Jak hrát golf

KasChcete si více užít golf a u toho se současně zlepšovat? Že tahle kombinace není možná? Ale je! Stačí jen zapomenout motivační citáty, nečíst články mentálních koučů a lépe poznat vlastní schopnosti a slabiny. Nechtít nemožné a co nejlépe využít to, co opravdu dokážeme. Nepřítelem dobrého výsledku totiž často bývá nereálný sen o dokonalosti.

Celý článek...

ThoU ran železem do greenu ze vzdálenosti do 100 metrů a od 100 do 150 metrů je důležité soustředit se na dráhu hole a rovinu švihu. Zaměřím se proto na několik klíčových bodů, na které byste si měli dát pozor.

Celý článek...

RelZ nového roku je již trochu ukrojeno a je zřejmé, zda ti, co si něco předsevzali, kráčí i nadále po cestě svého záměru, nebo z ní sešli. Ať tak či onak, na bilancování je ještě brzy. Nicméně, patrně se nebudu příliš mýlit, když řeknu, že všichni toužíme po šťastném životě plném zdraví, a i když máme kolem sebe řadu návodů, včetně našeho letitého setkávání v tomto časopise, ne vždy si něco z těch pouček začleníme do svého života, protože měnit životní styl či stravování nemusí být snadné. Upustit od hluboce zakořeněných zvyků nejde lusknutím prstů. Ale pro své zdraví lze udělat hodně, a přitom stačí udělat jen něco málo navíc.

Celý článek...

CaptZimní období nabízí ideální příležitost pro zlepšení krátké hry, především patování. Revoluční systém CAPTO 2gen představuje novinku pro diagnostiku patování. Popisovaný přístroj využívá nejmodernější technologie a vyhodnocuje tak v řádech milisekund techniku patovacího pohybu.

Celý článek...

bank IIPřes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem jsme se dostali ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů.

Celý článek...

IMG 4454Přes patování, chip, pitch, rotaci a rány hybridem se dostáváme k poslední lekci, a to ke hře z písku. Ta bývá postrachem hráčů, ale věřím, že budete-li se držet mých rad, poradíte si i s nástrahami bankrů. Konkrétně se zaměříme na rány z bankrů v okolí greenů. Holí určenou pro tyto rány je sand wedge, obvykle označovaná jako SW či S. V případě začátečníků bývá součástí standardního setu. Pokud tomu tak není, poohlédněte se po wedžích s loftem mezi 52° až 56°.

Celý článek...

MunŘada hráčů má za to, že pokud jejich rána skončí ve fervejovém bankru, je na problémy a vyšší skóre zaděláno. Nicméně, nemusí tomu tak být. A to ani v případě, že váš míček leží u hrany, ze svahu nebo přímo uprostřed překážky. S několika drobnými úpravami vyváznete i z této „paseky" a stále si uchováte naději na slušné číslo. Dám vám pár tipů, jak si v některých typických případech počínat.

Celý článek...

hyb micDlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to. PO vysvětlení základního postoje se posuneme k pozici míčku a celému pohybu.

Celý článek...

Vyuziti hybriduHybridy jsou velmi univerzální hole, ideální v případě, že si nerozumíte s dlouhými železy. Mohou tak sloužit jako náhrada za železo č. 5, což ocení zejména mnohé ženy, které pětku železo v bagu často opomíjejí. Hybridy se ovšem v poslední době stále častěji objevují i v bagu profesionálů, mimo jiné i pro širokou variabilitu použití. Dlouhé hole sice v hráčích vzbuzují určité obavy a jsou obtížnější na zvládnutí než třeba železo sedmička, se kterou se obvykle začíná, nicméně překonejte ostych. Hybrid je hůl, jež díky své hmotnosti pracuje téměř sama. Jen musíte vědět, jak na to.

Celý článek...

IMG 4455Jak už víte z minula, pitch je další varianta přihrávky, uplatňovaná ze vzdáleností od 15 do 50 metrů. Ve srovnání s chipem jde o ránu s vyšší trajektorií. Potřebujete-li v cestě na green překonat překážku, představuje pitch prakticky jediné možné řešení. Obvykle se hraje tzv. pitching wedží (PW), případně lze použít jinou wedge z bagu (50°–64°). Jakmile si úder osvojíte, zkuste hole střídat nebo zkracujte úchop, díky tomu získáte jistotu při hře ze všech možných vzdáleností. Vyzkoušejte si rovněž hru z různých míst, sami uvidíte, jak odlišná je třeba rána z husté vyšší trávy, do níž se míč zaboří, ve srovnání s případem, kdy míč leží na krátce střižené ploše.

Celý článek...

Strana 4 z 46

4

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...