Jak hrát golf

Lewis skolaDnešní golfisté nic neponechávají náhodě. Jejich tělo pracuje jako perfektně připravený stroj, který umí náležitě využít. Hnacím motorem švihu je střed těla. Umíte-li jej správně využít, dokážete atakovat i třísetyardovou hranici, třebaže se nepyšníte učebnicovým švihem. Tom Lewis vám poradí, jak sladit pohyb rukou, paží i hole v reakci na trup, abyste dosáhli potřebné délky, aniž byste ztratili přesnost.

Celý článek...

trislovinyTřísloviny, sekundární metabolity rostlin, máme v povědomí převážně díky vínu, čaji, kávě, kakau či ovoci. Jistě jste se už s touto svíravou chutí setkali. Podívejme se, čím vším nás mohou obohatit. A nemějte obavy, že by článek vyzněl příliš trpce, nebudu se pouštět do hlubin vědních oborů a popisovat složité chemické procesy.

Celý článek...

Tiger radyV Torrey Pines jsem hodně bojoval s drajvrem, přesto se mi dařilo udržovat slušná čísla. Golfista není imunní vůči chybám, a tak se může stát, že přijdete na odpaliště a doslova se děsíte své rány, neboť netušíte, kam míč poletí. Vlevo, vpravo, ale rozhodně ne na fervej... Co s tím?

Celý článek...

PrincipyV čem se liší šampion od ostatních sportovců? Hledání rozdílů v danostech, jako je talent, fyzické schopnosti nebo jejich intelekt, jsou jen jedna část vlastností, které dělají šampiona šampionem. To, co je skutečně odlišuje od jiných sportovců, je jejich myšlení! Jednou z klíčových schopností šampionů je, jak dokáží reagovat na nepříznivé situace. Když se do takových situací dostanou, a oni s tím již počítají, mají schopnost se s nimi vypořádat a zůstat koncentrovaní. Dokáží dokonce zvrátit situaci ve svůj prospěch. Jak to dělají? Připravují se na ně, trénují je!

Celý článek...

Thomas FWJsou hráči jako Phil Mickelson nebo Justin Thomas, kteří jsou přirozeně agresivní a na hřišti útočí. Zkrotit vášeň a podřídit vše vítězství tak v jejich případě nebývá snadné. Je však třeba přirozený instinkt potlačovat? Odpověď vám může dát Justin Thomas.

Celý článek...

Lowry instrDnes už si ani nedovedeme představit, že by nás komentátor při sledování předních profesionálů neseznámil s tím, jak daleko dokáží poslat své drajvy nebo jak snadno dohrají na green pětiparu druhou ranou. I já mám rád pořádný odpal, ale stejnou satisfakci zažívám i při dokonalé přihrávce. Pokud byste mě postavili před volbu, zda posadit 300metrový drajv doprostřed ferveje, nebo zahrát povedený chip, po němž míček měkce dosedne na green a dojede k jamce, zvolím si vždycky druhou možnost. Není úžasnější rána než parádní záchrana v pravou chvíli. Jako mladý jsem strávil hodiny tréninkem ran z okolí greenu, ukážu vám proto tři údery, které je dobré zvládnout.

Celý článek...

Strana 5 z 54

5

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...