Pyesly-skolaPoslední březnovou sobotu odstartoval na Loretě projekt „Golf pro Pyšeláky." Nejedná se o klasický den otevřených dveří, ale o dlouhodobou aktivitu (plánovanou v horizontu tří až pěti let). V rámci projektu mohou všichni golfem nepolíbení obyvatelé Pyšel a přilehlých obcí chodit na pravidelné bezplatné sobotní skupinové tréninky.
Neinvestujeme tedy do rozvoje golfisty jednorázově, nýbrž chceme zájemce dovést až do stádia, kdy budou schopni hrát samostatně na hřišti a stanou se členy klubu. Teprve až poté je zanecháme jejich golfovému osudu.

V rámci prvního tréninku si dnes všech sedmdesát účastníků vyzkoušelo různé herní dovednosti a zasoutěžili si. Na závěr se jako diváci přidali k flightu složenému z našich trenérů a dvou náhodných hráčů a s nimi absolvovali jednu jamku s komentářem ke každé herní situaci a ke každé ráně. Osobně jsem již za posledních dvacet let zažil mnoho dnů otevřených dveří, ale tento se svým způsobem vymykal. Naprostá většina zúčastněných se přihlásila na další trénink, někteří si šli ještě zatrénovat sami.

Věřím, že se tedy nejednalo do osamocený výkřik do tmy, ale o začátek efektivního programu pro rozvoj golfu ve velmi úzce zacílené lokalitě do 5km od hřiště. Naším cílem je přivést ke golfu (k získání hendikepu) 60 nových golfistů ročně a během pěti let rozšířit stávající místní komunitu až o 300 nových hráčů. Cíl je to nepochybně ambiciózní, ale již dnes máme přes osmdesát registrovaných zájemců, se kterými pravidelně komunikujeme a ze kterých většina dorazila na dnešní akci.

Plánovaným benefitem akce není jen samotný rozvoj golfu, ale také to, aby se golf stal zcela běžným sportem v dané lokalitě. To nám následně pomůže v jednání a spolupráci s místními školami, mateřskými školami a místní samosprávou. Zkrátka aktivně pracujeme na tom, aby se lidé v Pyšelích za pár let ve frontě u řezníka domlouvali, kdy si spolu půjdou o víkendu zahrát.

V následujícím odkazu najdete více o projektu, navazující nabídky pro zájemce i fotky z prvního tréninku. Do dvou dnů bude sestříhané video z akce.

http://loretagolf.cz/trenink/pro-pyselaky/

Zdroj: TZ


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...