Korenec rekordUž potřetí se na Kořenci sešli milovníci golfových extrémů k pokusu o překonání rekordu v nepřetržité golfové hře. První ročník byl sólem jednoho muže, Vlastimila Štefla, který vydržel na hřišti přes 30 hodin. Loni přilákala akce řadu dobře připravených hráčů – šest z nich vydrželo hrát neuvěřitelných 52 hodin! Pak byl pokus přerušen a vítěz vylosován.

Letos byla zpřísněna pravidla s cílem, aby se až do konce hrál kvalitní golf a výkon nebyl jen o vytrvalé chůzi, kdy samotný golf už trpí. 22 borců a jedna statečná žena se vydali na kořenecké ferveje v sobotu v 9 hodin. 24 hodin se hrálo na rány, pak šestice nejvytrvalejších začala hrát na stableford: limitem bylo 25 stablefordových bodů na osmnáctku.

Ale postupně: během soboty proběhla dvě kola po osmnácti jamkách s limitem pět hodin na kolo, vždy jen s malou přestávkou, kterou rozhodčí přísně kontrolovali. Pak se den nachýlil a pokračovalo se na šesti jamkách, jejichž ferveje byly vyznačeny luminiscenčními tyčinkami. Osvětlení dosti sporé, ale hráči už stejně znali hřiště takřka poslepu, takže výkony se proti dennímu světlu zhoršily jen mírně.

Noc byla teplá, podle vyjádření místních jedna z nejteplejších, jakou kdy na Kořenci zažili. Hráči si po šesti jamkách, na něž měli limit 1 h40 minut, směli šest minut odpočinout: to je tak sotva na rychlou polévku a už zase spěchali do akce. Přibližně o půlnoci přišel ze tmy manažer resortu Štefl a povídá: „Kdyby se někomu nezdálo zavlažování greenů, tak je to plánované, osvěžující a trvá to jen pět minut." Brzo nato přišel značně mokrý flajt, který se do zavlažovacího intervalu trefil hned na třech greenech...

No hráčích se kupodivu nijak zvlášť neprojevovala únava, až do ranních hodin šli všichni křepce, ale svítání znamenalo zlom: zase se začalo hrát celé hřiště a většina borců se rozhodla po 24 hodinách skončit. V devět se uzavřela hlavní soutěž, v ní zvítězil hráč s nejnižším celkovým průměrem ran na jamku: stal se jím Vlastimil Štefl po 24 hodin trvajícím vyrovnaném souboji s Tomášem Vrbickým. Každý z účastníků dostal diplom s vyznačením celkového počtu uhraných jamek, ran a počtu kroků – ty byly měřeny krokoměrem, který měl každý po celou dobu u sebe.

Šest statečných pokračovalo dál. To už se hrálo na stableford, bylo potřeba uhrát 25 „stejblů", ale hráčům to kupodivu nedělalo větší potíže. Možná to zní cynicky, ale už to měli nachozené... Pak drobné potíže zredukovaly pole na tři statečné. Zůstal nejstarší účastník, prezident klubu Antonín Jízdný, Tomáš Bank a zmíněná jediná žena ve startovní listině Blanka Rybářová. Ti udrželi vyrovnanou hru po dalších jedenáct hodin! Nezastavil je ani déšť, až večerní bouřka učinila turnaji konec. Turnaj má tedy tři vítěze – supervytrvalce, ale vítězi se stali všichni, kdo dokázali hrát pro normálního smrtelníka nepředstavitelných 24 hodin.


Text a foto: Ivo Doušek


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...