GSUK ilustraceAsi každému připadá zcela marný den, kdy drajvy končí neomylně ztraceny v rafech či v autu, nebo když metrové paty marně hledají jamku... Jenže v tu samou chvíli, někde jinde, někdo jiný, potřebuje podat boty z police, zvednout telefon ležící na zemi nebo, nedej bože, sám v bezvědomí leží na zemi. V tu chvíli jsou golfové problémy opravdu směšné. Navíc s golfovými potížemi pomohou kamarádi nebo profesionál, ale v druhém případě může být jediným pomocníkem asistenční pes. Jeho výcvik je nesmírně časově a finančně náročný a šanci využít takovou pomoc zdaleka nemá každý, kdo ji potřebuje.

I proto svou další benefici odehrála Golfová společnost Újezd nad Lesy a Klánovice v sobotu 15.září 2012 v Harrachově ve prospěch Pestré společnosti, která vychovává asistenční a vodicí psy pro naše postižené spoluobčany. Kdo z Vás zná Harrachovské hřiště ví, že výsledky turnaje nejsou podstatné. Milovníky linksů tady jistě nepotkáte a vaší 15. a 16.holí jsou hole pro Nordic walking. Ale každý, kdo hrál naší benefici věděl, že dnes nahraje na rány, ale na pomoc potřebným.

GSUK sekTaké Trouble shot, který navazoval na turnaj, byl tentokrát jen formální záležitostí, jelikož „snadné rány z nesnadné pozice" jsme trénovali celý den...
Vítězem turnaje dvojic se stali Aleš Machalíček s Jirkou Chotěborským, ale vyhráli vlastně všichni – Pestrá společnost si na výcvik asistenčních pejsků odvezla pokladničku bohatší o příspěvek 12 400 Kč (druhý snímek).

Text a foto: TZ, Milan Hrouda, GSUK


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...