Jak hrát golf

Bjorn drajvOsmačtyřicetiletý Dán už sice neatakuje čelní příčky nejprestižnějších golfových turnajů, nepatří ani mezi nejdelší hráče na okruhu, přesto vám poradí, jak si na odpališti počínat, abyste z drajvru vytěžili maximum. Ostatně rady patnáctinásobného vítěze na EPGA Tour, někdejšího člena desítky nejlepších hráčů světa či úspěšného rydercupového kapitána určitě nejsou od věci.

Celý článek...

NadhledDnes nezamíříme do ringu, abychom se tam učili přijímat fyzické či ilustrativní rány života. Zahledíme se na pátý, poslední a neméně důležitý pilíř psychologie golfu: s nadhledem přijmout to, jak dopadl právě odehraný úder.

Celý článek...

OvladaniMnohé činy a rozhodnutí, kterých později litujeme, mají společného jmenovatele. Je jím snížená schopnost v kritické chvíli „řídit" sám sebe, lépe se ovládat. Odborně se tomu říká snížená schopnost sebekontroly. Zkuste se zamyslet, jaké by to bylo, kdybyste se v určité situaci, kterou jste již prožili, zachovali jinak. Vzpomeňte si, co jste řešili a jak jste na to reagovali.

Celý článek...

LusteninyTo, že je něco titěrné, ještě neznamená, že by to na nás nemělo vliv. Tentokrát bude řeč o velmi zajímavých společnících člověka, o které se až tak moc nezajímáme, nicméně i přes své rozměry zaujímají v rámci lidského těla obrovské místo, a to doslova. Řeč bude o mikrobiomu.

Celý článek...

CilZamířit a vystřelit na cíl, to je oč v golfu běží. A správně se trefit. Ale jak a kam? Otázka, která hned nato napadne každého golfistu. Než se budeme tomuto tématu v našem pětidílném pojednání věnovat podrobněji, připomínám, že volba cíle je čtvrtým pilířem psychologie golfu. Na to, jak ideálně určit destinaci pro golfový míček, se zkusíme podívat z různých pohledů. Ukážeme si, jak správně cíl zvolit, jak na něj zamířit a jak s cílovým prostorem pracovat během přípravy na úder.

Celý článek...

RitualV našem pětidílném pojednání o pěti pilířích golfové psychologie se dostáváme k pilíři třetímu, kterým je úderový rituál. A protože se jedná o klíčový pilíř pro stavbu golfové hry, věnujme úvodem trochu času objasnění pojmu.

Celý článek...

HlavaBolesti hlavy, vnitřní neklid, stažený žaludek, bušení srdce, pocit úzkosti, bolesti zad... Nepříjemné příznaky, které mají negativní vliv na náš zdravotní stav. Spouštějí nemoci a ničí naše sny.

Celý článek...

Vyziva lustTak, jak je každý člověk odlišný, liší se i jeho modus operandi, co se nakupování potravin týče. Někdo nakupuje podle akčních nabídek, další má za to, že nejvyšší cena nabízí i nejlepší produkt. Jeden jen bio, druhému je bio k smíchu. Jsou mezi námi i důslední čtenáři malých písmenek, stejně jako milovníci lákavých obalů, aniž by je zajímalo více. Ať tak či onak, člověk musí neustále spoléhat sám na sebe a stejně jako vždycky být neustále ve střehu.

Celý článek...

Pepperell wedgeEddie už nastřádal tři profesionální vítězství, z toho dvě na European Tour. Určitě je tak mužem na svém místě, má-li se s vámi podělit o některé z tipů, které mohou pomoci zlepšit vaši hru, respektive ubrat pár ran z vašeho skóre. Wedge patří k velmi univerzálním holím s všestranným použitím. Pojďme se proto podívat na některé z úderů a jak si s nimi poradit. Koneckonců jde o tu část hry, která vám pomůže ušetřit nejvíce ran.

Celý článek...

Rory insJsem přesvědčený, že kvalitní hra vychází z dobrých základů. Od ferveje po green vám proto odhalím pár jednoduchých věcí, na které je dobré klást důraz. Nejde o nic složitého, a tak mé rady snad pomohou každému.

Celý článek...

Strana 10 z 42

10

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...