JeongUž to pomalu vypadá, že Ross Fisher si buduje komplex z play-off. Probojoval se do něho potřetí v kariéře na EPGA Tour, a ani tentokrát neuspěl. Stopku mu hned na první jamce vystavil jihokorejský golfista Jin Jeong, pro něhož bude výhra na ISPS Handa Perth International, jak doufá, odrazovým můstkem do dalších turnajů.

Oba protagonisté rozehrávky odskočili soupeřům o dvě rány, aby se utkali o turnajový vavřín. Zatímco Fisher odpálil do levého semirafu, Jeong posadil míček na fervej a poté se dostal na nějakých deset metrů od jamky. Angličan pak sice dostal míč na green, ale ten po něm přejel, následoval chip a neúspěšný pat, zatímco Jeong zužitkoval svůj druhý pat, čímž stvrdil zisk prvního titulu na EPGA Tour a zároveň získal skalp jednoho ze svých idolů.

„Byl jsem nervózní, trochu jsem se třásl, ale dokázal jsem to dostat pod kontrolu," nechal se slyšet třiadvacetiletý šampion. „Abych byl upřímný, ani nevím, jak jsem to dokázal. Po přestupu mezi profesionály jsem sám se sebou trochu bojoval, ale člověk se na okruhu postupně otrká. Play-off ale byla nová zkušenost. Na menších túrách jsem jich pár hrál, ovšem nastoupit proti Rossovi, jednomu z mých vzorů, v play-off a vyhrát, to zní docela neuvěřitelně."

Třetí místo si rozdělili dva domácí borci, Dimitrios Papadatos a Brody Ninyette, spolu s Angličanem Danny Willettem.

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězný Jin Jeong pózuje se svou první trofejí z EPGA Tour. Foto: ISPS Handa Perth International


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...