Jak hrát golf

krenZima je tu a s ním přišlo i sychravé počasí, které se nám dostává doslova pod kůži a může ovlivňovat nejen naši náladu, ale i zdraví. Tohle vlastně není nic nového, ale jak známo, opakování je matka moudrosti, tudíž se zároveň nabízí oprášit nějaké tipy, abychom si i toto období užili plnými doušky, v celé jeho barvité kráse.

Celý článek...

butterPřinášíme druhý díl kondičního seriálu, který jsme připravili s Martinem Kofroněm, autorem cvičební pomůcky MARRKO CORE. Ta slouží k posílení středu těla a ochablého svalstva, službu odvede i při odbourávání svalových dysbalancí a zlepšení koordinace pohybu.

Celý článek...

grUž v minulosti jsem napsal článek, v němž jsem doporučoval věnovat větší pozornost velikostem gripů holí a nehrát mechanicky jen s tou standardní, s jakou jste hole koupili. Jsme různě vysocí, máme různě velké ruce správná volba velikosti gripu může zvýšit efektivnost hry, a dokonce vyléčit některé nešvary, jako je například příliš křečovitý úchop hole.

Celý článek...

modPodařilo se mi identifikovat jedno nebezpečí pro rekreační golfisty, jemuž jsou vystaveni zvláště ti, kteří soustavně hrají na jednom domácím hřišti. Zatímco bludní „všudyhrálové" střídají hřiště a jsou tak postaveni před nutnost hrát pokaždé z jiných situací a vzdáleností, golfisté, kteří „hoblují" stále stejné hřiště, jsou ohroženi rizikem, že budou užívat jen několik holí a jejich herní technika bude stagnovat a zhoršovat se.

Celý článek...

cvikySyndrom karpálního tunelu patří k nejčastějším nemocem z povolání. Postihuje dělníky se sbíječkami, hudebníky i zubaře. Nejvíc rizikovou skupinou jsou ale lidé sedící u počítačů. Nepříjemné pocity a občasné brnění v zápěstí zná téměř každý z nich.

Celý článek...

big oneBedra patří k problematickým partiím, proto jsme pro vás vybrali soubor cviků, který je výborný zařadit alespoň jedenkrát týdně do tréninkové rutiny. Důležité je jemně posilovat a protahovat hýžďové svaly.

Celý článek...

spoluUrčitě i vy máte bohaté zkušenosti s deprivanty a s negativními vlivy nežádoucí sociální interakce při golfu. Nyní zmíním některé možnosti, jak takový negativní vliv snížit. Nejprve se podívejme, jaké reakce doporučují zahraniční odborníci, například Dr. Joan Kingová, která píše pro web Positive Mental Imaginery. Navrhuje následující reakce: Jednou z možností, jak snížit vliv rušivého chování spoluhráčů na vaši hru, je nepřikládat takovým prohřeškům přílišnou důležitost. Nenechat se emocionálně vtáhnout do konfliktu. Při nižší úrovni nevhodného chování spoluhráčů postačí tato diskrétní strategie. V závažnějších případech je nutno přijmout postoj.

Celý článek...

zalozeniŘíká se sice, že drajv je pro „show" a patování ve skutečnosti dělá výsledek. Něco na tom je, ale nesjpíš sami víte, že každé takové moudro platí jen částečně. Bez solidního drajvu nebudete mít příležitost minout pat na birdie, spíše budete zachraňovat double bogey.

Celý článek...

AirSpeederJedním ze spolehlivých nástrojů obchodního i politického marketingu je zneužívání částečných dat a parciálních výsledků k manipulaci zákazníků či občanů. Mýty jsou vytvářeny a předkládány jako věda či pravda. Jedním z takových nebezpečných mýtů v golfu je teorie, že lehčí šafty zaručují vyšší rychlost švihu a následně větší délky ran. Skutečná věda však ukazuje, že je to nesmysl, který poškozuje přesnost hry.

Celý článek...

koloJe zajímavé sledovat, jak tělo důmyslně pracuje. V dnešní době převládá všeobecná tendence zaměřovat pozornost na následky než na příčiny. Je to vcelku logické, požáru si člověk všimne spíš než nevinně tvářícího se doutnajícího uhlíku. Pozitivní na tom je, že máme možnosti, jak ten blížící se požár rozpoznat, a že je stále více lidí ochotných tyto „hořlavé" situace nerozdmýchávat. Dnes se mrkneme na lymfu, takovou nenápadnou nymfu, která roztančí naše zdraví.

Celý článek...

Strana 5 z 51

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...