíte na cíl, aniž byste v tu chvíli přemýšleli o technice.

Celý článek...

Rose atakJsou chvíle, které přímo vyzývají k útoku. Například pětipar, kde hodláte druhou ranou útočit na green. K tomu je přímo stvořené fervejové dřevo, jež umožňuje kontrolovaný úder na velkou vzdálenost. Justin Rose vám poradí, jak na takovou ránu vyzrát.

Celý článek...

Vyuka detiNa počátku každé další sezony přicházejí noví zájemci, aby se naučili golf hrát a doživotně propadli této skvělé hře. Nejvíce se těším na nové dětské adepty. Dělá mi velikou radost sledovat je při tréninku, ty pokročilejší pak na dětských turnajích. Je to úžasná podívaná.

Celý článek...

WilMark Wilson si je vědom, že nepatří mezi žádné paliče. V této kategorii figuruje totiž hluboko v pořadí s průměrným drajvem v délce 273,7 yardu. Uvedený hendikep tak musí kompenzovat jinak. Řešení má jméno krátká hra.

Celý článek...

VillePočasí stále ještě poručit neumíme, a tak se hráči musejí vyrovnat s nejrůznějšími situacemi včetně nepřízně počasí. Zvlášť ve větru je třeba důsledně kontrolovat trajektorii ran. Jak na to? S tím vám tentokrát poradí kolumbijský golfista Camilo Villegas, který o sobě po delší odmlce zase dává na PGA Tour trochu vědět.

Celý článek...

Kas wedgePokud čekáte, že vám věk a odehraná léta přinesou automaticky golfovou moudrost, pak je možné, že budete čekat marně. Za to je však naprosto jisté, že vám přibývající léta budou postupně ubírat délku ran. Nemá cenu nad tím smutnit, je to v řádu věcí. Lze však přizpůsobit strategii golfové hry a vaše vybavení tak, aby rez věku nepřidával rány k vašemu skóre. Nejspolehlivější cestou je stát se mistry v ovládání hry s různými druhy wedží.

Celý článek...

profTato možnost stojí sice peníze, ale je nejefektivnější. Profesionál vás naučí nejen základům golfu nebo zlepší techniku úderu, ale pomůže vám najít správnou cestu, jak mít z golfové hry radost a potěšení. Co by měl dobrý profesionál splňovat?

Celý článek...

Prace treneraMnozí si kladou otázku, zda je vůbec nutné učit se golf u profesionálního trenéra. Vždyť existuje mnoho způsobů, jak se tuto hru naučit. Posuďte sami, která z cest je ta nejlepší.

Celý článek...

Strana 2 z 42

2

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...