mba banner
Jak hrát golf

Deti rodiceJak docílit toho, aby byly naše děti ve sportu úspěšné? Jak je správně nasměrovat a vést? A čemu se naopak vyvarovat? Mnozí rodiče, i když v nejlepší víře, přetěžují své děti, tlačí na ně a často od nich očekávají to, co oni sami ve sportu nedosáhli. Jsou nekompromisní a příliš tvrdí. Úlohou rodičů je sice pomoci dítěti najít ten správný kroužek a sport, ve kterém by vynikalo a možná i dosáhlo úspěchu, ale vše se musí dělat opatrně s ohledem na křehkou dětskou psychiku. Mnoho výzkumů ukazuje, že až 45 % dětí nutí chování jejich rodičů k tomu, aby se danému sportu přestaly věnovat. Jednoduše je odradí jejich přílišný „nátlak".

Celý článek...

Uderovy ritualV našem pětidílném pojednání o pěti pilířích golfové psychologie se dostáváme k pilíři třetímu, kterým je úderový rituál. A protože se jedná o klíčový pilíř pro stavbu golfové hry, věnujme úvodem trochu času objasnění pojmu.

Celý článek...

Zmelikova 1Všichni vrcholoví sportovci se pro dosažení skvělých výsledků snaží udělat maximum. Každý z nich to chce, pracuje na tom celé roky, obětuje tomu určitou část svého života a zažívá každodenní tvrdou dřinu. Jsou to hodiny a hodiny sportovní přípravy, které věnuje tréninku i regeneraci. Co když to však nestačí?

Celý článek...

Kasina APNámět na tento článek mne napadl při sledování 74. ženského US Open, hraného v Country Club of Charleston v Jižní Karolíně počátkem letošního června. Brazilští komentátoři bývají obvykle stejně nejapní jako ti u nás. Jeden se však tomuto trendu vymkl, když konstatoval: „Muži hrající rekreační golf se mohou naučit daleko více, když sledují přenosy ženských turnajů. Tam je vše přece jen o něco blíže jejich možnostem než v současném mužském vrcholovém golfu."

Celý článek...

Woods puttV době, kdy byl Tiger Woods na vrcholu, nikdy neminul pat, který „musel" proměnit. Dokládá to i statistika, podle které v letech 2004 až 2008 jeho průměrná vzdálenost odehraných patů, tedy celková vzdálenost patů proměněných v turnaji, byla o metr a půl lepší, než činil průměr na Tour. Čím byl výjimečný? Perfektním postojem, kdy se dokázal kompletně postavit kolmo, zejména to platí pro předloktí a šaft – jako by tvořily jeden celek, jednu prodlouženou linii.

Celý článek...

1 ObrJe to nejběžnější příběh 19. jamky. Na jednom konci místnosti říká zkroušený golfista: „Mých prvních devět jamek byla dnes paráda, pak to šlo do háje a druhá devítka byla hrozná." Na druhé straně místnosti sedí další zkroušený golfista: „Dneska bych netrefil ani vrata od stodoly na první devítce, tak jsem to vypustil a najednou jsem začal hrát opravdu dobře. Ten turnaj bych vyhrál, kdyby mi to šlo na první devítce."

Celý článek...

Strana 9 z 61

9

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...