CalmelsFinálové kolo turnaje D+D REAL Czech Challenge Open 2013 bylo skvělým vyvrcholením druhého ročníku. Padl rekord hřiště, diváci byli svědky hole-in-one a z vítězství se radoval francouzský hráč.

Dvojice českých hráčů, která po odstoupení Lukáše Tintěry v turnaji zůstala, bojovala o co nejlepší umístění. Opět to bylo v ideálních podmínkách – bez větru a za nádherného počasí. Shodou okolností šli Ondřej Lieser a Stanislav Matuš ve společném flightu, a tak se mohli vzájemně hecovat. „Jsme na sebe zvyklí – hrajeme spolu hodně často," říkal Stanislav Matuš. „I když dnes jsme se každý soustředili na svou hru a moc jsme toho mezi sebou nenamluvili."

Hodně nazlobený přišel zpátky do klubovny Ondřej Lieser. „Na domácím hřišti bych měl podat mnohem lepší výkon," zpytoval svědomí. „Hrál jsem dobře, ale skóre tomu nějak neodpovídalo. Měl jsem problémy především s kontrolou vzdálenosti – a to byl kámen úrazu."

Lieser skončil nakonec jako nejlepší z Čechů na děleném 30. místě, když na poslední jamce smolně zapsal bogey. Jeho výsledek byl -8 (69-70-71-70). Stanislav Matuš naopak na posledních třech jamkách dokázal zahrát dvě birdie a dostal se na -6. Po výkonech 70-68-72-72 obsadil dělené 43. místo.

Souboj o vítězství byl nesmírně dramatický. Lídr třetího kola Adam Gee dokázal v ideálních podmínkách na hřišti Golf&Spa Kunětická Hora zahrát pouze dvě birdie, což na dotírající konkurenci nestačilo. Ze zadních řad totiž zaútočil Francouz Francois Calmels, který zahrál ve finálovém kole 11 biridie! Přidal k tomu sice i řadu bogey, ale i tak byl výsledek -7 (65) výtečný. Navlas stejné skóre totiž zahrál i v sobotu, a tak se nakonec z vítězství radoval právě on.
„Nebylo to vůbec tak jednoduché, jak to vypadalo," říkal šťastný vítěz. „Zahrál jsem sice hodně birdie – asi to byl můj rekord – ale na druhou stranu i ostatní hráli velmi dobře. Proto jsem se musel soustředit na každou ránu – a nakonec to vyšlo. Jsem moc šťastný."

Francois Calmels si připsal druhé vítězství na European Challenge Tour v letošní sezoně a má našlápnuto na European PGA Tour. „Mým cílem je skončit mezi nejlepší desítkou na Challenge Tour," odhaloval své plány Francouz, pro kterého to byl již třetí start v České republice. „A mohu se teď pochlubit své přítelkyni Jade Schaefferové, která tady v Praze před dvěma lety také vyhrála na turnaji."

Na děleném druhém místě skončili pak tři Angličané, Adam Gee, Sam Walker a Robert Dinwiddie (všichni -19).

Turnaj ozdobil pokořením rekordu hřiště vedoucí muž Challenge Tour Money List – Brooks Koepka, který zahrál 62 ran! Spokojený odjíždí také Ital Nicolo Ravano, který na 17. jamce zahrál hole-in-one a odváží si domů automobil!

Finálové kolo bylo nádherným vyvrcholením skvělého turnaje, který se musel líbit. Přinesl dramatické okamžiky, skvělé rekordy a nakonec vítěze, který bude aspirovat na účast v European PGA Tour v následujícím roce.

Text: PR, Golf Media, foto: Ota Mrákota


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...