Slapy detiV neděli 4. listopadu byl v budově Erpet Golf centra v Praze předán klubům, které pracují s mládeží a malými golfisty, dar „Nadace Hanuše Goldscheidera pro český golf" – konkrétně každý klub dostal dvě sady zbrusu nových holí pro malé děti a juniory.
Mezi obdarovanými byl i Golf Club Slapy sv. Jan, který by tímto za dar rád poděkoval. „Oba dětské sety golfových holí Tour Eagle pro děti ve věku 5 až 8 a 9 až 12 let využijeme nejen pro naše juniory v týmu, ale také při pravidelných návštěvách místní MŠ a ZŠ Slapy u nás na golfu," sdělila manažerka resortu Pavla Charvátová.

Děti ze všech tříd, dokonce i z mateřinky, chodí pravidelně na jaře a na podzim na několik hodin tělocviku na golf, aby se tak nejen teoreticky, ale zejména prakticky seznámily s tímto krásným sportem. Trenéři a vedení klubu pro ně připravuje komponované hodiny na golfu, trénink na driving range a dalších tréninkových plochách pro nácvik krátké hry kombinovaný s výlety do historie golfu a do zeměpisu. Děti se tak při návštěvě golfového resortu nenuceně učí golfovým dovednostem a také si mohou v praxi osvojit pravidla golfové etiky i slušného fair play chování.

„Dosud jsme dětem mohli půjčit jen použité hole a bagy, teď pro ně máme dva krásné nové, plně vybavené sety. Je to pro ně docela velká motivace, při tréninkových hodinách třeba soutěží, kdo nejlépe patuje nebo čipuje, a ten nejlepší si pak za odměnu půjčí nový bag a zkouší s ním hru na akademii nebo na hřišti. Divili byste se, jak se i ty děti, které na golf nechodí pravidelně, snaží a chtějí vyhrát, aby si pak mohly vyzkoušet, jaké to je pohybovat se po hřišti jako opravdový golfista s bagem na zádech, ne jen se dvěma holemi na tréninkových plochách," zdejší manažerka, jež hodiny tělocviku na golfu také spolu s trenéry pravidelně vede.

Pokud vám aktivita Nadace není cizí a chcete se o ní dozvědět více, hledejte zde: www.nhg.cz. Dále přikládáme číslo jejího transparentního účtu u Raifeisenbank a.s. vedeného pod č. 4441188/5500, na kterém se každý může nejen přesvědčit o stavu finančních prostředků a jejich využití, ale na který můžete i přispět. Heslem Nadace je: 100 Kč jsou peníze, které Nadaci mohou pomoci.

Text a foto: Pavla Charvátová


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...