Slapy10Malebné hřiště posazené nad Slapskou přehradou, s neopakovatelnými výhledy na vodní hladinu stejně jako na vlnící se okolní kopce má stále více příznivců. Hráči se sem rádi a hojně vracejí. O tom asi nejlépe svědčí fakt, že se Slapy pravidelně umisťují mezi TOP 10 hřišti z celé republiky v rámci ankety Golfový areál roku.

Nejinak tomu bylo i v roce 2014! Hráči zde oceňují široké ferveje na straně jedné a modelované, ne úplně jednoduché, ovšem vždy kvalitní greeny na straně druhé. Hřiště návštěvníkům nedělá „naschvály" v podobě nesmyslných herních prvků či překážek, je dobře čitelné a nabízí zajímavý zážitek ze hry jak nižším, tak i vyšším HCP. Dokonce i pověstná závěrečná jamka číslo 18 se stává oblíbenou výzvou!
To si na Slapech ověřili například na loňském říjnovém turnaji cross country, kdy tato jamka nebyla zařazena do hry, a hráčům to očividně chybělo – všichni bez výjimky si cestou ze hřiště po odehrání devíti jamek kris-kros neodpustili zahrát si osmnáctku jako bonus.

Změny se osvědčily
Právě závěrečná jamka, ale také jamky č. 10, 15 a 17 doznaly na začátku loňského roku několika změn. Desítka dostala svá ženská odpaliště před biokoridorem, čímž se hra z dámských i pánských odpališť na této jamce zrovnoprávnila. Patnáctka a sedmnáctka se lehce (v řádech několika metrů) zkrátily pro mistry, a to z důvodu bezpečnosti hry – obě jamky se hrály přes veřejnou cestu, což nyní odpadlo. A je to jen ku prospěchu!
Osmnáctka získala zcela nové žluté odpaliště, bílá a žlutá jsou zde nyní blíž k ferveji, takže se celkově délka rány přes biokoridor zkrátila. „Po několika měsících provozu se ukázalo, že provést úpravy bylo správné rozhodnutí. Hráči je chválí a kvitují," potvrdila manažerka hřiště Pavla Charvátová.

Slapy-CPCenová politika
Další podstatnou změnou bylo nastavení cen hry i členství v klubu na Slapech. Hrací poplatky nepřesahovaly v žádném dni ani čase v týdnu 1 000 Kč. A to ani v těch nejexponovanějších hracích časech. V cenové nabídce si mohl každý vybrat právě ten den a časové pásmo, které mu cenově nejvíce vyhovovalo. Speciální ceny pak mají na Slapech senioři (hra v týdnu za 400 Kč) a junioři (hra v týdnu za 200 Kč). I dospělý hráč si ale může najít čas, kdy hraje 18 jamek za 400 korun.
„V tomto případě se ukázalo, že nastavení cen je zcela správné. Cena odpovídá kvalitou srovnatelným hřištím v Německu a Rakousku (fee plus minus 40 euro). Narostl nám počet hráčů, a to nejen v segmentu dětí a seniorů, ale v celkových číslech vidíme nárůst také u počtu hrajících žen, a to je podle mě velký úspěch," doplňuje Pavla Charvátová.

Druhou velkou změnou v nastavení cen bylo nacenění celoživotního členství. Na Slapech nabízí pouze členství celoživotní, a to ve dvou variantách – typ Standard s ročním hracím poplatkem 10 000 Kč a typ Benefit s ročním hracím poplatkem v ceně 15 000 Kč. V nabídce je ještě celoživotní členství Junior s ročním hracím poplatkem 5 000 Kč (platné do 18 let věku dítěte), všechny tyto typy členství mají nulový vstupní poplatek.
„Roční členství v klubu bylo vyřazeno z nabídky, protože je to v současnosti již silně devalvovaný produkt, který je předmětem spekulací, a golfistovi nepřináší herní výhody. Když jsme tuto novou cenovou politiku před rokem zveřejnili, byli jsme z různých stran napadáni, že provádíme dumping trhu. Výsledky však ukázaly, že celoročně dosažená průměrná cena fee se pohybuje nad hranicí 700 Kč, což je v poměru k nákladům důležité pro udržení kvality služeb. Naše cenová politika je pobídkou pro všechny lidi, kterým se golf líbí, a zatím se domnívali, že je to příliš nákladný sport. V tomto kontextu budeme pokračovat i v projektu „Bavte se golfem" (více na www.bavtesegolfem.cz a nebo na stránkách Golf Slapy), který u nás absolvovalo již 180 zájemců a jsou nyní s kartou AMGH rekreačními golfisty bez závazků," vysvětlila slapská manažerka.

Podle ní se revoluční krok v podobě nastavení ceny celoživotního členství osvědčil, a proto se rozhodli nabídku prodloužit na rok 2015. Letos je ovšem v nabídce omezený počet klubových členství. „Naši celoživotní členové dnes hrají za průměrnou cenu 300 Kč za osmnáctku." Ceny pro rok 2015 zůstávají nastaveny stejně a nemění se ani ceník členství. O cenách podrobně na www.golfslapy.cz – sekce Ceník nebo Členství.

A co hřiště a změny pro rok 2015?
Hrát se bude, dokud počasí dovolí. A bude-li příznivá zima, klidně bude možné hrát nepřetržitě. „Na jaře nás čeká na druhé devítce ještě drobná výsadba nových stromků, před klubovnou vzniká nová tréninková plocha a změny se dotknou i úpravy povrchu parkoviště pod budovou. Pracovat se bude samozřejmě na drobných úpravách hřiště, budeme opravovat a ladit cestičky, pracovat na periferii hřiště atd. Ohledně cest a parkoviště jsme ovšem vázáni rozhodnutím odboru životního prostředí," vypočítává zásadní změny Pavla Charvátová.
Areál se podle jejích slov nachází v oblasti přírodní rezervace Hrdlička, a proto nelze používat standardní materiály pro zpevněné plochy a budovat je. „V areálu můžeme používat pouze kamenivo, vytvářet mlatové cesty a štěrková stání."

Víc ale slapská manažerka prozradit nechce, nějaká překvapení musí zůstat i pro samotné hráče, kteří si v letošním roce opět přijedou na Slapy zahrát. Jak vidno, ani v novém roce zde nehodlají usnout na vavřínech a usilovně pracují na zkvalitnění služeb. A to je ta nejlepší zpráva pro všechny golfisty!

Převzato z časopisu GOLF 12/2014
Text a foto: Pavla Charvátová

Slapy-logoGOLF PARK SLAPY SV: JAN
Adresa: Golf Park Slapy sv. Jan, Slapy 413, Slapy nad Vltavou, 252 08
Tel.: +420 773 161 742
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.golfslapy.cz
GPS: 49°48'18,25" N | 14°24'26,25" E
Rok otevření: 2010
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 5 712 (bílá) | 5 277 (žlutá) | 4 934 (modrá) | 4 522 (červená)
Green fee: 200–850 Kč (po–pá) | 200–950 Kč (so–ne)
Služby: driving range | chip & putt | výuka golfu | klubovna | wellness | restaurace
Akceptace voucherů 1=2: pondělí

 

Slapy-650


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...