Jak hrát golf

ZmelV čem se liší šampion od ostatních sportovců? Hledání rozdílů v danostech, jako je talent, fyzické schopnosti nebo jejich intelekt, jsou jen jedna část vlastností, které dělají šampiona šampionem. To, co je skutečně odlišuje od jiných sportovců, je jejich myšlení! Jednou z klíčových schopností šampionů je, jak dokáží reagovat na nepříznivé situace. Když se do takových situací dostanou, a oni s tím již počítají, mají schopnost se s nimi vypořádat a zůstat koncentrovaní. Dokáží dokonce zvrátit situaci ve svůj prospěch. Jak to dělají? Připravují se na ně, trénují je!

Celý článek...

kalibraceTak schválně. Vsaďme se, protože golf je hra sázek. Phil Mickelson by mohl vyprávět. Vsadím se s vámi o pivo, že neznáte s přesností jednoho metru průměrné spolehlivé délky ran vašich holí napříč celým setem. Těm několika jedincům, kteří v tom mají dokonalý pořádek, s velkým potěšením zaplatím ono vsazené pivo.

Celý článek...

skoliozaKaždá bolest má svoji příčinu. Co když ji ale lékařská vyšetření neodhalí? Až polovina pacientů přichází k fyzioterapeutům s letitými problémy, které „nemají řešení". Díky moderním metodám a poznatkům v oboru přitom náprava nebývá složitá.

Celý článek...

zabakTéměř každého člověka čeká během života atak bolesti v zádech. U lidí nad 50 let jde o nejčastější důvod návštěvy fyzioterapeuta. Za problémy stojí převážně pohybová pasivita pacienta, ale také dědičnost.

Celý článek...

StranovaKaždý golfista či golfistka, už v okamžiku, kdy vezmou hůl poprvé do ruky, vstupují do našeho sportu s něčím, co dostali od sudiček do vínku. Je to přirozený sklon k jedné či druhé stranové rotaci. Zahraniční golfový tisk uvádí, že 70 % rekreačních golfistů má sklony hrát šlajs a 30 % naopak má sklony k dró. Cílem článku je ušetřit vám čas a peníze. Umožnit vám, abyste nebojovali proti své vrozené stranové rotaci, a naopak z ní udělali spolehlivý strategický nástroj.

Celý článek...

mentMám často pocit, jakoby se zastavil čas, a já se již nikam neposouvám. Není to jako dříve. Cítím se hůře, nemám tolik energie a odhodlání, hlavou se mi honí divné myšlenky. Často přemyslím, co bylo, co bude a nemám už takovou radost ze svých kroků. Mám strach, obavy, pochybuji o sobě a život už nevidím tak růžově, jak tomu bývalo předtím. Nevím si rady, pořád se točím dokola, čím více přemyslím, tím je to horší... I tak se můžeme cítit, když jsou naše mysl a tělo zamořeny toxiny.

Celý článek...

Reed skoreHráč, který má spoustu příznivců, avšak ještě možná větší počet odpůrců, vyčítajících mu jeho chování. Ať už však na tohoto Američana budeme pohlížet jakkoliv, jedno mu upřít nelze. Herní mistrovství. Ostatně jak jinak by vybojoval titul z Augusty nebo se stal jedním z podstatných článků rydercupového týmu svých barev. Proto v jeho radách jistě najdete něco, co pomůže i vaší hře.

Celý článek...

KoronDnes tolik skloňované viry, bakterie, ale i kvasinky či další mikroorganismy nás provázejí odjakživa a každému musí být jasné, že budou našimi souputníky navždy. To, že je okem nevidíme, neznamená, že s námi nejsou. Ba naopak, velmi často s námi komunikují a dávají nám najevo, jaký životní styl provozujeme. Teď k nim navíc přibyl nováček, koronavirus.

Celý článek...

Eddie PepDvojnásobný vítěz turnajů EPGA Tour Eddie Pepperell zažil svou nejúspěšnější sezonu před dvěma roky, kdy vybojoval oba zmiňované tituly. Třebaže na další výhru zatím čeká, určitě vám jeho rady z oblasti strategie či tréninku dobře poslouží.

Celý článek...

Kasina PolreichNevím, jaký bude svět po odeznění pandemie COVID-19. Každopádně, pokud se týká světa a chování lidí před pandemií, zaujala mě diagnóza šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, která byla přesnější než bláboly všech politologů a mentálních koučů. V rozhovoru pro denik.cz Pohlreich řekl: „Současný svět byl hrozně vyhajpovaný. Ke všemu se přistupuje pozitivně, je móda být pozitivní. Lidi si na všechno vytvořili pozitivní vidění a přístup a ztratili kontury normálu. A když se něco stane, je z toho obrovský problém. Jsme pod hrozným tlakem médií a – jak jsme u všeho, ztratili jsme schopnost řešit, co je opravdu důležitý."

Celý článek...

Strana 5 z 41

5

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...