Jak hrát golf

OdtazeniZačátek golfového švihu neboli odtažení (takeaway) podobně jako postoj určuje, jak efektivní bude váš švih. Navíc je to jedna z mála věcí, nad kterou můžete mít během každého švihu plnou kontrolu. Jak zvládnout toto kouzelné odtažení? Je to jednoduché. Písmeno „y", které je tvořeno pažemi a holí, beze změny tvaru otočíte v ramenou. Plynule otáčejte rameny, dokud nebude hlava hole na úrovni kolen. Důležitou součástí odtažení je plynulý přenos váhy. Stejně jako se pohybuje hůl, tak se přenáší váha. Pomalu totiž nabíjíte energii do vašeho nápřahu, abyste ji později mohli vypustit při švihu a předat míčku.

Celý článek...

Lefty prihraJak si počínat v situacích vyžadujících obezřetný chip nebo pitch? Nabídnu vám tři řešení, avšak buďte si vědomi toho, že kolikrát už půjde pouze o to zmírnit následky předchozí škody.

Celý článek...

jogaVstupte do nového roku jako noví. Připravili jsme si pro vás malou jógovou sestavičku, která je skvělá nejen pro zlepšení nálady, ale i pro větší ohebnost a dokonalejší kondici. Zahřejte se zdravě. Postupujte dle následujících šesti bodů.

Celý článek...

koucinkJak jste na tom s mentální připraveností vy? Zvládáte tlak a umíte v situacích pod tlakem podávat nejlepší výkony? Dokážete z něho vytěžit to nejlepší, nebo vám naopak působí problémy? Chcete se dostat před své soupeře? Využijte pět kroků pro získání větší mentální síly.

Celý článek...

1 QuirosKdyž se Alvaro Quirós v roce 2007 poprvé objevil na EPGA Tour jako její řádný člen, hned z toho byl titul. Už tehdy zaujal svými dlouhými odpaly. I díky nim v dalších čtyřech sezonách dokázal přidal alespoň po jedné výhře, takže jich má aktuálně na kontě sedm. Třebaže v posledních letech zaznamenal ústup z čelních pozic, stále patří mezi největší paliče. Dozajista vám tak jeho rady, jak si na týčku počínat, přijdou vhod.

Celý článek...

DustinNe z každého se stane podobný bombarďák, jakým jsem já, nicméně věřte, že téměř každý hráč je schopný svůj drajv o nějaké metry prodloužit. Poradím vám, co pro to můžete udělat. Na hřišti Kapalua Plantation Course jsem to na čtyřparové dvanáctce poslal skoro 400 metrů. Pro dlouhé odpaly mám zkrátka dobré předpoklady. Vy buďte ve svých přáních realističtí. Drtivá většina z vás na podobnou metu nikdy nedosáhne, můžete však míček lépe zasahovat a díky tomu jej odpálit dál. Pamatujte si však, že nejen délka, ale také přesnost hraje důležitou roli.

Celý článek...

Strana 6 z 54

6

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...