Klanovice klubovnaV pražských Klánovicích se před Vánoci změnila dosavadní koalice, skončilo v ní sdružení Spolu PRO Klánovice. Starostou zůstal Petr Soukup (ODS), nově v radě usednou také zástupci TOP 09 a ČSSD. ČTK to řekl místní zastupitel Giuseppe Maiello (SZ). "Důvodem rozšíření rady městské části o představitele TOP 09 a ČSSD byla snaha maximalizovat vazbu mezi městskou částí a magistrátem hlavního města Prahy hlavně ohledně otázky Klánovického lesa," uvedl Maiello.

Golfisté v Klánovickém lese dlouhodobě usilují o výstavbu golfového hřiště. Proti tomu je ale část místních. Na pražském magistrátu se nyní připravuje změna územního plánu, která by výstavbu hřiště znemožnila. V současnosti je část lesa v územním plánu určena pro oddech a rekreaci, může tam tudíž být i golfové hřiště. Po úpravě by tyto pozemky byly v územním plánu určeny jako les.

O výstavbu golfového hřiště usiluje soukromý investor Forest Golf Club Klánovice. Projekt počítá s výstavbou devítijamkového hřiště, které by i s přilehlými stavbami zahrnovalo plochu zhruba 12,87 hektaru.

Obyvatelům vadí plánované kácení stromů. V minulosti kvůli tomu vypsali i referendum, v němž většina hřiště odmítla. Golfisté už v 90. letech získali v Klánovicích povolení na osmnáctijamkové hřiště, kvůli nedostatku peněz ale nebylo vybudováno.

Zdroj: ČTK, foto: archiv


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...