GSUKUž vloni ukázala Golfová společnost Újezd nad Lesy & Klánovice (GSUK), že její členové rozhodně mají rádi svižné tempo hry, když v rámci Běhu pro Paraple vytvořili rekord v běhu na 100m s golfovým bagem a vozíkem. Letos, v neděli 22.června na hřišti GC Harrachov, opět předvedli, že golf rozhodně je náročným sportem a že při něm jde o rány, body, ale i vteřiny...
Kdo zná harrachovské hřiště, ocení výkon dvojnásob. Kdo neví, o čem je řeč, musí si představit sklon fervejí (dolů a vzhůru) odpovídající černé sjezdovce ve Svatém Petru, greeny o průměru 10m a naprosto všude kolem stoleté smrky!

Jedenáct dam a pánů „prohnalo" štafetovým způsobem (JEDEN!) míček z prvního týčka do deváté jamky, při respektování Pravidel golfu v neuvěřitelném čase necelých deseti minut. Všichni se do hry zapojili hned několikrát, počet účastníků vyžadoval dokonalé načasování „přeběhů" mezi odpališti, fervejemi a greeny. Mezi greeny a odpališti byl míč přemísťován zkušeným sprinterem nebo jím hrán přesnými údery holí. Počet úderů nebyl podstatný (a ani registrovatelný , odhad kolem 4 až 5 na jamku, tedy kolem 45), míč musel být hrán v klidu a dohrán bez praporkové tyče v jamce.
Rekordní pokus byl vyvrcholením víkendového Mistrovství GSUK v jamkové hře a měl charitativní účel - byl věnován Centru Paraple, na jehož účet putuje částka 3.000 Kč za nákup triček.
Pokud jste fyzicky zdatní a hledáte skvělé hřiště pro dokonalou klubovou akci, jeďte do Harrachova! A když budete hledat skvělé bydlení a restauraci, určitě využijte služeb Hotýlku U Hraběte Harracha! Oběma děkujeme za podporu této sportovně - benefiční akce!

Text a foto: GSUK, Milan Hrouda


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...